Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test N D80 i C 400D.
Autor Wiadomość
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Gru, 2006   Test N D80 i C 400D.

Czy do końca roku pojawią się testy D80 i 400D?? Czekam na nie, bo to jedyne miejsce z wiarygodną metodą pomiarową. W pozostałych portalach lanie wody. Chciałbym wiedzieć coś więcej o tych aparatach, a wiadomo, że macając w sklepie wiele się nie dowiem.

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Gru, 2006   

Uparcie szukasz jak widzę. A ja uparcie dalej twierdzę.... lepszy jest D80 i basta.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Gru, 2006   

Tak pracujemy nad oboma testami. Na pierwszy rzut pójdzie najprawdopodobniej 400D.
Krzysiek już go męczy.

Pozdrawiam,
Arek
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Gru, 2006   

MM napisał/a:
Uparcie szukasz jak widzę. A ja uparcie dalej twierdzę.... lepszy jest D80 i basta.



Ja nawet nie wiem czy szukam. Poprostu lubię wiedzieć.
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Gru, 2006   

MM napisał/a:
Uparcie szukasz jak widzę. A ja uparcie dalej twierdzę.... lepszy jest D80 i basta.




No dobra, zakładam, że masz rację. Ja ani jednym, ani drugim nie zrobiłem zdjęcia. Poproszę więc doświadczonego Kolegę o informacje dlaczego tak uważasz :)
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Wto 12 Gru, 2006   

ja wczoraj do caly wieczor bawilem sie D80 i musze przyznac ze urzekł mnie wygoda obslugi. w przeciwienstwie do canona od razu wiadomo co i jak. mam jedynie trzy male zastrzezenia co do uzytkowania tego aparatu, ale poczekajmy na test.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2006   

... hej, tez sie przymierzam do zmiany 350 na 400,- ale kusi 80. pobawilem sie oboma i stwierdzam ze 80 lepiej lezy, lepiej wykonana, w wizjerze fajnie widac(jasno i duzo), dodali iso 100, szersze i chyba lepsze menu, podobno lepsza jakosc zdjec niz w 400(info. z prasy), minusem karty SD. w 400 irytuje brak panela info i swiecenie calego wyswietlacza(szalu dostaje) poza ty typowy canon, .. a lepszy wizjer +. jak sprzedam 350 i ciut zeczy do niego, to juz moze tescik bedzie jakis :-) .
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Gru, 2006   

MM napisał/a:
Uparcie szukasz jak widzę. A ja uparcie dalej twierdzę.... lepszy jest D80 i basta.


Byłbym jednak ostrożny w ferowaniu wyroków.

Ja po paru minutach z 400D byłem zachwycony pracą AF (niebo lepiej niż moja trzysetka) oraz wielgaśnym ekranem na którym widać czy zdjęcie jest ostre czy nie. Uzyskiwana rozdzielczość w dodatku z minimalnym szumem też robi pewne wrażenie przy późniejszym kadrowaniu zdjęć.
Mimo "małości" trzyma się lepiej niż 350tka, dla leniwych turystów "size matters".
Dla mnie wypas pudełeczko. Choć wymiany nie planuję (bo po co?).

Natomiast jeżeli Nikon radzi sobie dobrze z szumami i wewnętrznym obrabianiem obrazu (ostrość) na tyle aby podjąć równą walkę z Canonem to muszę przyznać, że obsługa i "bajery" Nikona biją na głowę Canony.
Co prawda nie "macałem" D80 ale podobają mi się :
- wybieranie pktu AF kursorami (bo szybciej, a ja dużo portretów robię i obracam nonstop, a profi portret przy małej GO musi mieć ostre oczy i basta, technika "ostrzenie środkiem i przekadrowanie" często mnie zawodzi),
- grupowanie pktów AF,
- Auto ISO,
- centralny pomiar (spot),
- jako leniuch jpegowy korzystałbym z D lighting (AFAIK Nikon zrobił ten stary patent HPeka w D80)
- zdaje się D80tka ma lepszy celownik (pryzmat?) - to akurat dla mnie b. ważne.

Polecam więc wybór aparatu rozpocząć od wybrania obiektywów (na teraz i ścieżki upgrade) ;-)
Warto poczytać optyczne, photozone.de, ocenić dostępność sprzętu i ceny (śiakieś ceneo, skąpiec, allegro itp.)
Policzyć kasę i dopiero podejmować decyzje.

---
Arv.

