Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
swarovski
Autor Wiadomość
Wojtek_B
Uczestnik



Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 07 Lut, 2007   

Namor napisał/a:
marek lasy napisał/a:
w tamtych czasach i przyroda byla tak piekna i pelna zwierzyny ze milosnik natury mogl zobaczyc wiecej bez rolnetki niz w dzisiejszych czasach z rolnetką :wink:


W tamtych czasach, to nie było miłośników natury, a jezeli już który się trafił, to został szybko skonsumowany przez przedstawicieli ówczesnej natury ;)

Do tej pory mnie to śmieszyło, ale teraz jestem nie w nastroju: po polsku mówi się (i pisze) lornetka - nie rolnetka. Rolnetka to przyrząd do strzyżenia pudli ;)


No więc zaciekawiony definicją Namora wpisałem w googla "rolnetka". Zamiast zdań w stylu "Rolnetka jaka jest każdy widzi", albo linków z psim fryzjerstwem :? , nadziałem się na masę knotów, które mogą i podłamać, i rozbawić. Pomieszanie uczuć jak po obejrzeniu "Dnia Świra". Oto przykład postu z jakiegoś forum o grach:

"W całej grze się tak niewkurzałem jak w tym miejscu aż w końcu przyszedł kumpel i uświadomił mi że każa mi spojżeć przez rolnetke!!! a nie przez snajpere (zapomniałem że w SC jest wogule coś takiego jak rolnetka :) ) trzeba zejść schodami i stanąć przy barjerce a potem włączyć termal i rolnetke i przybliżyć na środkową postać (rolnetke włącza się tym samym przyciskiem co snajpere tylko ze schowanym karabinem :) ) "

Gdy to rozbieram na zimno, widzę światełko w tunelu. Rośnie nam oto pokolenie, które będzie dla nas marną konkurencją. Część fachowców już wyjechała z kraju, część pakuje walizki. Mamy coraz mniejszą konkurencję na rynku pracy. To podejście jest egoistyczne i nie do końca patriotyczne, lecz - nie wiem jak Wam - mi taki oportunizm pasuje.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 07 Lut, 2007   

No fragment jest odlotowy. Człowiek ma pewnie zaświadczenie o dysgrafii i dyslekcji i oczywiście bez problemów zda maturę z języka polskiego. Poza tym ma pewnie stwierdzone ADHD i gry komputerowe to taka terapia.

Arek
 
 
Wojtek_B
Uczestnik



Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 07 Lut, 2007   

Arek napisał/a:
No fragment jest odlotowy. Człowiek ma pewnie zaświadczenie o dysgrafii i dyslekcji i oczywiście bez problemów zda maturę z języka polskiego. Poza tym ma pewnie stwierdzone ADHD i gry komputerowe to taka terapia.

Arek


Słyszałem kiedyś o chłopięciu, które wchodząc do osiedlowego marketu, gdzie nad wejściem kręcił się sufitowy wentylator, robiło unik ciałem, polegający na błyskawicznym przylgnięciu do ściany.

Jeszcze jedna historia mi się przypomniała, jak to po wielu godzinach grania w sieci chłopak uznał, że dłużej już nie utrzyma moczu, że nie chce skończyć jak Johann Kepler, więc zapauzował grę i poczłapał do łazienki, gdzie miał kłopot z otwarciem drzwi, bo nie mógł namacać spacji.
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Sro 07 Lut, 2007   

Rolowalem z ta Rolnetka,az Rola moja sie skonczyła,od dzis obiecuje Pisac,Mowic,Spiewac i Malowac LORNETKA.Przepraszam wszystkich nawet Tych z najsilniejszymi nerwami :wink: O ile są tutaj tacy :wink: :wink: Mojemu Swarkowi narazie jestem wierny,lecz zdradzilem juz nie jedną zdobycz postepu :wink: Jakos zawsze uwielbiam rzeczy ktorymi sie znudze rozdawac,a nie sprzedawac,wiec albo komus ją dam albo umre ze swym Swarkiem :wink: Kaczynscy dobrze ządzą,jak tak dalej pojdzie,Polacy i w Polsce bedą mogli podziwiac Kaczki w Swarku :lol: :wink:
 
 
Adamol32
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 100
Skąd: Krynica -Zdrój
Wysłany: Czw 08 Lut, 2007   

A ja mam WO 10X50 ED i na nic go bym nie zmaienil :D chyba ze na tego Swarka
 
 
Pepin Krootki 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 239
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 08 Lut, 2007   

Wojtek_B napisał/a:


Gdy to rozbieram na zimno, widzę światełko w tunelu. Rośnie nam oto pokolenie, które będzie dla nas marną konkurencją. Część fachowców już wyjechała z kraju, część pakuje walizki. Mamy coraz mniejszą konkurencję na rynku pracy. To podejście jest egoistyczne i nie do końca patriotyczne, lecz - nie wiem jak Wam - mi taki oportunizm pasuje.


