Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwszy pościk w tej materii.
Autor Wiadomość
Karan 
Początkujący


Posty: 39
Skąd: Skrzyszów
Wysłany: Wto 28 Mar, 2006   Pierwszy pościk w tej materii.

Pytanie do wszystkich którzy choć troszkę mieli do czynienia z fotografią i pamiętają stare aparaty. Otóż całkiem niedawno sprzątając starą szafę znalazłem w niej mój pierwszy instrument optyczny - komunijny aparat, który jak się okazało nastukał aż 21 zdjęć w ciągu 20 lat. Na przodzie aparatu dumnie widnieje rosyjski napis "Vilia", obiektyw triplet 4/40 69-3. I tu pojawia się moje pytanie: czy rzucić nim od razu do kosza, czy też po zakupie filmu można by się choć troszkę pobawić (czy istnieje w tym starociu mozliwość zmiany obiektywu?)
Dzięki i pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Mar, 2006   

gdy bylem maly moi rodzice rowniez posiadali Ville. Gdy w domy znalazl sie kompakt minolty Villa poszla dw rece moje i brata i to byl pierwszy aparat, ktorego wnetrze zobaczylem... Mialem wtedy z 7 lat i nie musze chyba dodawac, ze po rozebraniu nie wrocil on do pooprzedniego stanu ;-)

Z tego co pamietam, to obiektyw byl w nim zamocowany na stale, wiec wymienic go nie mozna. Jesli chodzi o fotki, to i bez zmian obiektywu mozna go uzywac. Mysle, ze da lepsze obrazki niz co niektore obecne "malpki".

Konrad
 
 
Karan 
Początkujący


Posty: 39
Skąd: Skrzyszów
Wysłany: Wto 28 Mar, 2006   

A cóż to na Boga są "malpki"???
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Mar, 2006   

takie najprostsze kompakty zazwyczaj z jednym przyciskiem ;-)

Konrad
 
 
Karan 
Początkujący


Posty: 39
Skąd: Skrzyszów
Wysłany: Czw 30 Mar, 2006   

Witam.

To czy w takim razie istnieje możliwość ustawienia go za okularem lornetki (już ja tam coś wymyślę) w celu uzyskania jakiej takiej jakości zdjęć?
Oczywiście bawiłbym się tyn w ciągu dnia, bo w nocy raczej lornetą nie pokozaczę.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Mar, 2006   

Oczywiscie, tak jak kazdy inny aparat. Wystarczy ustawic ostrosc an nieksonczonosc w aparacie i zamocowac go (optymalnie) w odleglosci dlugigo oka od okularu lornetki. Dobrze jest oslonic przed niechcianym swiatlem czesc obiektywu, przez ktora nie beda trafialy promienie z okularu i... eskperymentowac :-)

Mysle, ze w nocy efekt bedzie lepszy, bo mniej niechcianego siwatla bedzie wpadac spoza okularu. Na poczatek mozna poprubowac na ksiezycu lub Jowiszu czy wenus.

Konrad
 
 
Tanis
Nowy



Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 20 Maj, 2006   

Długo wachałem się czy zadać Wam to pytanie, pomyślałem jednak kto pyta nie bładzi. Miałem kedyś Minoltę Dynax 300Si i robiłem sobie zdjęcia, aż inny amator aparatów mi go nie skubnoł. Niesiony falą nowoczesności zdecydowałem kupić cyfrówkę i kupiłem Minoltę Dimage Z5 robię nią teraz zdjęcia, ale ciągnie mnie coś do aparatu analogowego. Tym bardziej gdy na allegro za powiedzmy 500 zł można kupić już niezly aparat wraz z obiektywem. I mam dylemat Minolta czy Nikon ( mam wyraźny sentyment do Minolty :) i patrzałem na Dynaxa 5 , ale dużo czytam o Nikonach i jestem w kropce , może mi pomożecie :?: :?:
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Maj, 2006   

Ja nie bede obiektywny, bo sam mam Minolte Dynax 7xi i jestem z niej strasznie zadowolony, czasem nawet zaluje ze nie kupilem sibie Dynaxa 9xi, bo to juz byl wypas :-)

