Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wakacyjna Cyfróweczka ;)
Autor Wiadomość
ziomo_d
Nowy



Posty: 5
Skąd: Wilkołaz
Wysłany: Sro 01 Mar, 2006   Wakacyjna Cyfróweczka ;)

WITAM! :)


Interesuje mnie wasze zdanie na temat wyboru kompakta na wakacje. Jaki model według was, drodzy użytkownicy forum, zasługuje na uwagę. :lol:


Mój typ to: Canon PowerShot S410 DIGITAL ELPH

pozdrowionka :)
Ostatnio zmieniony przez ziomo_d Sro 01 Mar, 2006, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Mar, 2006   

Uprzedzając trochę to co działo się w naszym najnowszym teście aparatów, mogę powiedzieć, że dobre wrażenie na wszystkich zrobil Canon A610. W wielu aspektach prezentował się lepiej niż jego drożsi konkurenci.

Arek
 
 
ziomo_d
Nowy



Posty: 5
Skąd: Wilkołaz
Wysłany: Sro 01 Mar, 2006   

Arek napisał/a:
dobre wrażenie na wszystkich zrobil Canon A610


Posiada również polskie menu :wink:

BTW: Pozwole sobie na uwagi, które mogą zainteresować "nieco mniej wymagającego użytkownika".
 
 
nirriti
Moderator



Posty: 52
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 01 Mar, 2006   

W Canonach z serii A drazni mnie troszke kiepsko rozwiazany sposob komunikacji z komputerem. Otoz w systemach Windows 2000 aparat po podlaczeniu nie jest widoczny jako dysk wymienny tylko wymaga instalacji sterownikow TWAIN, a programem domyslnie przeznaczonym do przegladania i sciagania zdjec z aparatu jest Imaging (BARDZO niewygodny). Istnieja wprawdzie programy typu Cam4you ktore sa bardziej przyjazne dla uzytkownika, ale mimo wszystko jest to rozwiazanie malo eleganckie.
W systemie Windows XP natomiast wszystko jest ok, po podlaczeniu pojawia sie nowy naped i zamiast sie meczyc z Imaging mozna sobie fotki sciagnac metoda kopiuj-wklej.
Testowane na Canon A300 i A610
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Sro 01 Mar, 2006   

Tak to sie zgadza, ze Canon ma problemy nawet z Windowsem, nawet po wgraniu sterownikow Win nie widzi go jako dysku. Najwygodniej jest po prostu uzywac czytnika kart:-)

krzysiek
 
 
ziomo_d
Nowy



Posty: 5
Skąd: Wilkołaz
Wysłany: Sro 01 Mar, 2006   

Czytnik kart na prezydenta! :wink: Raz zainstalowałem oprogramowanie, teraz tego nie robię, bo podstawowe funkcje xp mają to z czego najczęściej korzystam, czyli "obróć zdjęcie w lewo, lub prawo" :mrgreen:

Co sądzicie kompakcikach z serii µ-mini DIGITAL?
 
 
yacek _b
Nowy


Posty: 10
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 02 Mar, 2006   

w zasadzie na wakacyjny aparat się nadaje . Ja jeszcze zastanowiłbym się nad modelem A520 . pozdr.
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Czw 02 Mar, 2006   

Takie micro-mini aparaty, czyli tzw "slim and trendy" sa bardziej ukierunkowane na ludzi, ktorzy lubia miec drogie i fajne zabwaki. Typomym przykladem jest Sony DSC-N1 - nowosc na polskim rynku, ktorego test niedlugo pojawi sie na optyczne.pl.

Poniewaz z reguly obiektywy sa bardzo male w takich aparatach, to jakosc obrazu poprawiana jest przez firmware, ktory ma za zadanie jak najlepiej pokolorowac i rozjasnic zdjecie. Jak dla mnie obraz z tego wychodzi "zbyt ladny";-)

Zreszta jak to zwykle bywa za nowoczesna zabawke trzeba wiecej zaplacic. Mysle wiec, ze wybierajac z glowa powinnismy wybrac wlasnie cos w stylu Canona 610 czy 520, lub jemu pochodne.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 03 Mar, 2006   

No tak, ale przecietny zjadacz chleba, nie sprawdza czy w aparacie brecketing dziala co 1/3 czy 1/2 ev, ale chce miec w albumie czy na komputerze zdjecia ladniejsze niz sasiad. Dlatego o ile taka malpka daje ladne zjdecia (nie wazne czy podretuszowane przez aparat czy przez speca w photoshopie), to bedzie miala wziecie.

I z tego powodu ten soniacz mi sie podoba - bo daje wrecz bajkowe zdjecia i bardziej a w obludze przypomina playstation mini niz typowego kompakta.

A cena... hmm rzecz wzgledna dla jednych 1700 zl to duzo, dla innych nie :wink:
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pią 03 Mar, 2006   

Jesli chcemy mieć cyfrówkę na wakacje, to trzeba też wziąć pod uwagę to, jak wygodnie robi się zdjęcia takim aparatem. No a Sony N1 dla przykładu, zbyt przyjemny pod tym względem nie jest.

