Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lustrzanka analogowa canon prosze o pomoc w wyborze
Autor Wiadomość
szybki-leonsio 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   Lustrzanka analogowa canon prosze o pomoc w wyborze

Witam. Interesuje się fotografią od od kilku lat. Mam canon eos 450d + sigma szeroki kont i tele canona. Chce teraz zakupić analogową lustrzankę canona. Czytałem i ludzie wychwalają modele 33v 50e czy model 5. Który lepszy?? Zależy mi na dobrym autofokusie podglądzie ostrości i dużym wyborze opcji .Jestem studentem fotografii. Nie chciałbym wydać więcej niż 600 zł za body. Chcę kupić coś porządnego gdzie obsługa była by podobna do dzisiejszych lustrzankę. Czy obiektywy będą pasować i do mojego obecnego canona i do starego?? mam mocowanie EF ( EF-s) jeśli nie to czy przejściówki dają radę?? Proszę o pomoc. szybki-leonsio@wp.pl g 6691870 lub odpowiedzi na forum pozdrawiam wszystkich pasjonatów.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

bierz w "ciemno" 5. dlaczego?:

1. Cichy
2. Wymienne matowki
3. Pomiar punktowy
4. Grip VG-10 (canonowi nie udalo sie jeszcze zrobic lepszego gripa od tego)
5. Spora liczba funkcji uzytkownika
 
 
szybki-leonsio 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

jeszcze jedno pytanie różnicę pomiędzy eos rabel x , 30, 33v, eos 10, eos 500?? chciałbym mieć dobry do wszystkiego sport zdjęcia nocne i polowanie na zwierzaki z długim tele jaki polecisz kolego ślicznie dziękuje za pomoc
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

tu masz wszystkie najwazniejsze cechy analogowych eosow
rebel x to eos 500 bez wbudowanego flasha
jesli odpada 5, to bralbym eos 30.
 
 
szybki-leonsio 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

nie odrzuciłem piątki poczytam i pomyśle bardzo dziękuje za pomoc jesteś gość!!
!!

[ Dodano: Pon 27 Paź, 2008 18:26 ]
wiem teraz że zastanawiam sie nad eosem 30 lub eosem 5 obydwa mają podgląd głębi ostrości, tylko nie bard owiem o co chodzi z funkcją śledzenia Af. MOŻE O TO że jak jakiś obikt będzie się zbliżał do aparatu a ja nastawię ostrość to w ciągu sekundy 3 razy obiektyw ustawi ostrość ... cy ja to dobrze rozumiem?? dziekuje za pomoc wszystkim pomagającym
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

mniej więcej!
śledzenie af-podążanie za obiektem
 
 
szybki-leonsio 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

jeszcze jedno rozumiem że do eos 5 będę mógł kupić redukcję i używać obiektywów na gwint m42 czyli np. z zenita?????? i jeszcze jedno pytanie. jaką funkcję musi mieć analogowa lustrzanka by stwierdzić jakiej jakości będą foty poza obiektywem. stabilizacja lustra może?? sam nie wiem czy i jaki format można robić z eos 5 i czy w innych lustrzankach canon jest taki sam jak w eos 5 analogi to dla mnie świeży temat więc proszę mi darować niemądre pytania... dzięki wszystkim niosącym pomoc
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

szybki-leonsio napisał/a:
jeszcze jedno pytanie. jaką funkcję musi mieć analogowa lustrzanka by stwierdzić jakiej jakości będą foty poza obiektywem. stabilizacja lustra może??


o co ci chodzi???
może po polsku? :smile:

co do redukcji - to nie kupujesz do canona 5, ale do systemu EF! i to będzi epasowac do każdego canona z systemem mocowania obiektywów EF!

o co chodzi z tym formatem?
jak wielkie zdjęcia będziesz mógł zrobić? - a jak wielkie chcesz?
bo to raczej od filmu i obiektywu głównie będzie zależeć. normalnie robiłem z małej klatki A0 - starczy?
 
