Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
lornetki Vortex
Autor Wiadomość
Adam67
Początkujący


Posty: 28
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 26 Gru, 2006   lornetki Vortex

Mam pytanie głównie do"ptasiarzy"-czy ktoś z was miał okazję korzystać z lornetek Vortex i jakie miał wrażenia?Planuję w niedługim czasie zakup lornetki/10x42/ ,wiem,że Vortex jest już w Polsce"do kupienia",ceny wydają się b.przystępne-ale nie mam żadnych informacji od ich użytkowników/chodzi mi głównie o ich przydatność dla ornitologów-ponoć to z założenia jedni z "kluczowych"klientów tej firmy/.Z góry dzięki za odpowiedź.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mismis
Nowy


Posty: 5
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro 27 Gru, 2006   

przyłaczam się do pytania kolegi @Adam67. Szukając w miarę uniwersalnej lornetki mój wybór padł na WO 10x50ED jednak po głebokich przemyśleniach doszedłem do wniosku że 1,6kg to baaaaardzo dużo aby zabrać np. w góry i ogólnie że to dużo.W związku z tym wypatrzyłem coś takiego jak Vortex STOKES Broadwing 8x42 (1000PLN)ew. Nikon Monarch 8x42 (1250PLN). Są w zbliżonej cenie aczkolwiek ciekawszy wydaje mi się ten Vortex. Potrzebuje sprzęt do przyrody, w góry i czasem żeby szybko spojrzeć w gwiazdki bo teleskop już mam :) .Czy jest jeszcze coś godnego polecenia w stylu 8x42 za ok 1000-1200PLN?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Gru, 2006   

Nikon Action EX 8x40 chyba sprawi się lepiej niż wymienione przez Ciebie dachówy.
 
 
mismis
Nowy


Posty: 5
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro 27 Gru, 2006   

Dziękuję @Arek za odpowiedź. Wie ktoś może z forumowiczów gdzie można obejrzeć/kupić tą lornetkę (Nikon Action EX 8x40) w Krakowie?Szukam szukam i znaleźć nie moge..:(
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   

Ja ostatnio zostalem poproszony o wybranie prezentu dla znajomego, tj. lornetki w granicach 1000 zl do ogladania przyrody, sasiadek i na wycieczki. Bylem w jednym z warszaskich sklepow, gdzie moglem porownac sobie kilka lornetek vortexa (akurat stokesa nie mieli :-/ ) oraz swifta 962 Ultra Lite 10x42 - porro).

Ze wzgledu na jakosc obrazu wybralem swifta, choc obudowa tak od razu nie przemawia do uzytkownika (musze przyznac, ze vortexy wygladaja bardziej atrakcyjnie).

Mysle, ze Swift to kandydat wart rozpatrzenia.

konrad
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   

Konrad ma racje. Swift Ultralite w wersji Porro to też bardzo dobry wybór zarówno 8x42 jak i 10x42, choć ustąpi polem wiedzenia Nikonowi 8x40 EX.

Warto też pomyśleć o Olympusach Porro z serii EXPS I o parametrach 8x42 i 10x42. One kosztują 599 i 649 zł i ze wszystkich wypisanych tu lornetek mogą mieć najlepszy stosunek jakości do ceny.

Arek
 
 
Adam67
Początkujący


Posty: 28
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   

no dobra,ja jednak upierdliwie wrócę to Vortexa..Chodzi mi zwłaszcza o modele Stokes Broadwing i Viper/10x42/.Ich cena jest jeszcze całkiem"do przyjęcia"-a co z wrazeniami z używania?
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Gru, 2006   

Stokes jako, ze jest lornetka roof ustepuje optycznie m.in. Swiftowi o ktorym pisalem wczesniej.

Jednak, jego niewatpliwa zaleta, wg mnie, jest jakosc wykonania. Bardzo mala ale poreczna, dobrze wyprofilowna obudowa i bardzo solidna obudowa (sama kleji sie do reki) wielu osobom przypadnie do gustu, chyba ze ma sie spore dlonie, wtedy moze pojawic sie problem przy trzymaniu lornetki.

wysoka jakosc wykonanie wyroznia lornetki Vortexa. Wiecej o nich napiszemy w tescie lornetek 42mm, ktory ciagle jest w obrobce.

konrad
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16