Nie dość, że jest wolny przy robieniu zdjęcia, to w przypadku słonecznej pogody, 3-calowy wyświetlacz może wprowadzić człowieka w niemałe zdenerwowanie. W jasnym słońcu na wyświetlaczu widać białą "kaszkę" co wcale nie pomaga w kadrowaniu. Natomiast mały 2-calowy panel w Canonie radzi sobie ze Słońcem zdecydowanie lepiej, no i dodatkowo Canon ma wizjer, więc teoretycznie z wyświetlacza możemy zrezygnować w takich warunkach.

Mimo że N1 jest taki mały, to do jego obsługi potrzeba dwóch rąk - jedna ręka musi dwoma paluszkami trzymać korpus, a druga klikać w panel dotykowy;-). Małego Canona 610 trzyma się praktycznie jak profesjonalną lustrzanke;-), a obsuga wszytkich przycisków jest możliwa tylko jedną ręką, tą samą którą trzymamay aparat:-)
 
 
ziomo_d
Nowy



Posty: 5
Skąd: Wilkołaz
Wysłany: Pon 06 Mar, 2006   

Ciekawi mnie wasze zdanie na temat szybkości software'u poszczególnych modeli, a dokładniej, który najszybciej odtwarza zrobione fotki oraz czas gotowości od jednej fotki do drugiej?
 
 
mare36
[Usunięty]

Wysłany: Wto 28 Mar, 2006   Czy Sony Czy Lumix a moze cos innego?

Sporo krytyki padlo pod aparatem Sony N1 a ja sie na niego tak napalilem. Mielm Lumixa FX8 ale w ogole nie dalo sie nim robic zdjec w np. halach czy klubach przy sztucznym swietle. Wszystko rozmazane i niedoswietlone az ciemnymi plamkami. I teraz mam dylemat co kupic. Zastanawiam sie nad Sony N1 lub Lumix FX01. Prosze o porade.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Mar, 2006   

Nie bardzo mozemy Ci odpowiedziec, ktory z tych dwoch aparatow jest lepszy, gdyz testowalismy tylko jeden z nich.

Jednak sam mozesz ocenic, ktory cyfrzak bedzie Ci bardziej odpowiadal. Piszesz, ze chcesz fotografowac w halach i pomieszczeniach zamknietych a jednoczesnie zapewne chcesz miec aparat na tyle maly, by bez problemu schowac do kieszeni (nawet takiej w spodniach).

Panasonic oferuje Ci m.in. max czulosc ISO 1600, stabilizacje obrazu i szeroki kat (odpowiednik 28mm dla klatki full frame). Sony daje Ci max. ISO 800, matryce 8MP (Panasonic 6MP) i najszerszy kat, ktory jest odpowiednikiem 38mm dla ff.

W zasadzie szeroki kat jest prawdziwym atutem Panasonica, gdyz watpie, zeby w tak malym aparacie ISO 1600 awalo zadawalajace rezultaty, tymbardziej, ze do tej pory Panasonic w wiekszosci swoich aparatow przy czulosci ISO 400 dawal bardzo kiepskie zdjecia. Ponadto stabilizacja na nic Cisie zda jesli bedziesz fotografowal obiekty w ruchu (np. fotki z imprez) bo choc wytlumi to frgania twojej reki, to tlumu nie zatrzyma.

Atutem Sony sa naprawe ladne zdjecia (fakt, ze sa obrabiane przez procesor aparatu na zywo), ale czesto to wystarcza.

Mam nadzieje, ze choc troche pomoglem.

Konrad
 
 
mare36
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Mar, 2006   

Dziekuje za odpowiedz. Tak naprawde to troche wiecej mi sie zamieszalo ;) ) Panasonic jesli chodzi o barwy ma bardzo ladne. Nie wiem jak to jest z Sony. Testowalem sony W7 i jakos te barwy byly mniej naturalne. Coraz bardziej sklaniam sie do sony N1..mialem go w reku na chwilke. Wygodny dotykowy wyswietlacz. Byc moze klopotliwy w sloncu ale zawsze mozna sie do czegos doczepic. Natomiast kolodzy mi zamieszali twierdzac ze obiektyw szerokokatny w Lumixie ma swoje wady i lepiej miec normalny obiektyw. Ze przy bliskich zdjeciach znieksztalca. Na ile to jest prawda? Troche sie zrazilem do Lumixa ale sony chyba nie ma w ogole stabilizatora obrazu a czytalem ze przy wiekszej czulosci ostrosc jest dobra ale szumy powstaja wieksze.
 
 
mare36
[Usunięty]

Wysłany: Sro 29 Mar, 2006   

Acha..ale z tego co przeczytalem drugi raz..to sony daje wiekszy kat???? bo 38mm? No to juz nie mam watpliowsci. A cena tych aparatow jest bardzo zblizona a Lumix troche mnie zawiodl. Wciaz doskonala aparaty wypyszczajac bryndze na rynek. Pozdrawiam serdecznie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14