Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 01 Lut, 2009
programy do otwierania .NEF z D90
Autor Wiadomość
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   

jaad75 napisał/a:
Tutejszyn napisał/a:
Jeśli poruszamy się tylko w okolicach fotografii wystarczy Elements.

Jak komu...


Ty się nie liczysz. Jesteś poza konkursem. Cała reszta spokojnie może wgrac Elements.

[ Dodano: Sob 13 Gru, 2008 01:18 ]
teodor2424 napisał/a:
No to coś już wiem. na początek konwerter z NEF do DNG a potem zabawa z PS :) lub innymi.
Tylko po co producenci programów i aparatów zamiast znanej nazwy RAW jeszcze utrudniają i dodają jakieś swoje rozszerzenia, głupie to jakieś RAW to RAW :)

Nie... Tu mie ma jeszcze standardu. Kazdy producent sprzetu ma swoje rozwiązania. Dopiero DNG jest jakąś próbą uchycenia tego w standard..
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   

W sumie można tylko dodać, że jak się jest w takiej początkowej rozterce to najlepiej czegoś spróbować, a akurat Adobe daje taką możliwość i możesz sobie ściągnąć w pełni funkcjonalną kopię Elements albo LightRooma i poćwiczyć.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   

maziek napisał/a:
a akurat Adobe daje taką możliwość i możesz sobie ściągnąć w pełni funkcjonalną kopię Elements albo LightRooma...

...albo CS4 :razz:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   

... po dokupieniu wiaderka pamięci operacyjnej i zgrzewki procków...
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   

No co Ty? CS4 chodzi bardzo płynnie, powiedziałbym, że sprawniej i szybciej niż CS3 i CS2...
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 13 Gru, 2008   

Photoshop owszem, ale umówmy sie, że jeśli mamy w d**** piratów, to wydatek kilku tysięcy złotych na program do korekty naszych fotografii, to trochę sporo.
Photoshop Elements jest doskonałą alternatywą, nie tylko ze wględu na cenę. To po prostu bardzo dobre narzędzie.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 14 Gru, 2008   

Ostatnio całymi tygodniami nie odpalam PS-a (a mam tylko CS2), wystarcza mi najnowszy LR choć wiem, że PS zrobi to lepiej. Tylko po cholerę mam się tam babrać skoro LR robię te setki zdjęć szybciej a klienci są i tak zadowoleni jak jasna cholera.
Jak się ma Pentaxa to trzeba widocznie mocno wspomagać się PS-em, przy 5D aż tyle korekt nie jest potrzebne :razz: :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Nie 14 Gru, 2008   

MM napisał/a:
Jak się ma Pentaxa to trzeba widocznie mocno wspomagać się PS-em, przy 5D aż tyle korekt nie jest potrzebne :razz: :wink:

Tylko, że ja najczęściej mocno obrabiam zdjęcia z Canonów i Nikonów - swoje bardzo rzadko... :twisted: :razz:
Poza tym dobór narzędzi nie determinuje ich użycia - można robić subtelne zmiany w PS i bardzo duże w LR... PS jest po prostu programem nieporównywalnie bardziej uniwersalnym i zaawansowanym i moim zdaniem wygodniejszym w użyciu... Chociaż niektóre rzeczy w LR są bardzo fajnie pomyślane - narzędzie kadrowania, czy też możliwość zgrubnego przesunięcia klikając bezpośrednio w polu histogramu, chciałbym mieć również w PS, bo używa się tego bardzo wygodnie. Bardzo lubię też widok before/after realizowany tak jak w LR i inteligentnie pomyślane zachowanie kursora (powiększenie/przesuwanie)... Oczywiście da się to uzyskać również w PS, ale nie w tak wygodny sposób jak w LR.
 
 
marcin-vlc 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 142
Wysłany: Pon 15 Gru, 2008   

Nie dodaja do D90 plytki z oprogramowaniem?? Jak kupilem D50 to przynajmniej byl Picture Project, niewiele sie tam dalo zrobic, ale przynajmniej bylo czym NEFa otworzyc.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 15 Gru, 2008   

jaad75 napisał/a:
Chociaż niektóre rzeczy w LR są bardzo fajnie pomyślane - narzędzie kadrowania, czy też możliwość zgrubnego przesunięcia klikając bezpośrednio w polu histogramu, chciałbym mieć również w PS, bo używa się tego bardzo wygodnie.


