Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie skanujecie filmy? (warszawa)
Autor Wiadomość
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Wto 10 Lut, 2009   

co-nieco znalezione w sieci na temat Ilfochrome/Cibachrome:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ilfochrome
http://www.ilford.com/en/...hrome/index.asp
http://www.lightroom.com/lr_pages/ilfo_info.html
http://www.luminous-lands.../ilfochro.shtml

fotografii kilka:
http://www.flickr.com/groups/ilfochrome/
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






oxygenium79
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Mar, 2009   

Ja raz zeskanowałem w Relax Foto - to takie zwyczajne skanowanie (negatyw BW i kolorowy). Jakość jest OK, ale litości, jak oni drogo liczą!!! 30 zł za skan w najniższej rozdzielczości. Poza Warszawą mam w rozdzielczości 30x40cm przy 300DPI za 10-15 zł w podobnej jakości i teraz tam skanuję.

Jeszcze nie testowałem w Relax Foto ich drogiego skanowania na Imaconie - jak znajdę slajd godzien takiego zaszczytu, to spróbuję, ale ceny wiadomo, powalają. Nie czarujmy się, skanowanie było i jest potwornie drogie, chyba że komuś wystarczy jakość takiego podstawowego. Jeśli ktoś robi dużo zdjęć to moim zdaniem naprawdę opłaca się szarpnąć na Coolscana choćby tego najtańszego za 2500 zł na dziś chyba.
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Czw 26 Mar, 2009   

oxygenium79 napisał/a:
Poza Warszawą mam w rozdzielczości 30x40cm przy 300DPI za 10-15 zł w podobnej jakości i teraz tam skanuję.

a gdzie dokładnie, jeśli wolno spytać? ;)

ja obecnie skanuję w Czarno-Białe na Prostej, w najniższej rozdzielczości 1800x1200 pxl przy 300DPI, kosztuje 17zł za film

poniżej - przykładowy skan z Kodaka Portry 400NC (jedynie zmniejszony+wyostrzony po zmniejszeniu)
 
 
piotr_s100
[Usunięty]

Wysłany: Pią 17 Lip, 2009   

Ja wolę wysyłać tu:

www.skanowanie.eu

W 4000 dpi (około 5700x3800 - potrzebuję takiej jakości do powiększeń) skanują po 1 zł za klatkę, a ztego co pamiętam, to przy mniejszych rozdzielczościach znacznie taniej.
 
 
anonimus
Początkujący


Pomógł: 12 razy
Posty: 41
Wysłany: Nie 26 Lip, 2009   

Nie wiem gdzie skanować w Warszawie, ale do własnych potrzeb to skanery puszkowe (takie fotografujące klatkę). Teraz można kupić tylko Nikony. Plusteki to badziewie. Kiedyś w redakcjach gazet często stosowano taki sprzęt bo szybko skanował, a na gazetę starczał. Były Polaroidy, Minolty, itd. Obecnie trudno wyhaczyć taki sprzęt. Najlepsza jakość na bębnie, ale też trzeba uważać, bo teraz skanery są bardzo wyeksploatowane i się rozjeżdzają. Niestety dobry skan kosztuje (np. 2,5 za 1 MB nieskompresowanego tiffa). Czyli bęben to rozwiązanie do druku.

Jeśli chodzi o wywoływanie to chyba najlepiej samemu. Jeżeli w fotolabie to uważaj bo slajdy potrafią porysować (mają stare maszyny i ich nie czyszczą). Z negatywami bywa chyba podobnie. B&W naucz się wywoływać samemu. Koreks + chemia to prawie tyle samo, a zabawa większa.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Kwi, 2010   

oxygenium79 napisał/a:
Ja raz zeskanowałem w Relax Foto - to takie zwyczajne skanowanie (negatyw BW i kolorowy). Jakość jest OK, ale litości, jak oni drogo liczą!!! 30 zł za skan w najniższej rozdzielczości.

