Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
swarovski
Autor Wiadomość
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

Naprawde,ciekawe spostrzezenie. Z tá zmiana oczu masz racje,tyle ze przydaly by mi sie jeszcze conajmniej dwie pary oczu :wink:
Juz kiedys pisalem ze poczekam jeszcze kilka lat,i chyba sam zlácze dwa swarki,albo osobiscie zadzwonie do panstwa Swarovskich i zapytam sie czy oni lubiá CYTRYNE? :wink:
Jezeli jakas marka B.dobra jak LEICA,zacznie produkowac takie cudenka,zdradze bezpowrotnie Swarka i zostane fanem innego logo.Wlasciwie Swarek juz mi przeszedl,tyle ze nie ma na co zbytnio sie przezucic :wink:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtek_B
Uczestnik



Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

Marek, kup sobie kurde albo udziergaj przepaskę na oko. Nie będziesz krzywił facjaty, a przy okazji groźnym wyglądem będziesz odstraszał amatorów cudzych lunet.
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

Opaske juz sobie skombinowalemw pierwszy dzien jak zakupilem pierwsza lunete.Byla to dokladnie opaska,apaszka.Ciemna plama przed okiem nie tylko nie bylá atrakcyjna do podziwiania ale i przypominala jakbym byl piratem i wypalono mi oko przez zbojow.albo Zbyszko z Bogdanca :wink: ale ja mam DWOJE OCZU,ludzie zlitujcie sie i przemyslcie jak wygládalby pieknie swiat widziany w teleskopie przez dwa oczka :roll: :shock: Czyzbysmy drugie oko mieli od parady,od zakrywania???tracimy zbyt wiele zamykajác je,dlatego MANIFESTUJMY,STRAJKUJMY,WALCZMY,by zaczeto w koncu produkowac teleskopy dla dwojga oczu :D :D :D :wink:
 
 
Adam Bieniasz
Początkujący


Posty: 38
Skąd: podkarpackie
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2007   

:idea: Przepraszam że skończę twe cierpienia oczne i polecę Ci obejrzeć np. stronę www.bigbinoculars.com i skupiłć swoją uwagę na lornetkach których cena jest cztero cyfrowa ewentualnie w nazwie lornetki jest ED lub APO.
Ewentualnie możesz także sprzedać zapasowy futerał na svarka i za tę pieniądze kupić na allegro lornetkę 20x60 Tento lub Kronos albo nawet dwie.
Na poważnie to istnieją „duże” lornetki do obserwacji terenowych lub stosowane w astronomii do obiektów mgławicowych. Na WWW.optyczne.pl jest nawet test takich lornetek. Jeżeli miałbyś ochotę taką kupić to polecam np Nikona 18x70 z góry.
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2007   

Wiele osób patrząc przez lunetę przykłada sobie dłoń w kształcie łódeczki do drugiego oka. To jest bardzo wygodny sposób, bo wtedy drugie oko jest otwarte i patrzy w dłoń w odległości kilku centymetrów. Męczy się wtedy znacznie mniej niż kiedy się je zamyka lub ukrywa pod opaską. Jednocześnie takie zakrycie nie rozprasza i nie przeszkadza w podziwianiu widoku przez lunetę drugim okiem.
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Pią 13 Kwi, 2007   

Kmiernik to b,ciekawy patent,dziekuje.
Adam Bieniasz,wlasnie jestem w trakcie szukania,jednak ja lubie tylko i wylácznie instrumenty optyczne solidne.I nie chodzi mi wcale o ulubione logo.poprostu wole wydac 10 razy wiecej ale by zakupiony sprzet mnie cieszyl.jak narazie przed oczyma mam tylko teleskop swarovskiego,moze leici.problem w tym ze nie sá poláczone :wink:
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Pią 11 Maj, 2007   

Prosze szczesciazy,jak znajdzie ktos z Was jakás ciekawá Lornetke,niebywale odbiegajacá swá doskonalosciá od innych,to prosze by dal znak :!: bede bardzo wdzieczny.narazie nawet wygrany w testach Carl Zeiss Victory 10x42 T* FL,nie jest czyms niebywale lepszym od swarovskiego EL.nawet zastanawialem sie nad leica DUOVID 10+15X50 LUB 8+12X42,lecz nie jest zaskakujáco lepsza.Bede czekal niecierpliwie i sprawdzal w nowosciach najlepszych marek.Oczywiscie prosze nie brac ceny pod uwage,bo szukajác najlepszych produktow niestety trzeba wiecej zaplacic.jezeli ktos znalazl jakas zmianke o sprzecie optycznym ktory bedzie dopiero w sprzedazy rowniez prosze o te informacje.Poprostu lornetka itp sprzet optyczny przynosi mi satysfakcje wiec wymienil bym sobie z czasem na cos lepszego.pozdrawiam Was i zycze udanych zakupow :wink:
 
 
Namor 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Pon 14 Maj, 2007   

Czy na prezentacji w Walewicach była mowa o nowościach - podobno w przyszłym roku mają być nowe modele lunet i lornetek.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Maj, 2007   

Jak się pytałem o nowe lornetki, to nabierali wody w usta.

