Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 16 Lis, 2008
japanfoto.pl
Autor Wiadomość
lech pepliński
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 337
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   

Aż niemożliwe , żeby bylo prawdziwe . :mrgreen: Ja sklepu z nazwą Japan w tytule bedę unikał dla samej zasady . I to obojętnie czy " Japan" będzie w z przodu , z tylu , czy w środku . :evil:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   

To mnie rozbawiło na ich nowej stronie O FIRMIE

"Jesteśmy firmą handlową. Diałamy od kwietnia 2008 roku. Nasz zespół składa sie narazie z paru osób, które starają sie jak najlepiej obsłużyć naszych Klientów. Na każdy nasz produkt wystawiamy gwarancje i są to gwarancje producentów. Sprzedajemy tylko nowy sprzęt. Do każdej paczki wkładana jest faktura lub pargon zakupu. Jestesmy Polską firma i vat na fakturach jest 22%. Zapraszamy do korzystania z naszych usług".
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   

Ale i tak sporo osob lapie sie na ich ceny. A pierwsza rzecz, ktora powinna wzbudzic watpliwosci, to fakt, ze nie jest mozliwy odbior osobisty...
 
 
icegrub 
Uczestnik



Posty: 77
Skąd: Wlkp
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   

Ten sklep to chyba podszywa się pod www.japanphoto.no ale niema nic z nim wspólnego! Sam od czasu korzystam z "Japanphoto.no"i jestem zadowolony zwłaszcza jak NOK spada, dzisiaj jest bardzo drogo więc nie warto nic kupować no chyba że sobie tax odzyskamy.
 
 
ozzi_wawa 
Bywalec
Ius CANONicum



Pomógł: 1 raz
Posty: 155
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 22 Sty, 2009   

oj.. chyba tej strony juz nie ma, nawet z koncowka ".pl"
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 23 Sty, 2009   

Pozwole sobie wkleic:
http://www.zabrze.slaska....wi-oszusci.html
 
 
amv 
Optyczny
Łowiec



Pomógł: 4 razy
Posty: 1347
Skąd: z lasu
Wysłany: Pią 23 Sty, 2009   

Przyszła kryska na ........ :lol:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 23 Sty, 2009   

Szkoda tylko, ze jakos marnie widze szanse na odzyskanie pieniedzy przez oszukanych :evil:
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 23 Sty, 2009   

http://miasta.gazeta.pl/k...oszukanych.html

:shock:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 23 Sty, 2009   

Coz, niektorym zabraklo troche rozsadku.
 
 
GALILEUSZ 
Początkujący



Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

Dopóki euro było tanie to sprowadzając sprzęt z Niemiec takie japanfoto mogło coś pohandlować. Euro poszło w górę, sprzedaż od dotychczasowych dostawców w zasadzie straciła sens. Sklep działał od niedawna, nie zdążyli wyrobić sobie marki i zarobić pieniędzy i tak to się kończy. A szkoda, bo konkurencja oferująca coś z zachodu za mniejsze pieniądze zawsze się przyda.
Inna sprawa, że podejście tych sprzedawców było trochę podejrzane. Brak kontaktu telefonicznego, na maile w zasadzie nie odpowiadali, brak mozliwości zakupu za pobraniem, brak możliwości odbioru osobistego.
O ile mogę zrozumieć, że nie chcą w małym lokalu przyjmować wycieczek klientów, którzy macają i przebierają, bo specyfika sklepy internetowego jest nieco inna, to za pobraniem każdy szanujący się sklep musi wysyłać. Jeśli ktoś nie odbierze, zrezygnuje, to trudno - to strata sklepu, która musi być jakoś wkalkulowana w cenę. Jeśli nie wysyłają za pobraniem to nie świadczy dobrze o sklepie.
 
 
amv 
Optyczny
Łowiec



Pomógł: 4 razy
Posty: 1347
Skąd: z lasu
Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

MC napisał/a:
Coz, niektorym zabraklo troche rozsadku.


...i przybyło jeszcze więcej naiwności :shock:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

GALILEUSZ, nie zrozum mnie zle, ale Twoje tlumaczenie jest troche naiwne. Ludzie nagle znikaja, pieniadze pobrane od kontrahentow itp. To jest zwykle oszustwo i tak nalezy to nazywac. I nie ma znaczenia czy dzialaja od dawna czy nie. I nie do konca byli fair, bo ludzi nie uprzedzali, ze np. obiektywy Sigma nie beda serwisowane w Polsce w ramach gwarancji (ktorych nota bene tez czesto "zapominali" dolaczac).
 
 
jasiekcom 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Posty: 612
Skąd: Myszków
Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

witam przed chwila w telewizji regionalnej mowili o tym sklepie japanfoto sprawa zajmuje sie Policja mase ludzi oszukali a sprawa jest rozwojowa i poszkodowanych wciąz przybywa :!:
 
 
GALILEUSZ 
Początkujący



Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

MC napisał/a:
Twoje tlumaczenie jest troche naiwne

Nie ma tu naiwności - ja się nie dałem oszukać !
Chcę na wstępie powiedzieć, że nie znam dokładnie sprawy, ile osób oszukali, na jaką kwotę i od kiedy nie realizują sprzedaży.
Ja kontaktowałem się z nimi w sprawie jakigoś obiektywu, który chciałem kupić. Kilka moich maili całkiem olali i nie było żadnej odpowiedzi. Po kilku miesiącach o coś zapytałem i dostałem krótką odpowiedź. Ogólnie oceniłem ich negatywnie już na wstępie, choć ceny mieli interesujące, dlatego odpuściłem sobie zakup.
Poszukałem w necie opinii o tym sklepie i się okazało, że wielu ludzi ma z nimi kłopot, ale nie taki, że zostali okradzeni, a bardziej chodziło o brak gwarancji PL, czy długie oczekiwanie na przesyłkę. Klienci, którzy zrezygnowali z zakupu z powodu zbyt długiego oczekiwania, twierdzili, że dostali pieniądze z powrotem.
A więc reasumując, był to sklep, który funkcjonował i realizował jakąś tam sprzedaż.
Pytanie brzmi, czy podwinęła im się noga i się zwinęli, stając się oszustami.
Czy też pierwsza sprzedaż była po to, żeby się uwiarygodnić na rynku i naciągnąć jeszcze większą liczbę ludzi na duże pieniądze.
Z tego co do tej pory przeczytałem o nich, to jednak wydaje mi się, że jest to ta pierwsza sytuacja.
Tak czy inaczej, jeśli wyłudzili pieniądze, tzn, ktoś zapłacił, a nie otrzymał zadnego towaru, to mają przerąbane. Jeśli to sp. z o.o. to te wpłaty od klientów nie są właścicieli, tylko spółki. Jak się zwinęli z kasą spółki to dojdą zarzuty działania na niekorzyść spółki. Ogólnie sytuacja nie do pozazroszczenia.
I stąd moja hipoteza. Czy naiwna ? Mnie się wydaje, że nie, po prostu próbuję zrozumieć o co tu chodzi.
Nie znamy skali oszustwa. Może to tylko niezrealizowane dostawy z ostatniego okresu.
Ostatnio zmieniony przez GALILEUSZ Nie 25 Sty, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15