Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Koncert życzeń.
Autor Wiadomość
ooloo 
Nowy



Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 12 Wrz, 2008   

Eee... stuk puk... można coś tu jeszcze napisać?
Na wstępie się przywitam bo to pierwszy mój post tutaj.
(Strasznie nie lubię zakładać kont na forach, a później mało mówić, no ale cóż, strasznie mnie korciło. :razz: ) Skoro koncert życzeń i dajecie możliwość zaproponowania...

Od pierwszych zapowiedzi czekam na testy "superzooma" Canona, a mianowicie SX110. Taki odgrzewany względem SX100 kotlecik. Ot aparat dla mas (szarych? nie wiem :wink: ). Tu trochę wygląd zmienili, tam trochę LCD zwiększyli, dodali 1Mpix do matrycy, a ją samą z 1/2.5" zwiększyli do 1/2.3" (Ciekaw jestem co to da. Więcej szumów czy lepszą jakość). Oj chciałbym testu młodszego brata SX100, albo jeszcze lepiej testu i porównania obu. Miło się czyta wasze recenzje sprzętu i sporo można z nich się dowiedzieć.
Kurcze, wpadł mi w oko ten SX110. A nawet tu wyczytałem, że jak budżet ograniczony i nie wiadomo na co się już zdecydować, to brać ładniejsze trzeba hehe (no przynajmniej jesli chodzi o te niższe półki) :razz:

Pozdrawiam
(a pozdrawiał totalny amator w dziedzinie foto)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






xeo
[Usunięty]

Wysłany: Sob 20 Wrz, 2008   Test porównawczy FZ28, SP-565, SX10 IS

Witam. Czy mozna sie bedzie w niedalekiej przyszlosci spodziewac testu porownawczego nowych superzoomow, cos ala http://www.fotopolis.pl/index.php?n=6591 ?
Chodzi o kompakty Panasonic Lumix DMC-FZ28, Olympus SP-565 i Canon PowerShot SX10 IS.
 
 
santini
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 33
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008   

Testu kompaktu, to już nawet najstarsi górale (z forum) chyba nie pamiętają. Ale przecież żaden koncert życzeń nie spełnia życzeń - tyle że te inne przynajmniej melodyjkę zapuszczą :wink:
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008   

W niedalekiej przyszlosci raczej nie będzie testu FZ28, SP-565, SX10 IS... może w dalszej ;)
 
 
ooloo 
Nowy



Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008   

Cytat:
W niedalekiej przyszlosci raczej nie będzie testu FZ28, SP-565, SX10 IS... może w dalszej

No nieee... a właśnie moje zainteresowanie przeniosło się z SX110 na SX10...
Może jakiś mały, szybki teścik? :twisted: :lol:
 
 
xeo
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Wrz, 2008   

To moze ktos kto ma konto na fotopolis.pl, fotografuj.pl, foto.recenzja.pl, fotoclub.pl, cyberfoto.pl albo innym forum zaproponowal cos takiego?
Bylbym bardzo wdzieczny.
 
 
Andrzej19
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Pią 03 Paź, 2008   

Bardzo czekałem , że sięgniecie w testach po Ricoha grd!! ale się nie doczekałem. Czy jest aż tak kiepski? To może lumix lx3? Bardzo chciałbym wiedzieć, czy ma możliwość dokręcenia filtrów, czy kółko trybów chodzi twardo, jaka jest dynamika matrycy i czy można zrobić "Noise reduction off". Nie miałbym śmiałości oczekiwać porównania z d-lux4 bo zdaje się, że Leicę pomijacie jako zasadniczo identyczną z Panasonikiem (za wyjątkiem ceny). Klaniam się.
 
 
JanusZZZ
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Paź, 2008   

Witam,

Gdybyście przypadkowo nie mieli co robić z czasem to zachęcam to testu/testów/testu porównawczego: Nikon P6000 vs Panasonic LX3 vs Canon 9G (ten mniej mnie interesuje)

