Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
swarovski
Autor Wiadomość
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2007   

w rankingu wydajnosci lornetki cenia nie odgrywa roli, ale jasli porownujemy jakies dwie lornetki to nie sposob odwolac sie do stosunku jakosc/cena. Pod tym wzgledem Swar nie wypada za dobrze :-/

konrad
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2007   

A nie pisalem ze swarkowi sie oberwie,przy okazji i mnie :wink:
Oczywiscie zgadzam sie,czesto ceny sá zawyzone bez uzasadnienia,jednak ze swarkiem zycie toczy sie milej :wink:
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2007   

W tajemnicy powiem Wam tez ze zaczynaja chodzic po mnie sny czy nie przesiásc sie na tego samego swarkalecz 8,5x42.ale to tylko 5 sek,moich przeminionych mysli,chodzi w nich o wieksze pole widzenia .patrzylem sie ostatnio przez taká i ........ :oops:
 
 
Pepin Krootki 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 239
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 05 Kwi, 2007   

Proponuję byś nie sprzedawał starego, tylko zaczął tworzyć kolekcję. Będziesz mógł potem zamieszczać jej fotografie na forach.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2007   

Szczerze powiem, ze nie rozumiem Twojego zauroczenia Swarami, Marku. Moze dlatego, ze mam dopiero 23 lata i nie jestem przywiazany do zadnej marki. Dla mnie liczy sie to co dany sprzet potrafi. Prawda jest taka, ze mozna bez problemu nabyc cos lepszego od Swara. A jesli dodatkowo zaoszczedzamy przy tym nie male pieniadze, to laczego tego nie pokazac. Ponadto lornetki tej firmy nie sa pozbawione wad (np.: system ogniskowania click-stop w serii EL).

Co do ceny lornetek Swara (jak i innych produktow tej korporacji), to niestety spora czesc kwoty koncowej jest przeznaczona na utrzymanie ogromnej rodziny (klanow) panstwa Swarovskich. Poniewaz firma ta jest rodzinna, od czasow Daniela Swarovskiego liczba jego potomkow walczacych o kierownicze stanowiska wzrosla do kilkudziesieciu. Kazdy chce uczknac cos z tortu jakim sa firmy zrzeszone pod logiem Swarowsky. Choc Swarovski Optik, odpowiadajacy m.in. za lornetki nie przynosi tak duzych zyskow jak krysztaly, to nic nie stoi na przeszkodzie by nie korzystac z rozpoznawalnosci logo Swarovski i nie czerpacz tego zysku.

Tutaj dochodzimy do roli naszych testow: kupic jak najlpiej za jak najmniej.

Wiec zanim przesiadziesz sie na kolejnego Swara, wyprubuj chociazby Buschnella Elite czy ktoregos z topowych Nikonow...gwarantuje, ze nie bedziesz zawiedzony :-)

konrad
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2007   

Konrad dziekuje CI,za tak obszerny komentarz.Masz racje,lez ja bede musial wiele w zyciu(w glowce) zmienic,gdyz zawsze wszystko dotychczas kupowalem jednej marki,takiego bzika mialem,rozumiesz?np sprzet tylko sony,itp.Zgadzam sie z Tobá w, 100 %.W niedalekiej przyszlosci cos z tym moim urojeniem zrobie :wink: a jak pokaze sie cos znacznie lepszego od Swarka,,,,chetnie zdradze Swarka i wierny bede komus innemu :wink:
Zartuje,juz nigdy i nikomu :wink:
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2007   

:-)
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2007   

Chodzi po mojej glowie takie jedno pytanie,kiedys pytalem sie juz ,lecz nie jest ono latwe gdyz nawet w sklepie nie potrafili odpowiedziec:wink:
Biorac pod uwage swarka el,10x42WB,i swarka el 8,5x42WB.ta pierwsza ma pole widzenia 6.5/8.0.jednak wesmy pod uwage dane katalogow,czyli 6.3 . -110 metrow.Swarek 8,5x42,ma az 7,4.-130 m.Zapewne spowodowane jest to tym ze 8,5x42,mniej powieksza,jednak mnie nie daje spokoju,czy oby tylko i wylácznie spowodowane jest to tym ze MNIEJ POWIEKSZA?czy moze zastosowano w niej specjalne techniki,aby pole widzenia miala naprawde ogromne,co z koleji jest wielká zaleta.Podejrzenia moje istnieja gdyz o dziwo swarek 8,5,jest ciezszy i wiekszy,wazy az 820 g,a sw,10x42 wazy tylko 780g.
No i to pole widzenia,czy ono jest proporcjonalnie wieksze?Np,gdybysmy w SW 8,5x42 zmienili tylko konstrukcje aby powiekszala 10x42 czy wtedy tez miala by to samo pole widzenia,co dzisiejsza el 10x42 ?
Dzieki temu forum wiem ze pole widzenia zalezy od przednich okularow.,jednak czy w SW 8,5x42 sá one wyjátkowo duze?
czy mozna to jakos dokladnie podliczyc ze co 1x42 pole widzenia zwiksza sie dokladnie o,,,iles metrow?
Jednak wracájác do pytania,jeszcze raz:
czy roznice pola widzenia tych dwoch swarkow,dzieli tylko i wylacznie roznica powiekszenia?czy np,tak jak widzialem w 8,5x42,zrobili ogromne nietypowe przednie okulay,a w swarku 10x42,poprostu sobie to zlekcewazyli.
Bardzo prosze o odpowiedz,nawet jezeli ktos nie bedzie pewien to prosze aby napisal co mysli,jezeli cos jest nie jasne to z radoscia napisze jeszcze raz.Dziekuje,
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 06 Kwi, 2007   

