Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fotografie sportowe - sprzęt za stosunkowo niewielką kasę
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 17 Mar, 2007   

Do 5000 to ja bym pomyślał o.... D200 i 50/1.8. Szybko i skuteczny AF plus rewelacyjny obiektyw. A z innych to Canon 30D plus stałki typu 50/1.4 lub 85/1.8. Z zoomów to światło minimum 2.8.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






asp 
Uczestnik



Posty: 67
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pon 19 Mar, 2007   

Wydaje mi się że podane propozycje przez MM przekroczą tę barirę 5000zł.
Nie wiem jak w Nikonie D200 jest z szumami w porównaniu do Canona 30D jednak chyba Canon wyjdzie pod tym wzgledem korzystniej (??)
Cena 30D + 1,4/50 lub 1,8/85 to juz ok.5200-5500 :cry: hm...
Nikona raczej nie biore pod uwagę ponieważ mam dostęp u znajomych do innych "dodatków" do Canona, no ale to nie przesądza sprawy.
A jest sens wybierać tańsze body i lepsze szklo by sie zmieścić w cenie ??
(wiem ze to tylko 200 różnicy, ale... dla mnie 5000 to i tak chyba troche ponad mój budżet... zwłaszcza że to do celów typowo amatorskich -mecze III ligi kosza -chociaż przyznam sie że zależy mi by zdjęcia jednak były prawie jak prof... :D )
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Mar, 2007   

D200 do ISO 320-400 jest OK, potem pod względem szumu zostaje daleko za 30D.
Taniej będzie wziąć 1.8/50 zamiast 1.4/50, ale musisz liczyć się z gorszą pracą AF
i większą ilością popsutych przez to zdjęć.

Arek
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 19 Mar, 2007   

Szumy powyżej ISO 400 są faktycznie spore w D200, ale robiąc w rawach, dobrze naświetlając i umiejąc takie zdjęcie odszumić możesz bez problemu robić przy ISO 1000. Za to szkło Nikona 50/1.8 jest rewelacyjne a samo body do szybkich zdjęć lepsze od Canona. Precyzja AF jest z całą pewnością lepsza. Ja bym wpakował matrycę z Canona do Nikona i wtedy byłby idealny zestaw. :wink:
 
 
asp 
Uczestnik



Posty: 67
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pon 19 Mar, 2007   

widzialem oferte nowych ( :shock: ) canonow 20D poniżej 3000zł, ale biorąc pod uwage że 30D mozna kupić niewiele drożej to chyba lepiej wybrać 30D :roll: - z drugiej strony różnicę tę można zainwestować w lepsze szkło... ech te dylematy... :( pewnie co bym nie wziął to zawsze bedę żałował, hehe równie dobrze odwrotnie -co nie wezme to bede zadowolony
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Mar, 2007   

No jeśli nowe, to ja bym się nie wahał. Pomiędzy 20D a 30D różnica prawie żadna, a kilka stówek zawsze można zainwestować w lepsze szkło.

Arek
 
 
asp 
Uczestnik



Posty: 67
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Pon 19 Mar, 2007   

biorąc pod uwagę:
- 20D to do tego bym dołożył: obiektyw kitowy (tymczasowo do wszystkiego) 1,8/85 i 1,8/50 - to chyba optymalne rozwiązanie ?
- 30D z kitem + 1,4/50 ??
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 19 Mar, 2007   

Ja nie wiem jaka ogniskowa po cropie jest dla Ciebie optymalna. Czy np. Sigma 30/1.4; Canon 50/1/4 czy też 85/1.8. Sam musisz zdecydować.
 
 
ndriu
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 20 Mar, 2007   

Pytanie dot. zdjęć na hali - jak wygląda sprawa używania lampy błyskowej np. podczas meczów koszykówki (prezentowanych w galerii w poprzednich postach)?

Czy można jej w ogóle używać a jeśli tak to jak wygląda sprawa z czasami synchronizacji błysku. Pytanie dlatego, że przypadkowo sam robiłem ostatnio zdjęcia Nikonem D50 który ma synchronizację do 1/500 z wbudowaną lampą. Z tego co porównywałem parametry z innymi aparatami to jakiś wyjątek z tak krótkim czasem :) Czy taka sytuacja ma miejsce tylko w przypadku wbudowanej lampy czy zewnętrznej również.

Czasy dłuższe od 1/500 z lampą np. na meczach siatkówki powodują że zawodnik lub piłka jest rozmyta.

Pytanie czy przy użyciu zewnętrznej profesjonalnej lampy np. Canon 580EX można używać czasów synchronizacji < 1/200 ?

I na koniec: biorąc pod uwagę odpowiedź powyżej na temat 20D rozumiem że warto jeszcze kupić nowy egzemplarz? np. na początek z kitowym obiektywem i 1.8/50? Mam tylko wątpliwość co do różnicy w cenie między 20D i 30D. O ile 20D faktycznie widziałem w okolicach 3000 zł to wszelkie porównywarki cen sprzętu pokazują ceny body 30D od 3900. Gdzie można znaleźć taniej?

Pozdrawiam
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007   

Nikon D50 ma specyficzną migawkę, dlatego takie czasy synchronizacji z lampą wbudowaną. Canon 20/30D plus 580 EX to synchronizacja standartowa do 1/250s. Ale możesz sobie coś w tej lampie przestawić i.... nawet zrobić zdjęcie z 1/8000s. Tylko nie licz wtedy na to, że zawsze dobrze zdjęcie będziesz miał naświetlone. Niemniej z krótszym czasem Canonem też można z lampą zdjęcia robić ;)
 
 
ndriu
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007   

a jak w takim razie wygląda profesjonalne podejście do robienia zdjęć sportowych w hali? z doświetlaniem lampą czy duża czułość i jasny obiektyw?

dzięki i pozdrawiam
 
 
asp 
Uczestnik



Posty: 67
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Sro 21 Mar, 2007   

ndriu napisał/a:
a jak w takim razie wygląda profesjonalne podejście do robienia zdjęć sportowych w hali? z doświetlaniem lampą czy duża czułość i jasny obiektyw?

dzięki i pozdrawiam


Osobiście jestem totalnym amatorem w tym temacie :? ale postawiłem sobie wyzwanie by robić -przy moim skromnym budżecie- w miarę dobre zdjecia w hali (do tej pory robiłem kompaktem -G3- niestety przy czułości 400 były spore szumy).

Być może się mylę, ale moje podejście do tematu jest takie:
-praktycznie zero lampy- bo nikt nie lubi jak mu w oczy błyska i dekoncentruje (sam gram w kosza i to rozumiem),
-więc jasny obiektyw, wieksza czułość i w miarę krótkie czasy....
----
jeśli się mylę :oops: -proszę szanownych forumowiczów o korektę
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14