jako użytkownik lustra, czasem zmęczony noszeniem kilku kilogramów sprzętu, zaczynam szukać poręcznego kompaktu który jednocześnie pozwalał by na kreatywne fotografowanie. Często podróżuje samolotem bądź samochodem i nie zawsze mam możliwość zabrania puszki, 4 szkieł i lampy, a do tego jeszcze reszta gratów, w tym kilku kilogramowa frotka.
Pierwszym kryterium wyboru kompaktu jest dla mnie zestaw „matryca-obiektyw” zastosowany w aparacie, i gdyby kierować się tylko tym, jednoznacznym wyborem okazał się Panasonic LX3.... 24mm i f2.0 to jednak prawdziwe rodzynki (jako użytkownik 50 f1.8 i 85 1,8 światło jest dla mnie bardzo ważne) poza tym „jedynie”10Mpix (choć stać mnie na nowa puszkę jestem wierny D70s z jej 6Mpix, i chwała jej za to). Spokój wyboru zaburza „niestety” Nikon P6000.... 28mm, gorsze światło, 13,5 Mpix na jeszcze mniejszej matrycy niż Panas, czyli podstawowe parametry dużo gorsze. ALE mam SB-800 która mogę podpiąć, mam przyzwyczajenie do menu Nikona, jest bajer w postaci GPS, trzymałem go w łapie i .... podoba mi się.
Oglądałem fotki B&W na pbase.com z panasonica i te w 16:9 wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie, czarno biała fotka na szerokim kacie ma zawsze duzy dynamizm.

Można liczyć w niedługim czasie na testy Nikosia i Panosia??
 
 
michal1984
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 20 Paź, 2008   

Ja prosiłbym o testy Canon PowerShot A2000 IS i Canon Digital IXUS 870 IS . Swoja drogą dziwie się, że modele Ixus są pomijane w waszych testach, gdyż jednak dużo osób potrzebuje małych aparatów, tylko na imprezę lub jakaś wycieczkę i wtedy rozmiar ma duże znaczenie.
 
 
blizzard 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Pon 03 Lis, 2008   

prosił bym o test canona SX10 IS :wink:
 
 
bladii77
Początkujący


Posty: 43
Wysłany: Sob 22 Lis, 2008   

Dołanczam si edo prosby o test nikona P6000. foce obecnie P5100, czesto uzywajac apatat do digiscopingu. P5100 ma sporo wad, ktorych moze P6000 moze juz nie ma....
 
 
wielbicielxx 
Rozmowny


Pomógł: 5 razy
Posty: 401
Wysłany: Sob 20 Gru, 2008   Testowac konkretne modele.

Wiadomo ze kazdy producent od czasu do czasu wypuszcza model ktory cos wnosi do seri- a wszystko co jest produkowane do tego czasu do przejsciowki ktore nie roznia sie zasadniczo od poprzednikow. Testujecie kazdy nastepny model danej firmy by napisac praktycznie to samo co o poprzednim- po co tracic czas. Eos 300, 350, 400 ,450 poza kosmetycznymi zmianami i dodawaniem wodotryskow to caly czas to samo. G3, G7 ,G9 po co tracic czas- zeby poinformowac ze canon w koncu dodal w modelu G10 to co juz bylo w modelu G6 a w G11 w koncu doda odchylany ekranik.
Testujcie modele kluczowe w seriach np. G6 byl takim w canonie, 20D w sony R1 w panasoniku teraz mamy taki okaz LX3 w fuji F31 po co tracic czas na to co juz bylo albo nie rozni sie niczym od poprzednigo modelu z wyjatkiem zmiany zooma z 10x na 18x.

To tak moim skromnym zdaniem.
 
 
Ray01 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 31 Sty, 2009   

Witam!

Jestem stałym bywalcem na Optyczne.pl, choć dopiero niedawno się zarejestrowałem. Chciałbym prosić jeśli to możliwe o test aparatu Panasonic DMC-FZ28. Zostały już przetestowane Nikon P80 oraz ostatnio Canon PowerShot SX10 IS. Myślę że Panasonic świetnie uzupełnił by test ultra zoomów, tym bardziej, że jest nim ogromne zainteresowanie i o ile dobrze wiem to nie ma jeszcze polskiego testu tego aparatu.
Pozdrawiam i czekam z wielką nadzieją na test Panasonica DMC-FZ28 :wink:
 
 
krikus 
Rozmowny
znawca tematu



Posty: 328
Skąd: Ziemia Cieszyńska
Wysłany: Sob 31 Sty, 2009   

Ray01 napisał/a:
test aparatu Panasonic DMC-FZ28

Kolego, nie sądze aby taki test był potrzebny. Przecież na tym forum jest pełno tematów opisujących ten aparat. Użyj opcji "szukaj" i wszystko będzie Ci znane.
Po co w koło macieju pisać o jednym i tym samym? Nie popadajmy w "panasonikomanię" bo to moze stać się nudne jak flaki z olejem. :roll:
 
 
Ray01 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 31 Sty, 2009   

Fakt ,jest dużo na forum na temat tego aparatu,jak i na temat innych modeli, jednak ja mówię o fachowym teście, którego na próżno szukać na polskich stronach. Sporo ludzi chętnie by zobaczyło taki test na optycznych w tym również ja. Ten dział nazywa się Koncert życzeń i dlatego napisałem tu swoje życzenie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15