Wątek stary, ale opinia aktualna. Słyszałem wiele dobrych słów o Relaxie, więc - choć drogo - oddałem dwa cz-b filmy do wywołania, zeskanowania i odbitek 15x21 z wybranych klatek. Poprzedni film zeskanowali czyściutko, a odbitki - choć na kolorowym papierze - są bardzo ładne. Ale dziś skopali skan równo! Mnóstwo białych włosków i paprochów, i kilka ogromnych czarnych włosów (dzięki temu sprawdziłem średnicę włosa ludzkiego :P ). Chwilkę postemplowałem i oddałem z reklamacją. Przyjęli bez problemu, napiszę jak sobie poradzili.

[ Dodano: Pią 02 Kwi, 2010 23:55 ]
...kontynuuję opinię.

Miałem dość brudny negatyw - jednak wywoływany i skanowany był w Relaxie, więc nie wiem skąd te paprochy. Gdybym kupił brudny (trzymałem w czystym aparacie oraz w kasetce w czystym pudełku), to chyba kąpiel zmyłaby...? Poza tym w kilku miejscach była uszkodzona emulsja - ponoć czasem trafia się taki, i to niezależnie od klasy negatywu. Dowiedziałem się też od laboranta, że skanowanie cz-b jest szczególnie trudne, bo "nie działa czwarty kanał, w którym korygowane się zabrudzenia". Czy jakoś tak. A w kolorowych działa.

Czyszczenie negatywu, jaki i retusz to dodatkowa opłata. Największe poprawki zrobili mi gratis, skanując wcześniej jeszcze raz negatyw. Jest ok. Krótko mówiąc trochę się dowiedziałem, z efektu jestem zadowolony i polecam ten lab :) . Ale walka z zabrudzeniami na cz-b skanach nie jest prosta, chyba, że komuś uda się włączyć tę korekcję w skanerze...
 
 
jelonekI 
Uczestnik


Posty: 60
Skąd: aurich
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010   

jako ciekawostke podaje jedna firme w Niemczech w München, ktora zajmuje sie tez specjalnymi projektami o podwyzszonej jakosci, stosuja nie tylko filtry ale tez specjalne programy do "odkurzanie" i poprawiania zdjec, sam nie wierzylem ze wyjda takie dobre, no ale jakosc ma tez swoja cene, no i obrobka fotek z 20 megapixel a przy dias jeszcze wiecej, kosztuje duzo czasu.

http://www.filmscanner.info/index.html
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010   

TS napisał/a:
bo "nie działa czwarty kanał, w którym korygowane się zabrudzenia"

ten czwarty kanał to chyba IR ;)
wykrywa rysy, zabrudzenia i inne gwałtowne zmiany w gęstości negatywu :)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010   

a we Wrocku może ktoś się orientuje? Bo mam taki problem, że mój osobisty płaski nie daje rady (płyta zakurzona + nie wiem co z kolorami zrobić tych negatywów)
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010   

garreth napisał/a:
TS napisał/a:
bo "nie działa czwarty kanał, w którym korygowane się zabrudzenia"

ten czwarty kanał to chyba IR ;)
wykrywa rysy, zabrudzenia i inne gwałtowne zmiany w gęstości negatywu :)

No tak, ale dlaczego akurat z cz-b jest problem... A może tylko z cz-b do zimnego procesu? Garreth, a na Prostej jak sobie radzą z zabrudzeniami?

W sumie bardzo nie rozpaczam przez te paprochy, bo skany robię tylko po to, by wybrać klatki do większych odbitek. A na odbitkach (z labu, więc i tak wcześniej skanują) nie widać tak paprochów (a może też mając opis 5 klatek, czyszczą każdą dokładnie przed skanowaniem)
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Pon 05 Kwi, 2010   

kiedyś o tym czytałem na korexie, ale to było tak dawno, że aż nieprawda :P ;)

na skany z Prostej nigdy nie narzekałem :)
polecam ten zakład wszystkim znajomym ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15