Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup lornetki
Autor Wiadomość
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Nie 29 Mar, 2009   Zakup lornetki

http://www.ceneo.pl/1481855 .Wiem że jest droga. Wyjasnijcie mi dlaczego jest taka droga. Czy warta jest tej ceny?. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Arek Nie 29 Mar, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 29 Mar, 2009   Re: Zakup lonetki

Elian napisał/a:
http://www.ceneo.pl/1481855 .Wiem że jest droga. Wyjasnijcie mi dlaczego jest taka droga.

Głownie dlatego, że ma wbudowaną stabilizacje obrazu.

Elian napisał/a:
Czy warta jest tej ceny?

Z punktu widzenia moich potrzeb absolutnie nie.

A do czego Ty potrzebujesz lornetki?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14012
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 29 Mar, 2009   

Są droższe lornetki o obiektywach 50 mm, które nie mają stabilizacji. Choćby na przykład Leica Ultravid HD 10x50: http://pstryk.pl/details:...travid+10x50+hd

W przypadku optyki jest tak, że niektórzy nie znoszą żadnych kompromisów, a dla niektórych wydanie 3x większej kwoty dla osiągów o 10% lepszych jest wywalaniem pieniędzy w błoto. Odpowiedz sobie na pytanie RB, a doradzimy więcej :)
 
 
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Nie 29 Mar, 2009   

Chcę lornetkę w której utopię pieniądze nie na gadżety tylko na jej własciwości optyczne. Praktycznie do przyrody i troszkę nocnego nieba i ogólnej obserwacji. Ta lorneta pochałania trochę pieniedzy na markę. To właśnie chcę pominać ale wiadomo że dalmierz też by się przydał. Pozdrawiam
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14012
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 29 Mar, 2009   

Czyli potrzebujesz sprzętu do wielu zastosowań, a wtedy liczą się uniwersalne parametry w stylu 10x50. Mniejszych obiektywów do nocnego nieba się nie poleca. Z drugiej strony taka lornetka waży już koło kilograma więc na długie wycieczki może być przyciężka. Ale coś za coś.

Dobrym stosunkiem jakości do ceny charakteryzuje się Nikon Action EX 10x50:
http://www.lornetki.pl/ka...hp?idProdukt=69

Gdy chcesz coś lepszego zaczynają się schody. Brakuje na rynku sprzętu o tych parametrach i cenie w oklicach 1500-3000 zł zauważalnie lepszego od Nikona. Jest
WO 10x50 ED ale jest wielki i ciężki.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 29 Mar, 2009   

mógłby ktoś to lonetka na lornetka zmienić, bo mnie to już wkurza:P
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 29 Mar, 2009   

Elian napisał/a:
Chcę lornetkę w której utopię pieniądze nie na gadżety tylko na jej własciwości optyczne.

To kupuj lornetki bez stabilizacji. Utopisz pieniadze we własnościach optycznych. Możesz utopić całkiem sporo pieniędzy. A propos, ile pieniędzy chcesz utopic? Do 3 tysięcy? Do 6 tysięcy?

Elian napisał/a:
Praktycznie do przyrody i troszkę nocnego nieba i ogólnej obserwacji. Ta lorneta pochałania trochę pieniedzy na markę. To właśnie chcę pominać ale wiadomo że dalmierz też by się przydał.

Wolne żarty. Canon pochłania pieniądze na markę? Wsród lornetek?
Z drugiej strony trudno Ci będzie zakupić topową optykę bez płacenia podatku za markę...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14012
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 29 Mar, 2009   

Elian napisał/a:
Ta lorneta pochałania trochę pieniedzy na markę.


Ja zrozumiałem to jako odniesienie do Leiki.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 29 Mar, 2009   

Arek napisał/a:
Elian napisał/a:
Ta lorneta pochałania trochę pieniedzy na markę.


Ja zrozumiałem to jako odniesienie do Leiki.


A, no tak... Tu bez wątpienia podatek za markę się płaci. Ale, jakby mnie było stać to bym chyba zapłacił... ;-)
 
 
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

http://www.allegro.pl/ite...abilizacja.html



http://www.allegro.pl/ite...80_sprawdz.html
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14012
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

Znaczy się co? Chcesz kupić obie?
 
 
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

Okazja
http://www.allegro.pl/ite...is_uzywana.html

Jedną z trzech tylko musze się szybko decydowwac
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14012
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 31 Mar, 2009   

Elian, powiem to bo muszę. Chcesz lornetki uniwersalnej i na wycieczki i do astro.
Tymczasem nam każesz wybierać pomiędzy stricte astronomicznym smokiem 20x80 który na wycieczce urwałby Ci szyję i dwiema lornetkami stabilizowanymi, przy czym ani razu nam nie pokazałeś, że stabilizacja jest Ci do czegoś potrzebna.

Może zamiast szybkich zakupów lepiej poczytać, douczyć się, pójść do sklepu i pomacać?
 
 
Elian
Bywalec


Posty: 117
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009   

Racja podłapałem falę i rzucam się na oślep. Wszystkiego się nie da mieć. Ten Canon 18x50 taki optymalny jest i cena w miarę o ile z lornetka jest wsio technicznie sprawna. Dzięki. :wink:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 01 Kwi, 2009   

Elian napisał/a:
Racja podłapałem falę i rzucam się na oślep. Wszystkiego się nie da mieć. Ten Canon 18x50 taki optymalny jest i cena w miarę o ile z lornetka jest wsio technicznie sprawna. Dzięki. :wink:


Ale wiesz, ze płacisz za stabilizacje a nie za jakąś lepsiejszą optykę?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 15