Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Wakacyjna Cyfróweczka ;)
Autor Wiadomość
mare36
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Kwi, 2006   

a ja chcialem powiedziec ze nabylem sony W100 i nie jestem usatysfakcjonowany..wrecz rozczarowany..gdyz zdjecia wychodza roznie i sporo nieudanych a do tego kolory calkiem nienaturalne nie pokrywajace sie z rzeczywistoscia..odcien skory jak pomaranczowo-rozowy. ;(((
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2006   

ktos juz wlasnie narzekal na "kolorowatosc" fotek sony. troche podobno przesadzili z softem dokonujacym retuszu zdjec.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2006   

Jeżeli sam aparat sobie kiepsko radzi możesz sprobować ustawić mu własny balans bieli i pogrzebać w opcjach. Mysle ze powinno to poprawic jakosc zdjec, w sensie oddawanych kolorow (jesli automatyka zawodzi).

Konrad
 
 
mare36
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Kwi, 2006   

Probowalem roznych ustawien. Manualnych araz automatyczne a takze tryb podwyzszony ISO. Automatycznie nie wiele da sie ustawic bo takowych ustawien nie ma. W trybie programowym mozna poustawiac wszystko natomiast kolory jesli chodzi o barwe sa takie same..jedyna roznica to ze w trybie intensywny sa bardzo jaskrawe. W trybie naturalnym trawa koloru wiosennego dostaje barwe trawy jesieni i nie wiele da sie z tym zrobic a do tego wchodza na zdjecia brązy. Mozna rowniez regulowac przeslone w trybie recznym lecz za duzo nie mozna tym zdzialac. Poza tym w trybie ISO z uzyciem lampy zdjecia staja sie matowe bez wyrazu czesto nieostre a bez lampy w slabszych warunkach (szarowka) zaczynaja wchodzic szumy i to jest zrozumiale bo rzadko ktory aparat sobie z tym poradzi. Duzym pozytywem jest robienie zdjec w ruchu..praktycznie fotografowany obiekt jest ostry i jakby stal w bezruchu. To tyle moich spostrzezen. pozdrawiam
 
 
mrooq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Kwi, 2006   

mam aktualnie sony w17.i wdzialem nastepnce owego - tzn sony w 100.
cudenko! piekny! polecam no i iso 1250!
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Sro 26 Kwi, 2006   

I tu właśnie widać jak różne są gusta użytkowników. Dla jedej osoby kolory przesycone są zmorą, inni postrzegają to jako zaletę:-)

Ja również czułem, żę sony za bardzo koloryzuje i obrazy daje dość sztuczne. Ale tak jak mówi Konrad, jeśli aparat ma możliwość ustawiania własnego balansu bieli na jakimś wzorcu, to może da się uzyskać lepsze obrazy. Wszystko zależy jednak od zaawansowania aparatów,

W tej chwili w małpkach typu trendy slim coraz cześciej odchodzi sie od jakichkolwiek manualnych ustawień. Tak więc skazani jesteśmy na ustawienia firmwaru producenta.

krzysiek
 
 
mare36
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Maj, 2006   

jakby ktos chcial zobaczyc naocznie zdjecia Sony W100 to polecam strone http://www.pbase.com/kkj1...photos&page=all Pozostawiam bez komentarza. Ja juz sprzedalem ten aparat ;)
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 01 Maj, 2006   

fotki sa tragiczne
 
 
mare36
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Maj, 2006   

a tu kilka fotek dla tych ktorzy mysla o zakupie Lumixa TZ1 http://trailhiker.smugmug...5765/1/67135226 Prosze o opinie. pozdrawiam
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Maj, 2006   

Naprawde niezle, ladne kolorki a abberacj ciezko sie dopatrzec, choc fotki w tak malej rozdizelcozsci tego nie ulatwiaja... Szkoda, ze nie ma fotek w pelnej rozdzielczosci.

Konrad
 
 
mare36
[Usunięty]

Wysłany: Pon 01 Maj, 2006   

no to jeszcze do wglądu fotki Fuji F11..wszystko ładnie, kolory fajne, i wysoka czułość super..jednie brakuje mi ostrości w tych zdjeciach no chyba ze to przez moją wade wzroku ;) ale moj stary kompakt Fuji Fotonex 100E tez robil nieostre fotki :) )http://www.pbase.com/poochdp/inbox
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Czw 04 Maj, 2006   

Taka moja uwaga, aby przy ocenianiu zdjęć zrobionych danym aparatem, zwracać uwagę na to czy fotka nie przeszła wcześniejszego retuszu pod przysłowiowym fotoszopem. Dobrze obrobione zdjęcie może wrowadzić mylne wrażenie o aparacie.

krzysiek
 
 
A610
Nowy


Posty: 10
Skąd: Ełk
Wysłany: Sob 06 Maj, 2006   

Witam i wrzucam swoje 3 grosze...

#1 Nie można wszystkiego do oporu zminiaturyzować, wg mnie A610 ma odpowiednia wagę, a 4 paluszki (ich obudowa) tworzą dobry uchwyt dla dłoni, kilkaset fotek z jednego kompletu to chyba wystarczająca pojemność - w tym miejscu możemy rozpocząć dyskusję o Sony.

#2 Szukam raczej, w czym A610 ustępuje lustrzankom, niż w czym jest lepszy od innych kompaktów. Testy świadczą same za siebie. Sztuką jest wykorzystać możliwości aparatu, a nie porównywanie wypasu i bajerów. Dla mnie wadą A610 jest brak autobracketingu.

#3 A610 jest szybki, na fotce widzę to, co miałem zamiar pstryknąć, a nie to, co stało się chwilę później. Ten kompakt zainspirował mnie do zainteresowania się fotografowaniem (nie mylić z pstrykaniem). Jeśli przeanalizować ilość ofert np. na allegro, to widać przewagę cannona i nikkona, głos klienta o czymś świadczy.

Pozdrawiam
 
 
mrooq
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Maj, 2006   

A610 napisał/a:


#1 Nie można wszystkiego do oporu zminiaturyzować, wg mnie A610 ma odpowiednia wagę, a 4 paluszki (ich obudowa) tworzą dobry uchwyt dla dłoni, kilkaset fotek z jednego kompletu to chyba wystarczająca pojemność - w tym miejscu możemy rozpocząć dyskusję o Sony.



mam sony w-17.dokupilem paluszki 4x2300. na 2 paluszkach nagralem cala 2gb ms pro filmu i fotke przez cala noc od 21 do 6 rano i dzialaly
 
 
A610
Nowy


Posty: 10
Skąd: Ełk
Wysłany: Nie 07 Maj, 2006   

mam sony w-17.dokupilem paluszki 4x2300. na 2 paluszkach nagralem cala 2gb ms pro filmu i fotke przez cala noc od 21 do 6 rano i dzialaly[/quote]

To miałem na myśli, że Sony przoduje w enrgooszczędności.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14