Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test lornetki PZO LP 11x40
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Mar, 2006   Test lornetki PZO LP 11x40

Zapraszam do lektury naszego najnowszego testu.

Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Mar, 2006   

Czy banner allegro pojawił się jako reklama, czy też jako odnośnik do giełdy z lornetkami?

Pytam, bo spędziłem trochę na walce z tym serwisem właśnie w kwestii lornetek. Na allegro pojawia się bardzo wiele podróbek i udało mi się znaleźć człowieka, który miał sporą ilość modeli tej samej lornetki tylko z różnymi nalepkami niepodobnymi do oryginalnych logo podrabianych firm.

Ponieważ lornetki była identyczne, co było widać nawet na zdjęciach, próbowałem przekonać serwis, że uczestniczy jako paser w handlu nielegalnym towarem. Chcę podkreślić, że nie była to pojedyncza sztuka, ale ilości idące w dziesiątki, co świadczy, że była to działalność zarobkowa, a więc typowe podrabianie towaru markowego.

Dość powiedzieć, że allegro nie było nawet łaskawe zdjąć tego pana z aukcji, mimo kilku moich sygnałów. I jestem dosyć zniesmaczony ich podejściem do sprawy.
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Mar, 2006   

Żeby nie być gołosłownym proszę zerknąć na to:http://www.allegro.pl/item93315652__lornetka_bushnell_20_x_50_nowosc.html

lub na to http://www.allegro.pl/ite...sklep_wawa.html

Pierwszy człowiek to handlarz lornetkami. A w tym drugim przypadku tę orydnarną podróbę można odebrać nawet w sklepie!
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Mar, 2006   

To fakt, że Allegro nie interweniuje w takich sprawach. Nie zamierzalismy im robić reklamy, a ich logo podalismy informacyjnie. Może faktycznie, warto je zdjąć. Zaraz to zrobie.

Arek
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 23 Mar, 2006   

Kmiernik napisał/a:

Ponieważ lornetki była identyczne, co było widać nawet na zdjęciach, próbowałem przekonać serwis, że uczestniczy jako paser w handlu nielegalnym towarem. Chcę podkreślić, że nie była to pojedyncza sztuka, ale ilości idące w dziesiątki, co świadczy, że była to działalność zarobkowa, a więc typowe podrabianie towaru markowego.


ja na twoim miejscu zglosilbym sprawe do prokuratury. mozesz wyslac mailem zgloszenie o popelnieniu przestepstwa. forma nie musisz sie przejmowac bo to nie ty jestes prawnikiem tlyko oni. najlepiej wyslij to do najblizszej tobie prokuratury okregowej, a oni w obowizaku maja przekazac to do wlasciwej jednostki

pozdrawiam
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Mar, 2006   

Handel podrobionym towarem nie jest ścigany z urzędu. Sprawdzałem jak wygląda prawo w tej sytuacji i działa tu ustawa "Prawo własności przemysłowej".

Art. 305. 1. Kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym lub oznaczone takim znakiem towary wprowadza do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 310. 1. Ściganie sprawców przestępstw określonych w art. 303, art. 304 i art. 305 ust. 1 i 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Czyli w takim przypadku wystąpić do prokuratury może tylko producent czy dystrybutor.
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw 23 Mar, 2006   

Kmiernik napisał/a:


Art. 310. 1. Ściganie sprawców przestępstw określonych w art. 303, art. 304 i art. 305 ust. 1 i 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Czyli w takim przypadku wystąpić do prokuratury może tylko producent czy dystrybutor.


Pokrzywdzony moze byc tez klient ktory sadzil ze kupil oryginalna lornetke :-)
poza tym co znaczy "ściganie" tu nie trzeb ascigac wystarczy osadzic.

do prokuratury ludzie pisza czasem rozne bzdury i prawnicy musza sie tym zajac, a to akurat bzdura nie jest
 
 
Opticron
Nowy



Posty: 19
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 24 Mar, 2006   

Dzięki za test i sympatyczny tekst o tej lornetce. To była moja pierwsza lornetka z jaką chodziłem na ptaki i świetnie mi służyła przez 10 lat. Wytrzymała bez zarzutu cały ten okres, a nie oszczędzałem jej. Nie wpadła mi nigdy do wody ale zamokła na deszczu i leżała w piachu. Pękły tylko muszle oczne - jak zauważyłem były ebonitowe. Teraz stoi w szafie ale jak ją widzę to mnie ściska w dołku :wink:

Jacek
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob 25 Mar, 2006   

to porponuje podzielic sie swoja opinia w dziale lornetki :-)

pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14