Mysle, ze czego nei kupisz, to bedzie Ci dobrze sluzylo i bedzie co dzieciom pokazac, jak juz analogow w muzeahc nie bedzie ;-)

Konrad
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Maj, 2006   

Gdybym ja miał bawić się analogiem, robiłbym to jakimś kultowym sprzęcikiem w wersji full manual np. Nikonem FM2 czy tańszym EM lub Canonem AE-1.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 20 Maj, 2006   

Pelne analogi sa dobre w ekstremalnych warunkach: wysoka wilgotnosc, siarczyste mrozy etc. Jesli nie zamierzasz fotografowac w takich warunkach, ja bym poszedl w strone ciut bardziej zaawansowanych aparatow.

Konrad
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Nie 21 Maj, 2006   

Dobrej klasy stary manual, może być na pewno przydatny jeśli wybieramy się na wycieczkę w miejsce gdzie panują dość trudne warunki atmosferyczne, jak pisze Konrad, w których elektronika zarówno cyfrówek, jak i zaawansowanych analogów, mogła by nie wytrzymać. Ja zastanawiałem sie kiedyś nad Canonem F1 (19971) albo młodziutkim, bo z 1978 roku Canonem A1. Po tym poście znów będzie mi po głowie chodziło kupno czegoś takiego;-)

Ale, żeby pokazać wnukowm, to chyba kupił bym Leice;)

Bawiąc się w prognozowanie rynku, można chyba powiedzieć, że jeszcze 2-3 lata i aparaty analogowe niemal znikną ze sklepów. Więc chyba zbliża się ta najwłaściwsza pora, aby dokonać sensowanego zakupu. Pytanie, czy za te 5-10 lat będą jeszcze klisze fotograficzne?:-)

krzysiek
 
 
Tanis
Nowy



Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 21 Maj, 2006   

Mi zakup jakiegoś analoga chodzi już dość dawno po głowie. jak wspomniałem we wcześniejszym poście jestem sentymentalnie przywiązany do Minolty, a fakt że Sony przejeło tę markę jeszcze bardziej potęguje we mnie chęć kupienia właśnie takiego aparatu. Myslałem o Dynax-sie 7 , ale jeszcze jest zbyt droga jak dla mnie, dlatego coraz częściej myślę o Dynax-sie 5 z obiektywem Minolty 28-100 D
Co Wy na to ??
 
 
Tanis
Nowy



Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 21 Maj, 2006   

A co do materiałów, to myślę, że nie będzie tak źle. Jak kolorowa fotografia nie wyparła całkowicie cz-b , tak cyfrówki nie wyprą całkowicie analogów.
Przykładem może być nowy slajd Fujichrome Sensia 100, który zastąpił właśnie swą poprzedniczkę Sensia 50.

Analpg będzie dla pasjonatów i artystów, cyfrówki dla reporterów i urlopowiczów :lol: :lol: :lol:
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 21 Maj, 2006   

Uważam, ze Dynax 5 to dobry wybór. Moze troche rzeszkadzac plastikowe body i czas synchronizacji z lampa "tylko" 1/125s, ale poza tym ma wszystko czego mozna wymagac.

Ja na Twoim miejscu jednak poszukalbym troche i kupil troche starsze body, mianowicie Dynaxa 9xi. Jest to co prawda konstrukcja z '95 roku, ale nie dosc ze w niczym nie ustepuje swojemu mlodszemu bratu, to pod kazdym wzgledem go przewyzsza mozliwosciami no i ta magnezowa obudowa...

Jedynym mankamentem jest to, ze dynaxy z serii xi dzialaja na bateriach 2cr5, ktore tanie nie sa i maja spore zapotrzebowanie na prad. Dlatego jelsi juz, to warto przy zakupie 9xi zaopatrzyc sie w battery-packa, do ktorego mozemy wrzucac paluszki.

Konrad
 
 
Tanis
Nowy



Posty: 19
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 21 Maj, 2006   

A jaki battery pcak do niego pasuje - czy BP-200 się nada :?: :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16