Cóż... "Czym jenerał bez wojska, tym będzie inteligent tam, gdzie głupców zabraknie" (Wacław Berent)
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Sro 28 Lut, 2007   

Ale moj swarek oberwal :wink: i dobrze mu tak,cwaniakowal to teraz ma :wink: Teraz tylko czekac az Ecotone ECN ,wslawi sie lepszymi parametrami :wink: Dobrze by bylo aby producenci przeczytali testy i chwycili sie za glowe :wink:
 
 
ptasiarz
Rozmowny


Posty: 201
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Ze swarkiem jest chyba trochę jak z najdroższymi samochodami, część ceny to wysokie zarobki pracowników a reszta (czyli połowa) to znaczek firmowy.:wink:
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Zobaczymy na jakim miejscu koncowym znajdzie sie to krytykowane na samym swieczniku dzielo? :wink: jesli wysokie to przynajmniej powiemy ze nie leniuchowali przy nim pracownicy,Rodzinka Swarowskich :wink:
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Pon 26 Mar, 2007   

Swarek spada i spada......z lornetkami to chyba jest tak jak ze wszystkim.Dzis zakupowalem sprzet gorski,wybierajác polara,postawilem 4 na lade i mowie:chcilabym tego ale z kolniezem tamtego,kolorem innego materialem czwartego...Cos mi sie wydaje ze najlepiej bylo by wybrac najlepszá lornetke tzw,teoretycznego skladaka :wink: zeby chociaz zrobili lornetke ktora bez wzgledu na cene spelniala by to co juz jest nam dane wyprodukowac w 21 wieku :wink: chyba trzeba uzbroic sie w cierpliwosc,tym czasem cieszác sie ze mimo braku perfekcji,i tak dane jest nam zakupic sprzet optyczny,jaki dawnym pokoleniom,dane nie bylo :wink:
 
 
klaus
Początkujący


Posty: 26
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Wto 27 Mar, 2007   

Mam prośbe-pytanie do autorow strony.Czy moglibyście w prosty i przystępny dla laików podać definicje takich pojęc,jak kolimacja osi,dystorsja,aberracja,winietowanie i innych ,a także znaczenie poszczegolnych pojęć dla poszczególnych grup użytkowników lornetek/amatorzy astronomii,ornitologii itd./?Jeśli pojęcia te są już gdzieś na optyczne.pl opisane i scharakteryzowane ,proszę o podanie miejsca.
 
 
Wojtek_B
Uczestnik



Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 27 Mar, 2007   

http://www.optyczne.pl/index.php?slownik=all
 
 
klaus
Początkujący


Posty: 26
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Wto 27 Mar, 2007   

OK,dzięki
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2007   

Widze ze coraz to bardziej w ocenianiu lornetek liczy sie cena,cena i cena,Jak tak dalej pojdzie to swarovski el,bedzie stal na samym koncu,az trafi sie ktos taki jak ja niedoswiadczony i pomysli ze to naprawde niewypal,podrobka.Wlasciciela Lornetki ktora bedzie kosztowac 100 zl,pobije gosc ze stwierdzeniem ze kupil tanszá,LEPSZÁ,za 10 zl.Przyjdzie mi miec tylko nadzieje ze nie znajdá sie lornetki dostepne na rynku za 1 zl,to dopiero byloby cudenko. :wink:
Dobra,dobra wiem ze wszystko bierze sie pod uwage,jednak ja cene biore zawsze na samym koncu :wink:
 
 
ptasiarz
Rozmowny


Posty: 201
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2007   

Nie cena , cena, cena tylko stosunek jakości do ceny, trudno nie zauważyć że swarek wart jest góra połowę kwoty jaką trzeba na niego wyłożyć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14