Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kenia 2008 - warsztaty Pro-Choice
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   Kenia 2008 - warsztaty Pro-Choice

Jak zapewne większość z Was wie, we wrześniu organizowaliśmy konkurs, którego
zwycięzcy pojechali na safari fotograficzne do Kenii. Oprócz trzech zwycięzców,
w safari wziął jeszcze udział przedstawiciel sponsora czyli firmy K-Consult oraz
ja jako przedstawiciel redakcji Optyczne.pl. Moje wypociny możecie obejrzeć tutaj:


http://forum.optyczne.pl/album_cat.php?cat_id=8

Wszystkie zdjęcia robione Nikonem D300, do którego przez większość czasu była
podczepiona Sigma 120-400 OS, a od czasu do czasu jeszcze Sigma 10-20 mm, Nikkor
17-55 mm f/2.8 oraz Sigma 2.8/4.5 Fish Eye.

Jak podeślą swoje zdjęcia nasi laureaci, będziecie mieli większą i pewnie lepszą jakościowo
próbkę. W końcu ja to tylko tablice testowe fotografuję ;)

Życzę miłego oglądania.
Arek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

Tak jakby raj dla fotografujących. To kiedy następny konkurs tym razem z wycieczką do dżungli? :)
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

dzungla byla brana pod uwage juz przy tym konkursie, ale tam za bardzo nie ma gdzie zdjec robic. widokow nie ma, a zwierzeta pochowane
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

pytanie do Arka: jak sprawował się D300 w Afryce??? jakieś niedomagania czy bezproblemowo?? :razz:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

Bezproblemowo. A warunki były naprawdę ciężkie. Pył był wszechobecny. W sumie w wyprawie wzięły udział: Nikony D300 i D80 oraz Canony 350D, 40D i 50D. Wszystkie
przeszły solidny chrzest bojowy, ale działały do samego końca. Tylko 40D przez chwilę
odmówił współpracy, bo przestał działać AF. Okazało się, że bolce do styków trochę
zaszły pyłem i gdy się je rozruszało palcem, aparat wrócił do funkcjonalności.

Największy chrzest przeszła karta Lexara. Łukasz zgubił ją wieczorem w trawie i się
nie zorientował. W nocy przeszła tropikalna burza. Na drugi dzień Łukasz znalazł kartę
w błocie. Oczyścił, włożył do aparatu i bez problemów odczytał wszystkie zdjęcia oraz
mógł zapisywać nowe :)
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

Za to raj dla makro. (pod warunkiem oczywiście, że nie trafi się na jakieś zabójcze motylki, czy inne trujące źwierzątka). Ale na poważnie. Po takich zdjęciach widać jak świetna to nagroda była. Jakkolwiek cienkie by nie były moje zdjęcia przy następne okazji staję w szranki.

PS. No właśnie jak wypadł d300 w tym całym pyle i temperaturze?

<EDIT> - spóźniłem się z tym pytaniem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Jesienny Nie 07 Gru, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

no to niestraszne nam burze i piaski :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

Jesienny napisał/a:
Za to raj dla makro.


Robale są tam tak wielkie, że szkieł makro nawet nie trzeba żeby im zdjęcia robić :)
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

Arku - czy mozesz sie wypowiedziec dokladniej nt uzytkowania D300 w takich warunkach (AF, pomiar swiatla itp itd). Chodzi mi o relacje z pola walki, bardzo chetnie w porownaniu do Canonow.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

Nie miałem żadnych zastrzeżeń. Uszczelki to na pewno ważna rzecz w takich warunkach. Ale tak jak pisałem, nieuszczelnione Canony też wytrzymały. W ostrym słońcu często trzymałem -0.3 EV, bo była lekka tendencja do przepałów. We wszystkim innym aparat sprawował się tak jak w Polsce. Trudno coś dodać.
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

Czyli bez niespodzianek, czekamy w takim razie na pelniejsza relacje z wyjazdu na spokojnie:) Bardzo cenne byly by uwagi jak sie do takiej wyprawy (fotograficznie i nie tylko) przygotowac... Moze kiedys bedzie nas stac:) Mi marzy sie Azja...
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

...a mnie Peru i Himlaje...bo w Afryce juz bylem.
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

mszczyrek, po pierwsze szczepienia, ale i tak nikt nie da Tobie gwarancji, że nie zachorujesz na jakieś choróbsko i nie skończysz 6 stóp pod ziemią :twisted:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

No niestety. Koszt szczepień i leków antymalarycznych jest porównywalny z kosztami wakacji w Europie.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Nie 07 Gru, 2008   

Arek, że 40D nie domagał to się dziwię. O 350D byłem spokojny bo sam mam jego następcę i jest niezniszczalny :mrgreen:

To co za rok? Andy, Himalaje, Spitsbergen?

Wrzuć trochę tych słoni w barwach alfa systemu w wolnym czasie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14