No proszę jak to gusty mogą się różnić, bo jedna z rzeczy która najbardziej wkurza mnie w LR to jest właśnie kadrowanie. :D Nie podoba mi się, że w historii operacji nie jest zapamiętana ostateczna zatwierdzona przeze mnie postać kadrowania, tylko każdy drobny ruch, który wykonam przed zatwierdzeniem. Poza tym jak wybiorę kadrowanie w konkretnych proporcjach to od razu pojawia mi się ten kadrujący boks i nie mogę zrobić nowego kadru „z ręki” tylko muszę modyfikować ten, który się pojawił.

A tak poza tym jak Photoshop Elements to za mało, a pełny Photoshop za dużo ze względu na koszty, to polecam Lightroom. Dla kogoś, kto nie chce pełnej zabawy photoshopowej z warstwami, miejscowymi modyfikacjami – jak znalazł.
Podejrzewam też, że w razie wzrostu potrzeb można z LR upgrade’ować się do PS lub pełnego pakietu Adobe Creative Collection.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 15 Gru, 2008   

komor napisał/a:
...A tak poza tym jak Photoshop Elements to za mało, a pełny Photoshop za dużo ze względu na koszty, to polecam Lightroom. Dla kogoś, kto nie chce pełnej zabawy photoshopowej z warstwami, miejscowymi modyfikacjami – jak znalazł....

Mówisz, że Elements to za mało, a jako alternatywę podajesz Lightroom, który ma jeszcze mniej. Poza tym również do tanich nie nalezy.. Przyznaję, ze jednak prawie nie znam tego programu. Wgrałem triala jakis czas temu i pobawiłem sie nim, ale wtedy jakoś nie przypadł mi do gustu. Fakt, wtedy szukałem programu do edycji zdjęć.
Słaba stroną Element jest odarcie programu w wielu istonych miejscach z mozliwiści wprowadzania parametrów jako wartości cyfrowych (temperatura 5500K, czerwień 120 itd). Są tylko suwaki :(
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 16 Gru, 2008   

komor napisał/a:
Nie podoba mi się, że w historii operacji nie jest zapamiętana ostateczna zatwierdzona przeze mnie postać kadrowania, tylko każdy drobny ruch, który wykonam przed zatwierdzeniem. Poza tym jak wybiorę kadrowanie w konkretnych proporcjach to od razu pojawia mi się ten kadrujący boks i nie mogę zrobić nowego kadru „z ręki” tylko muszę modyfikować ten, który się pojawił.
Też kiedyś tak miałem, ale właściwie to teraz odpalam inny program od LRa tylko wtedy, gdy na prawde trzeba mi masek i warstw (1 na 1500 zdjęć) :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 18 Gru, 2008   

Tutejszyn napisał/a:
Mówisz, że Elements to za mało, a jako alternatywę podajesz Lightroom, który ma jeszcze mniej.


To zależy pod jakim względem – LR poza wywoływaniem RAW-ów i podstawową obróbką zawiera także moduł organizujący fotki, foldery, słowa kluczowe, szukanie po parametrach EXIF, moduł do pokazów fotek na ekranie, moduł do generowania galerii WWW (to pewnie teraz też jest rozbudowane w Photoshopie).

Co do ceny, to oczywiście LR jest droższy niż PS Elements, ale jak dla mnie jest szerszym narzędziem organizującym całe cyfrowe życie amatorskiego fotografa. Cenię sobie wygodę pracy z tym programem.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 18 Gru, 2008   

A z Elements nie przychodzi czasem Bridge? Bo jeśli tak, to spełnia dokładnie te same funkcje...
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 18 Gru, 2008   

jaad75 napisał/a:
A z Elements nie przychodzi czasem Bridge? Bo jeśli tak, to spełnia dokładnie te same funkcje...

Hmm.. Te same funkcje nie zawsze niosą tą samą funkcjonalność.. Ale tutaj nie mam żadnej opinii, oprócz tej, że raczej wolę trzymać się z dala od modułu organizera w Elements. Zdecydowanie bardziej wolę zarządzać swoim archiwum za pomocą ACDSee 10 Photo Manager. Dopiero te dwa programy, Elements i ACDSee, mogą być dobrą altrnatywą dla LR. Razem potrafią zrobić juz prawie wszystko. Przy czym o ile Elements po wgraniu najnowszego plugina juz otwiera NEFy, to ACDSee jeszcze do tego nie udalo mi się zmusic.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16