 
szybki-leonsio 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

koledze krisv740 dodałem punkcik za pomoc dzięki. Format a 0 to mi pasi. Dzięki bardzo czy aparat za canon eos 5 w dbd stanie za 270 zł dobra cena myśle co wy sądzicie?? brać?
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Pon 27 Paź, 2008   

szybki-leonsio napisał/a:
stabilizacja lustra

jesli kiedykolwiek ktos cos takiego umiesci w analogowej lustrzance i dzieki temu beda ostre zdjecia focac z reki przy czasie 1/50@300mm to osobiscie odwiedze go i wrecze mu Ig Nobla :D

Lustro w lustrzance sluzy TYLKO do rzucenia obrazu na matowke, NIE bierze ono udzialu przy naswietlaniu kliszy, poniewaz podnosi się umozliwiajac naswietlenie kliszy (no chyba ze to EOS 1RS z lustrem polprzepuszczalnym)

http://pl.wikipedia.org/w...ednoobiektywowa
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 28 Paź, 2008   

piotrmkg napisał/a:
bierz w "ciemno" 5. dlaczego?:

1. Cichy
2. Wymienne matowki
3. Pomiar punktowy
4. Grip VG-10 (canonowi nie udalo sie jeszcze zrobic lepszego gripa od tego)
5. Spora liczba funkcji uzytkownika
Tak tylko ten grip ma jedna wadę. Nie można do niego baterii włożyć. Więc służy jedynie jako uchwyt do pionowo kadrowanych fotek.
 
 
szybki-leonsio 
Nowy


Posty: 6
Wysłany: Wto 28 Paź, 2008   

Wujek_pstrykacz ratujesz mi życie teraz już po 2 dniach szukania wiem, że chce eos 30 dlatego że np. nie ma wady taką jak eos 5 czyli pokrętło się nie psuje.. przynajmniej nie tak częśto jak w piątce, a eos 30 funkcja "ustawianie ostrości okiem" w modelu eos 30 jest nowszą ulepszoną wersją tej wystepujące jw piątce dziękuje i pozdrawiam wujek punkt dla Ciebie
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Paź, 2008   

szybki-leonsio napisał/a:
eos 30 funkcja "ustawianie ostrości okiem" w modelu eos 30 jest nowszą ulepszoną wersją

ja proponuje nie nastawiać się na zbyt częste uzywanie tej funkcji. pamietaj , ze będzie to trwało dłużej (całkowity czas ustawiania ostrości). w sytuacjach szybkich i tak lepiej uzywać centralnego punktu. ja tez oglądasm się za 30/33/3 i raczej nie epatuję się tą funkcją!
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Wto 28 Paź, 2008   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Tak tylko ten grip ma jedna wadę. Nie można do niego baterii włożyć. Więc służy jedynie jako uchwyt do pionowo kadrowanych fotek.


Nie wiem jak Tobie ale mi bateria 2CR5 starcza na 25 rolek filmu, co przy cenie 20pln za baterie jest znikomym kosztem w porownaniu do kosztu zakupu filmow i ich pozniejszego wywolania. Wiec proponuje ta wade zaklasyfikowac do wad w stylu ....... Cindy Crawford, z nim czy bez i tak jest piekna :-)

Co do Eye Control to trzeba samemu to wytestowac, sporej liczbie osob to nie odpowiada (trzeba za KAZDYM razem identycznie przykladac oko do wizjera tak jak sie to zrobilo podczas kalibracji) a ci ktorzy nie maja z tym problemow sa bardzo zadowoleni.

Krisv740 Znalezienie niezajechanego Eos'a 3 moze byc trudne ale warto sie wysilic bo jest rewelacyjny, wystarczy nadmienic ze jest tak samo uszczelniony jak Eos 1N.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Paź, 2008   

piotrmkg napisał/a:
Krisv740 Znalezienie niezajechanego Eos'a 3 moze byc trudne ale warto sie wysilic bo jest rewelacyjny, wystarczy nadmienic ze jest tak samo uszczelniony jak Eos 1N

niestety wiem :twisted:
pojutrze jadę poogladać jednego z nich i chyba jak bedzie w miare to biorę :???:
mam bardzo mieszane uczucia, bo wolałbym dać więcej , ale mieć pewnośc stanu i przebiegu sprzetu.
no cóż $ podskoczyl i zakup w stanach jest na razie nieopłacalny, ale jeśli nie znajde w polsce to zdecyduję sie na przeplacenie, bo przed świętami dostawę bedę miał gratis :smile:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15