Pytałem się czy nie planują na przykład lornetek klasy 50-60 mm w systemie Porro. Mogą być tak samo dobre jak roofy albo nawet lepsze, a kosztować połowę ceny obecnych SLC.
Fajnie byłoby mieć świadomość, że wybitnego Swarka np. 10x50 można już mieć za 3000-4000 zł. To wciąż ogromna kwota, ale zawsze dużo mniejsza niż obecne 6000 zł.
Powiedzieli, że to dobry pomysł, ale jest moda na dachówy, a poza tym oni są skromnymi technikami i nie oni podejmują decyzję.

Arek
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Wto 15 Maj, 2007   

A ja czekam na totalna rewelacje,wydaje mi sie ze od wielu,wielu lat w dziedzinie sprzetu optycznego posowamy sie skandalicznie powoli.Wciáz dziwi mnie fakt ze zaawansowana elektronika tak malo wspolpracuje z optyká.Ja np,zmienilbym swarka EL,gdy dowiedzialbym sie chociaz o lepszym rozwiázaniu typu wieksze pole widzenia.Pomys leici DUOVID 10+15X50 LUB 8+12X42,uwazam za bardzo ciekawy i godny uznania.Jednak ciezar 1,270 g- i 1,045 g,to zbyt wiele.Pole widzenia 92m/70m i 118m/90m,rowniez nie fascynuje mnie,wiec niestety to jeszcze nie wielki krok do przodu.Stabilizacja Canona,to rowniez cos co fascynowalo mnie na pierwszy kontakt ztym sprzetem,jednak wciaz czekam,a wlasciwie nie czekam bo mogl bym sie nie doczekac, Milo mi bedzie jak cos wymysla nowego i przydatnego.Czesto klijentow porusz wielka cena,lecz wydaje mi sie ze zawsze i wszedzie powinno sie produkowac wynalazki bez wzgledu na poniesione koszty gdyz jest to mila ciekawostka i czasem od tego typu doswiadczen zaczyna sie wynalazki doprowadzajace do seryjnych produkcji.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 15 Maj, 2007   

W optyce trudno posunąć się mocno do przodu, co nie znaczy, że nie można. W ciągu ostatnich lat staniała i mocno posunęła się do przodu technologia napylania warstw i produkcji szkła niskodyspersyjnego. I w tych dziedzinach oczekiwałbym wyraźnej poprawy. Np. Swarovski w przypadku lunet wyraźnie dodaje symbol HD mówiąc o zastosowaniu w nich fluorytu, w przypadku lornetek tego nie dodaje, choć technicy twierdzili, że jest tam
jakieś szkło o niższej dyspersji.

Arek
 
 
ptasiarz
Rozmowny


Posty: 201
Wysłany: Wto 15 Maj, 2007   

Gdyby Zeiss w swojej fl-ce zastosował lepsze okulary, z dystorsją na poziomie 70-80% nie szukałbym niczego lepszego, podejrzewam że ten model ma bardzo dobre obiektywy, i dosyć przestarzałą kostrukcję okularów. No i te fałszywe źrenice.. , to nie brak postępu w technice a brak staranności sprawia że jest jak jest, klienci zachłyśnięci marką i ceną sugerującą cuda i tak łykną produkt choćby był nie do końca udany.
 
 
Namor 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Wto 15 Maj, 2007   

Cytat:
Swarovski przeznacza rok 2008 na wymiane optyki obserwacyjnej, tj. lunet i lornetek.
Ponoc ma byc istna rewolucja na rynku,
- informacja z ptasiarskiej list dyskusyjnej. Dziwne, że nie pochwalili się na prezentacji -
tym bardziej w kontekście lunety Kowa TSN-883.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 16 Maj, 2007   

Rok 2007 to był dla nich atak na rynek lunet celowniczych. Po tym co widziałem na pokazie, wydaje się, że bardzo skuteczny. Mają teraz jako jedyny producent udaną serię Z6 czyli lunet z zoomem 6x, przy czym dającą największe pola widzenia na rynku i największe odstępy źrenicy.

Swoją drogą ciekawy był podział grupy docelowej Swara. Około 70% to myślilwi, około 20% ptasiarze i 10% turystyka... O astronomii nic :( A jak przez 80HD przy 60x zobaczyli Saturna, to nie było osoby, której się ten widok nie podobał.

Arek
 
 
marek lasy 
Rozmowny



Posty: 202
Wysłany: Sro 16 Maj, 2007   

Arku,dziekuje Ci za niebywale informacje.Nowosci to cos co mie rajcuje :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14