Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 16 Lis, 2008
japanfoto.pl
Autor Wiadomość
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

GALILEUSZ napisał/a:
Pytanie brzmi, czy podwinęła im się noga i się zwinęli, stając się oszustami.
Czy też pierwsza sprzedaż była po to, żeby się uwiarygodnić na rynku i naciągnąć jeszcze większą liczbę ludzi na duże pieniądze.

Dla mnie sprawa jest oczywista. Gdyby byli uczciwi, to by nie znikneli nagle, akurat po "zniwach" handlowych. To nie byl sklep istniejacy latami. Troche funkcjonowali lepiej lub gorzej, zeby sie uwiarygodnic, a potem przy najwiekszych obrotach zwineli interes. Mam tylko nadzieje, ze siedza gdzies w UE i ENA bedzie skuteczna jak zwykle.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






davaeorn 
Entuzjasta
Uszczęśliwiony :)



Pomógł: 9 razy
Posty: 565
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

http://wiadomosci.wp.pl/k...mosc_prasa.html

ehh...
 
 
amv 
Optyczny
Łowiec



Pomógł: 4 razy
Posty: 1347
Skąd: z lasu
Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

Mi to ciężko pojąć,że ludzie są ciągle tak naiwni ....

Japan jest teraz "bohaterem" wszelakich dzienników,wiadomości. Sam rano słyszałem w tv

ehh...
 
 
jasiekcom 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Posty: 612
Skąd: Myszków
Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

ta naiwność często wynika się z malej zasobności portfela :cry: ale czasami te super promocje złudne, ja tam kupuje sprzęt cały czas u tej samej osoby z allegro ceny normalne tj przystępne ale sprzedawca od wielu lat sprawdzony no i czasami dorzuca jakieś gratis :mrgreen:
 
 
GALILEUSZ 
Początkujący



Posty: 25
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

Japanfoto bohaterem głównego wydania Faktów w TVN. Sprawa jest chyba większa niż sądziłem.
Ja byłem nawet chętny zaryzykować, bo jestem zadowolony, gdy kupię coś porządnego w miarę tanio. Ale powstrzymały mnie negatywne opinie na forach.

Miejmy nadzieję, że złapią oszustów.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

Tez to ogladalem, ale stwierdzenie na poczatku reportazu, ze sklep byl solidny wywolalo u mnie spore zdziwienie.
 
 
Jasper 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 323
Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

MC napisał/a:
Tez to ogladalem, ale stwierdzenie na poczatku reportazu, ze sklep byl solidny wywolalo u mnie spore zdziwienie.

Podzielam w całości Twoje zdanie. Jednoznacznie sie kojarzy, że ta "solidnośc" była tylko pozorna. Dochodzenie może odpowiedziec na pytanie w którym momencie zrodził sie zamiar oszustwa ( czy istniał od początku). Ciekawym jest jednak, ze na forum C załozono temat ostrzegając przed tym sklepem ( sam sie kiedyś zastanawiałem nad zakupem - ale krótko) i autor przez niektórych został wyśmiany i niemal posądzony o pomówienia - tak, że musiał sie sążniście tłumaczyć. Teraz - niestety - ale tryumfuje ... Przykre kolejny oszust w branży.
 
 
amv 
Optyczny
Łowiec



Pomógł: 4 razy
Posty: 1347
Skąd: z lasu
Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

jasiekcom napisał/a:
ta naiwność często wynika się z malej zasobności portfela ale czasami te super promocje złudne


Z małej zasobności portfela to raz a dwa, z małej zasobności wiedzy i zainteresowania przed zakupem.
Już sama dziwnie niska cena i niemożnośc odbioru osobistego powinna dac do myślenia. O wpłacaniu pieniędzy na konto przed odbiorem towaru już nawet nie wspomne,bo to poprostu nienormalne jest :shock:

Jasper napisał/a:
... w którym momencie zrodził sie zamiar oszustwa ( czy istniał od początku).


Oczywiście,że od początku. To typowy "knyf" oszusta. Najpierw sprzedamy normalnie i bez podejzeń pare sztuk a jak pózniej łykną tani haczyk,to ich wydutkamy
Stąd ta "solidnośc" na początku o której mowa

P.S. fajna była ta biedroneczka na ich stronie :mrgreen: ...biedronka to już taki synonim taniości :cool:
 
 
Warciarz 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 67
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Pon 26 Sty, 2009   

Tak to jest właśnie jak czasami chce się zaoszczędzić.Sam nawet myślałem o zakupie obiektywu w tym sklepie po jednak 300 złoty taniej to spora różnica.Wiele osób umoczyło grube pieniądze.Choć i znależli się szczęśliwcy,którzy zrobili naprawde niezły interes kiedy to sklep był jeszcze "uczciwy".

Teoretycznie można myśleć,że sklep mógłby dalej funkcjonować,gdyby Euro było tanie.Jednak szulerskie zagranie pod koniec działalności sklepu niepozostawia złudzeń,iż sklep miał to od początku w planach.Wkońcu,gdyby chcieli byc uczciwi,mogli by podnieśc ceny lub zakończyc działalnośc.Niestety ta opcja wchodzi w gre.Tak więc usprawiedliwianie sklepu,iż "chcieli" być uczciwi,a zaistniała sytuacja nie pozwolila im na to jest bezpodstawne.
 
 
ozzi_wawa 
Bywalec
Ius CANONicum



Pomógł: 1 raz
Posty: 155
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 27 Sty, 2009   

Moze sledztwo, bo w tym przypadku raczej o dochodzeniu nie ma mowy, wyjasni te kwestie
 
 
kowalenko777 
Bywalec
Canonik



Pomógł: 1 raz
Posty: 131
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: Sro 28 Sty, 2009   

Witam.
Japanfoto.pl oszukało kilkaset klientów, na szczęście nie mnie;) uf
Właśnie o tym pisali w tvn24.

Pozdrawiam
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Sro 28 Sty, 2009   

kowalenko777 napisał/a:
Właśnie o tym pisali w tvn24.

pisali czy mówili :?:
 
 
kowalenko777 
Bywalec
Canonik



Pomógł: 1 raz
Posty: 131
Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
Wysłany: Sro 28 Sty, 2009   

Zatrzymali kilka osób z Firmy , a poszkodowanych jest około 300 osób

[ Dodano: Sro 28 Sty, 2009 11:03 ]
Mówili :) :grin:
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 28 Sty, 2009   

http://wiadomosci.gazeta...._JapanFoto.html
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 28 Sty, 2009   

"Zeznania podejrzanego nie zasluguja na wiare, albowiem stanowia tylko przyjeta przez niego linie obrony".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15