Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jak polaczyc Synte 8" z Canonem PowerShot A590IS
Autor Wiadomość
toLo 
Początkujący


Posty: 27
Skąd: Sokolow Podlaski
Wysłany: Pon 02 Lut, 2009   Jak polaczyc Synte 8" z Canonem PowerShot A590IS

Witam. Co bym musial dokupic by moc pobawic sie w astrofoto ?
Tak jak w temacie, posiadam Synte 8 i Canona A590IS.

Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Lut, 2009   

Najlepiej teleskop na montażu paralaktycznym z prowadzeniem.

Telep na dobsonie plus kompakt nadają się w zasadzie tylko do robienia zdjęć Księżyca poprzez projekcję okularową.
 
 
toLo 
Początkujący


Posty: 27
Skąd: Sokolow Podlaski
Wysłany: Pon 02 Lut, 2009   

No wlasnie wiem ze dobson do astrofoto za dobry nie jest. A zdjecia ksiezyca to robilem, bo wogole zdjecia czegos to nie wychodza :mrgreen:
Myslalem ze moze cos by sie dalo wykombinowac. No ale
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

A spójrz na to:
http://deltaoptical.pl/ad...-6030,d558.html

Ja podpinałem do czegoś takiego swój kompakt
 
 
toLo 
Początkujący


Posty: 27
Skąd: Sokolow Podlaski
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

Pasowałoby do mojej synty? :>

[ Dodano: Pią 06 Lut, 2009 21:12 ]
Witam. To znowu ja. Juz nowego tematu nie bede zakladal. Popatrzylem kilka soczewek Barlowa, i mialby zamiar kupic ta: http://deltaoptical.pl/vixen-barlow-t-2x,d377.html
Warto by bylo?
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

toLo napisał/a:
Pasowałoby do mojej synty? :>

[ Dodano: Pią 06 Lut, 2009 21:12 ]
Witam. To znowu ja. Juz nowego tematu nie bede zakladal. Popatrzylem kilka soczewek Barlowa, i mialby zamiar kupic ta: http://deltaoptical.pl/vixen-barlow-t-2x,d377.html
Warto by bylo?


Ja właśnie miałem Syntę 8". Co do tej soczewki Barlowa, to ja wybrałem model Vixen deluxe - sporo droższy, ale naprawdę dobry...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

toLo napisał/a:
Popatrzylem kilka soczewek Barlowa, i mialby zamiar kupic ta:


Ale po co Ci ona? 1200 mm ogniskowej Ci mało? Przecież na dobsonie przekraczanie powiększenia 200x jest bez sensu, a te osiągasz za pomocą okularu 6 mm...

Barlow to dodatkowy element optyczny w układzie, który powoduje pogorszenie jakości obrazu. Warto o tym pamiętać.
 
 
toLo 
Początkujący


Posty: 27
Skąd: Sokolow Podlaski
Wysłany: Sob 07 Lut, 2009   

Ahaa, to barlowa odstawiam. Nizej zapodam linki:

http://deltaoptical.pl/ad...-6030,d558.html
http://deltaoptical.pl/ok...-125,d1204.html (o tym okularze akurat Arek pisal i bede mial zamiar go kupic)
http://deltaoptical.pl/fi...s-125,d413.html

I czy to wszystko by pasowalo do mojej synty i byloby w miare dobre? I czy wartoby bylo kupic ten filtr?

[ Dodano: Sob 07 Lut, 2009 11:49 ]
albo ten: http://deltaoptical.pl/fi...t-125,d421.html
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 07 Lut, 2009   

Daj sobie spokój też z filtrami. Najpierw poobserwuj na spokojnie tym co masz. Kup tylko te okulary, o których mówiliśmy. Potem zobaczysz co Ci pasuje, a co nie. Wydać pieniądze zawsze zdążysz.
 
 
toLo 
Początkujący


Posty: 27
Skąd: Sokolow Podlaski
Wysłany: Sob 07 Lut, 2009   

No wlasnie mialbym zamiar kupowac na poczatku okular, potem ten adapter, a na koncu filtr. Noo to musze nazbierac kasy i zainwestowac w tego okulara :mrgreen:
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

Na Twoim miejscu jednak bym zrezygnował z tego okularu o ogniskowej 7mm, bo przy tej Syncie to już karkołomne. Bierz max. 9mm, ale i tak ja bym nie brał tej konstrukcji, którą podałeś w linku, tylko bym trochę dołożył i wziął Sky Watchera, ale tzw. beczułkę o polu widzenia 70 st i o niebo lepszej optyce. Miałem ten okular z ogniskową 17mm i naprawdę byłem z niego bardzo zadowolony.
Co do filtrów to Arek ma rację, najpierw spraw sobie w miarę porządne okulary, a potem zacznij inwestować w filtry.
Przy sporym oświetleniu z "miasta" będziesz w pierwszej kolejności potrzebował filtr Moon&SkyGlow Baadera.
Co do astrofotografii to na Twoim miejscu nie napalałbym się na jakieś zdjęcia mgławic czy innych obiektów DS. Z teleskopem bez napędu poprzestaniesz niestety tylko na Księżycu i np. Wenus lub Jowiszu:((
 
 
toLo 
Początkujący


Posty: 27
Skąd: Sokolow Podlaski
Wysłany: Czw 12 Lut, 2009   

No ok. Ale, na tych okularach ktore posiadam, moge obserwowac tylko ksiezyc z zachwytem. Bo co do planet, to nie wystarczaja mi.

Wsumie, okular 9mm bylby tylko o troche lepszy od tego mojego 10mm Plossla :/
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Nie 15 Lut, 2009   

ten okular 10mm to niestety ale kiepski sprzęt:(( Ja bardzo szybko z niego zrezygnowałem...
 
 
toLo 
Początkujący


Posty: 27
Skąd: Sokolow Podlaski
Wysłany: Pon 16 Lut, 2009   

No ale wiesz, jak dali to sie ma :D zostawie go sobie, a ta 9 by chyba o wiele lepsza nie byla. A czemu 7mm by byl zly?
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Czw 19 Lut, 2009   

toLo napisał/a:
No ale wiesz, jak dali to sie ma :D zostawie go sobie, a ta 9 by chyba o wiele lepsza nie byla. A czemu 7mm by byl zly?



jak dla mnie za duże powiększenie - uzyskiwany obraz dużo tracił na wartości. A miałem Naglera serii 6, więc naprawdę dobry okular...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14