pole widzenia lornetki zalezy od uzytych okularow. aby pole widzenia bylo jak najwieksze, zastosowane okulary musza byc odpowiednie (zazwyczaj wieksze pole widzenia, to wieksze i bardziej skomplikowane okulary). Ale przy duzym polu widzenia wazne jest tez by odpowiednio duze byly pryzmaty (inaczej beda winietowaly). roznica w wadze moze wiec wynikac z innych okularow oraz (byc moze) wiekszych pryzmatow w modelu el. 8.5x42.

konrad
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Sob 07 Kwi, 2007   

Dziekuje Konrad,to co piszesz powinno dawac sie w ramke :wink: Zaczynam pojmowac.A co do swarka gadalem wczoraj z kilkoma Angolami i widze ze oni jeszcze bardziej(niektorzy tylko oczywiscie)upodobali sobie swarki.Maja po czy instrumenty optyczne.el 8x32wb,10x42wb,i teleskop.mnie brak tylko 8x32 :wink: ale dotrwam i uparcie postaram walczyc z moim chorobowym logo :wink: Dziekuje Konrad jeszcze raz.
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   

Wiem ze moje pytania sá na niskim poziomie,jednak dyktowane prosto z serca :wink: Chcialem zapytac sie,kozystajác z okazji fascynujácych testow lornetek 10x42,o wypowiedzenie sie dlaczego akurat jestescie fanami lornetek 10x42,ja rowniez nim jestem,jednak Angole przekonujá mnie ze 8,5,jest najlepsza,wieksze pole widzenia i stabilniejszy widok,jednym slowem wygodniejsze obserwacje.Patrzylem przez nie i,,,sam nie wiem,,,,Chcialem WAS,sie zapytac,czy WY,mysleliscie kiedys o przesiadce z 10x,na 8,5 ???
Zycze rowniez Wam WSZYSTKI KOCHANYM FORUMOWICZÁ WESOLYCH SWIÁT :D :D
 
 
ptasiarz
Rozmowny


Posty: 201
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   

10x42 są lżejsze i ostrzą z mniejszej odległości co w obserwacji ptaków ma duże znaczenie, co do przesiadki na 8 czy 8,5 to nigdy o niej nie myślałem, ósemki mają co prawda wieksze pole widzenia i łatwiej jest pticę namierzyć ale z powiększeniem 10x wrażenia estetyczne są większe a przecierz chyba właśnie o to chodzi. Chętnie natomiast przesiadł bym się na jakiś lekki model 10x50, z dużym polem i małą min. odległościa ostrzenia. :wink:
Wesołych Świąt
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Nie 08 Kwi, 2007   

Bardzo,bardzo,bardzo,dziekuje Ptasiarzu.nawet nie wiesz jak wielki kamien spadl mi z serca :wink: spodziewalem sie ze tylko bede bardziej sie goráczkowal z powodu bledu jaki zrobilem zakupujác Swarovskiego EL10X42WB,zamiast Swar, EL 8,5X42WB.
Zatem nastepne pytanko bardziej z nadziejá :wink: :czyli nie mam czego zalowac??? :oops:
Dziekuje i SWIETUJCIE MILE I WESOLO :D :D :D
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Sro 11 Kwi, 2007   

Nie moge zrozumiec dlaczego takie piekne teleskopy swarovskiego,nadal nie mozna kupic by moglo sie patrzec przez nie dwoma oczyma.
Nie moge zrozumiec ze ,nikt mnie nie rozumie ,cos takiego to najwspanialszy przyrzád optyczny po lornetce.Ciekawe czy doczekam sie podobnego wynalazku,i nie mam namysli lornetek podrobek o podobnych parametrach.Wiem ze pisalem juz o tym,jednak,mam teleskop swarovskiego i za kazdym razem jak patrze przez niego,nie moge przebolec ze jedno oko zamykam,krzywiác calá twarzá jakbym jadl cytryne :wink: i tak zabieram go tylko do samochodu,bo ze stojakiem swarka,trudno jest dlugo,spacerowc po lesie.Nie przejmujcie sie to tylko odczucia nieprofesjonalisty,ale kiedys jak zaczná produkowac cos takiego,odezwe sie i napisze Wam ze Mialem Racje :D :D :D :wink:
 
 
ptasiarz
Rozmowny


Posty: 201
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

Rozumiem Cię doskonale, twarz wykrzywiona z jednej strony to rzeczywiście problem, dlatego proponuję Ci patrzeć przez swarka raz jednym , raz drugim okiem, fizjognomia skrzywiona obustronnie nie zwróci niczyjej uwagi, najwyżej ludzie pomyslą że masz kiepski dzień. :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14