Jeżeli można mieć pobożne życzenie do testerów: Proszę porównajcie szybkość AF. Może na Tamronie 17-50 może na stałkach 50mm.
Wystarczy podać czas "błądzenia" od nieskończoności do min. i spowrotem oraz subiektywną ocenę.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 12 Gru, 2006   

Puszka D80 powala swoimi możliwościami, ergonomią (nie tylko chwytu), wizjerem i tym "czymś" czyli dopasowaniem do fotografa. Jak ktoś długo robi zdjęcia lustrzankami do ten aparat wręcz przykleja się do właściciela i to raczej z wzajemnością. Nikon ma też coś co jest dla mnie niezmiernie istotne, ja cały czas jestem przekonany (robiąć zdjęcia Nikonami) o dużo lepszym sposobie pomiaru światła i lepszej pracy z lampą (o zdalnym wyzwalaniu lamp zewnętrznych tą wbudowaną nie wspomnę). Jedyne czym przegrywa z Canonem to jak dla mnie szumy (choć ma takie dość przyjemne bo monochromatyczne) i ten "odkurzacz" (dla mnie nie jest to coś niezbędnego, wiem że poważnych syfków i tak nie wyczyści). Jakość zdjęć przy badaniu pod lupą rozdzielczości może być w Nikonie o promile gorsza, ale przy patrzeniu na zdjęcie w całości a nie na cropie, przy wywoływaniu itd. nikt by tej różnicy raczej nie zauważył. A "przyjazność" pracy korpusu Nikona jest po prostu dużo większa niż Canona. Może nie jest to takie straszne dla kogoś mającego 350D, ale mając 20D czy coś z tej półki to praca z 350/400 jest męczarnią i taki D80 okazuje się być wybawieniem. A każdy kto dużo pracuje z aparatem bardzo sobie ceni dobry komfort tej pracy i możliwość wszechstronnego dopasowania body do własnych potrzeb. Tutaj jak dla mnie Nikon wygrywa w cuglach.
Jak to już ktoś napisał należy przy wyborze body zobaczyć z jakimi szkłami chcemy pracować. Kitowe obiektywy moim zdaniem zdecydowanie lepsze ma Nikon. A jeżeli myślimy o zamiennikach i chodzi nam po głowie Sigma to ... też lepszy jest wybór body Nikona bo powszechnie wiadomo co jest z AF przy współpracy Canona ze szkłami Sigmy.
To moje luźne uwagi jako praktyka nie podniecającego się oglądaniem zdjęć pod lupą. Jak ktoś zamiast fotografii lubi oglądać wykresy to może dojść do innych wniosków.
 
 
jarek1961
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Sro 13 Gru, 2006   

Tak, Panowie, który ja już wybrałem i nabyłem drogą kupna D 80. Dlaczego? oto powody:
1/ zdecydowanie lepsza optyka, co potwierdzają wszystkie znane mi testy, nie tylko polskie ale przede wszystkim zagraniczne,
2/ pomiar punktowy
3/ wygoda obsługi
4/ zdecydowanie lepszy autofokus, też wszystkie testy to potwierdzają,
5/ jakość wykonania,
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Gru, 2006   

jarek1961 napisał/a:
zdecydowanie lepszy autofokus, też wszystkie testy to potwierdzają,


No to ja poproszę o jakieś url'e na ten temat.
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro 13 Gru, 2006   

MM, nie od dziś wiem, że pomimo korzeni canonowskich bardziej promujesz nikona ;) Jak w/g Ciebie wypada więc trochę inne zestawienie, D80 z 30D... uwagi tym nie mniej cenne dla osoby poważnie wahającej się pomiędzy tymi modelami.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 13 Gru, 2006   

Porównanie cen z jednego źródła (cyfrowe.pl):

400D - 2789 zł
D80 - 3199 zł
30D - 4655 zl

wskazuje, że D80 wydaje się optymalnym wyborem... Choć z punktami wypisanymi
przez Jarka można silnie polemizować. Np. Ad. 1 i sprawa wysokiej klasy szkieł ze
stabilizacją i Ad. 4 - 400D ma AF tej samej klasy co 30D.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 13 Gru, 2006   

Zestawienie D80 z 30D uzależniam od tego do czego potrzebujemy tego body. Dla zwykłego pstrykacza lepszym wyborem jest kupno D80 i za zaoszczędzone pieniądze nabycie jasnych szkieł.
Do spottingu polecam zdecydowanie 30D, raz z racji choćby zdjęć seryjnych, dwa dlatego że obiektyw 100-400L pasuje tylko do Canona :lol:
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sro 13 Gru, 2006   

... za MM, zgadzam sie znim, ale wlasnie juz prawie nabylem 400D. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15