Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Gdzie skanujecie filmy? (warszawa)
Autor Wiadomość
marcinek 
Bywalec
fotografoman



Posty: 142
Skąd: wawa
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   Gdzie skanujecie filmy? (warszawa)

Właśnie strwierdziłem, że pora wyciągnąć stare F60 ze strychu, a może i nabyć FM...
A tu jeszcze jakiś M42 na horyzoncie. Tak czy inaczej, powstało pytanie:
Gdzie w wawie dobrze skanują filmy i gdzie warto wywoływać?
Jaka rozdzielczość do skanów jest dobra?
To co się znajduje na szybko, oferuje co najwyżej 6Mpix, ja myślałem o skanach na poziomie 20Mpix...
Jakie są koszty "bycia w analogu"? PRzy założeniu, ze szklarnia jest jedna/
Skanować do jpega, czy może TIFF? Czy ktoś robi DNG? Warto robić DNG?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

marcinek, jeśli ma to wyglądać super to trzeba oddać gdzieś gdzie robią skany na bębnie i liczyć się z ceną rzędu 50pln za każdą klatkę (dla zbulwersowanych ceną: skanowanie na bębnie bez trudu dochodzi do 1h/klatkę a i za umiejętności obsługującego trzeba zapłacić ). można też poszukać kogoś kto ma nikon coolscan'a i umie skanować efekt będzie zadowalający (negatywy powinny wyglądać dobrze, ze slajdami gorzej). skanujemy oczywiście do TIFF albo innych bezstratnych formatów.

ps. tutaj masz skan 66MP z małego obrazka wykonany na skanerze bębnowym (slajd) http://www.skanowanie-35mm.pl/images/51MB.jpg
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

a tutaj zaglądałeś:
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=3134 ?
marcinek napisał/a:
Gdzie w wawie dobrze skanują filmy

z moich dotychczasowych doświadczeń - nigdzie :twisted:
najlepiej samemu skanować...
marcinek napisał/a:
gdzie warto wywoływać?

koreks, C-41, E-6?
spojrzyj do tego linka, który podałem na początku; wymieniłem tam listę labów, gdzie można skanować; wszystkie laby (oprócz MiniLabu) robią wywoływanie tradycyjne
marcinek napisał/a:
Jaka rozdzielczość do skanów jest dobra?

do zwykłego użytku (tzn. przejrzenie i wysegregowanie klatek do odbitek, archiwizacja, itp.) wystarczy dobrze zrobiony 1840x1232 (w przeliczeniu na cm daje - 65x45)
marcinek napisał/a:
To co się znajduje na szybko, oferuje co najwyżej 6Mpix, ja myślałem o skanach na poziomie 20Mpix...

:shock: po co ? chyba, że masz ścianę na której koniecznie chcesz zawiesić foto w rozmiarze A0 :wink:
marcinek napisał/a:
Jakie są koszty "bycia w analogu"?

filmy (w zależności czy negatyw, czy diapozytyw) od 10 do 50zł za rolkę 36-klatek
wywołanie - ok. 6- 15 zł
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

garreth napisał/a:
wywołanie - ok. 6- 15 zł

chciałbym aby wywołanie slajdu tyle kosztowało :D
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Pią 06 Lut, 2009   

6-15 zł - negatywy
20-40 zł - diapozytywy
teraz lepiej ;)
 
 
marcinek 
Bywalec
fotografoman



Posty: 142
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

Dzięki za info. Intencje są raczej takie:
1. przenieść instniejące zdjęcia na nośnik cydrowy - niestety slajdy w ramkach, zwięc chyba opłaca się kupić skaner :-)
2. pobawić się trochę bardziej świadomie z filmem - tutaj skan 2-3Mpix całkowicie wystarcza.
3. Jak trafi się "ślepiej kurze ziarno" i przypadkiem zrobię coś zapierającego dech w piersiach - opcja 50 zeta za megaskan też wchodzi w grę.
4.... no i zawsze trochę frajdy z przyswojenia czegoś nowego :-)

Jeszcze raz, dzięki za info, odę odrabiać lekcje ze skanowania :-)
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

garreth napisał/a:
1840x1232 (w przeliczeniu na cm daje - 65x45)

proponuję obudzić się bo ta rozdzielczość wystarcza na odbitkę 10x15cm @ 300dpi (na ekranie masz 72dpi i dlatego wydaje ci się że to da 65x45cm)
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

marcinek napisał/a:
1. przenieść instniejące zdjęcia na nośnik cydrowy - niestety slajdy w ramkach, zwięc chyba opłaca się kupić skaner :-)

o cydrach tutaj -> http://www.cydr.eu/index....id=47&Itemid=53 ;) :P
piotrmkg napisał/a:
garreth napisał/a:
1840x1232 (w przeliczeniu na cm daje - 65x45)

proponuję obudzić się bo ta rozdzielczość wystarcza na odbitkę 10x15cm @ 300dpi (na ekranie masz 72dpi i dlatego wydaje ci się że to da 65x45cm)

proponuję zastanowić się ;) masz negatyw i skan;
skan jest po to, żeby obejrzeć na ekranie monitora cały film i wybrać kilka najlepszych ujęć;
po selekcji idziesz do labu z filmem i prosisz o odbitkę ręczną z powiększalnika ;)
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

garreth, jak żeś taki słodowy, to zrób mi odbitkę (z powiększalnika) ze slajdu. :P
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

brak jest na rynku papierów pozytywowych, więc trzeba odwrócić diapozytyw na negatyw,
a następnie pod powiększalnikiem negatyw na papier negatywowy i masz odbitkę...

piotrmkg, kombinatoryka się kłania ;) :P

(tutaj o tym samym, ale dla slajdu B&W -> http://www.korex.net.pl/f...negatyw++slajdu )
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

garreth napisał/a:
odwrócić diapozytyw na negatyw

tracąc jakość :)
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

piotrmkg napisał/a:
garreth napisał/a:
odwrócić diapozytyw na negatyw

tracąc jakość :)

jak chcesz możesz pobawić się w MacGyver`a i samemu zrobić papier pozytywowy :P
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

garreth napisał/a:
brak jest na rynku papierów pozytywowych, więc trzeba odwrócić diapozytyw na negatyw,
a następnie pod powiększalnikiem negatyw na papier negatywowy i masz odbitkę...

piotrmkg, kombinatoryka się kłania ;) :P

(tutaj o tym samym, ale dla slajdu B&W -> http://www.korex.net.pl/f...negatyw++slajdu )


Parę miesięcy temu wymienialem się na tym forum uwagami na temat materiału chyba "Ilfachrome" Ilforda, który zdaje się jest jeszcze produkowany, a który o ile mnie pamięć nie myli był unikatowym materiałem wprostpozytywowym.

A dla skanerów to już zupelna pestka.

Bardzo gorąco pozdrawiam wytrwałych analogowców.

WojciechW
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

WojciechW napisał/a:
Parę miesięcy temu wymienialem się na tym forum uwagami na temat materiału chyba "Ilfachrome" Ilforda, który zdaje się jest jeszcze produkowany, a który o ile mnie pamięć nie myli był unikatowym materiałem wprostpozytywowym.

chodzi o tę dyskusję -> http://www.korex.net.pl/f...ight=ilfochrome ?
jutro poszukam w sieci o tym Ilfochromie ;)
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Pon 09 Lut, 2009   

WojciechW napisał/a:
"Ilfachrome" Ilforda, który zdaje się jest jeszcze produkowany

jest produkowany, ale z tego co się dowiedziałem na prostej dystrybutor ilforda na polskię "odlał" się na ten papier i nie sprowadza go do naszego kraju.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15