Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
zakup analoga
Autor Wiadomość
oracle 
Maniak



Pomógł: 18 razy
Posty: 867
Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

Widzisz problem z analogami jest taki że nie da się już wyszukać jakichś wiarygodnych testów. Nie mówiąc o tym że dostanie obu do łap graniczy z cudem albo wymaga jeżdżenia po całej Polsce.

Z kolei co do analogów to ja sam nie wiem jeszcze jakie mam wymagania. Do tej pory używałem Zenita więc wiesz...

Na pewno chciałbym matówkę nie gorszą niż w moim 350D. Pryzmat. Czasy do 1000 bo 500 to za długo czasem. No i to w zasadzie tyle czego jestem pewien.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

oracle napisał/a:
Widzisz problem z analogami jest taki że nie da się już wyszukać jakichś wiarygodnych testów.

Hmmm, co tu testować???

oracle napisał/a:
Nie mówiąc o tym że dostanie obu do łap graniczy z cudem albo wymaga jeżdżenia po całej Polsce.

Zalezy gdzie mieszkasz. Ja w swoim mieście poszedłbym do takiego jednego sklepu/komisu i zapytał czy jakieś body analogowe Canona mają, czy jest sprawne i jak tak to bym je kupił. Nie zastanawiajac się czy wydam stówe mniej czy więcej, bo i tak nie wierzę żeby to było więcej niż 400-500 PLN.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

RB napisał/a:
oracle napisał/a:
Widzisz problem z analogami jest taki że nie da się już wyszukać jakichś wiarygodnych testów.

Hmmm, co tu testować???


co testować to by sie znalazło...
ja wiem jedno; nikogo na siłe przekonywac nie zamierzam /na ilości postów też mi nie zależy :mrgreen: / , po kupnie 50 nie powiem,że jestem zawiedziony, ale wrażenie ogółnlne jest " o kurcze, ale tandeta" - oczywiście w porównaniu do całkowicie manualnej,metalowej yashica FR.
miałem w rękach 630,RT, 300V,350d -50 jest poniżej 630,RT , ale 300V to leży na łopatkach, 350d nigdy mnie nie cieszyła - za mała.
w chwili obecnej nastawianie sie na kupno najniższych modeli canona, lub relatywnie najstarszych to błąd. wolę dołożyć do 30/33 albo pomyśleć o serii A / F w FD!
cena do możliwości i jakości to 1N/3 , ekonomika - 30/33 ew.50 /ale koniecznie z gripem..../
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

oracle napisał/a:
Widzisz problem z analogami jest taki że nie da się już wyszukać jakichś wiarygodnych testów. Nie mówiąc o tym że dostanie obu do łap graniczy z cudem albo wymaga jeżdżenia po całej Polsce.

testów jak na lekarstwo, ale można poczytać recenzje użytkowników ->
- EOS 1000F:
http://foto.recenzja.pl/Canon_EOS_1000-rec-223/
- EOS 30/33:
http://foto.recenzja.pl/Canon_EOS_30_33-rec-22/
- EOS 50:
http://foto.recenzja.pl/Canon_EOS_50-rec-205/
- EOS 300:
http://foto.recenzja.pl/Canon_EOS_300-rec-21/
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

garreth,
fajne opisy/recenzje, ale opinia o 50/50e że jest "ciężki" i prawie jak eos1 położyła mnie na klawiaturę - tego już za dużo było dla mnie.... :mrgreen:

fakt, fajny aparat - mam na sprzedaż jak wielokrotnie już pisalem, ale jestem na tyle uczciwy aby wziąść go ponownie do ręki i powiedzieć: lekki,plastikowy, ale naprawdę dobry... :cool:
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

krisv740 napisał/a:
fajne opisy/recenzje, ale opinia o 50/50e że jest "ciężki" i prawie jak eos1 położyła mnie na klawiaturę - tego już za dużo było dla mnie.... :mrgreen:

ja tego nie napisałem :wink: :razz:
może jakiś użytkownik nie miał jednocześnie 50 i 1 w dłoni, i napisał, co mu się wydawało ;)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

garreth, no przecież wiem ,że nie ty...:)

ale o dziwo opinie co do 50 są zgodne i to mnie bardzo śmieszy... :lol:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 21 Mar, 2009   

RB napisał/a:
900si

co to jest?
 
 
oracle 
Maniak



Pomógł: 18 razy
Posty: 867
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Duże poręczne body ani metalowe wykonanie nie jest dla mnie zaletą :smile:

Jeśli matówka i wizjer są takiej samej klasy to w zasadzie można spokojnie kupić 1000F. Zdążyłem też zobaczyć że ma ona bardzo nieciekawy typ baterii. Da się coś na to poradzić? 1000F miałbym za cenę minus 10zł(Dla tych którzy nie rozumieją - cena zerowa - Obiektyw z zestawu droższy niż cały zestaw). więc wydawać 40-50zł na akumulator do tego się po prostu nie opłaca. Słyszałem że da się zrobić taki akumulator z baterii płaskich, czy ktoś spotkał się z takim patentem? Nie chce używać zwykłych baterii.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
RB napisał/a:
900si

co to jest?


Byt wirtualny. Inaczej bład.

9xi i 900si wymawia się tak podobnie... :mrgreen:

[ Dodano: Nie 22 Mar, 2009 12:18 ]
oracle napisał/a:
Słyszałem że da się zrobić taki akumulator z baterii płaskich, czy ktoś spotkał się z takim patentem? Nie chce używać zwykłych baterii.


Akumulator z baterii??? Z normalnego chemicznego ogniwa? Pierwsze słyszę.

BTW w analogach baterie 2CR5 starczają na bardzo długo.
W znanych mi wypadkch jedynym rozwiązaniem dla niechętnych uzywaniu baterii litowej 2CR5 było dokupienie gripa na paluszki.
 
 
oracle 
Maniak



Pomógł: 18 razy
Posty: 867
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

Nie akumulator z baterii tylko akumulator z mniejszych akumulatorków. Chodzi mi po prostu o to żeby z mniejszych np 4 akumulatorków 1,5V złożyć coś o podobnych rozmiarach jak 2CR5, albo z dwóch mniejszych 3V.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 22 Mar, 2009   

jeżeli chcesz akumulator - chyba lepiej dać sobie spokój. komplet ładowarka i akku 2cr5 kosztuje fortunę i często nie jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu aparatu (krótkie a intensywne zapotrzebowanie na duże prądy). skutek taki że aparat się zwiesza przy robieniu zdjęć.
w afv baterie 2cr5 kosztują 25zł a dwie cr123 - 20zł nie ma się co szarpać.
 
 
dude83 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

Muszę się wypowiedzieć bo widzę swoistą nagonkę na EOSa 300. Mam ten aparat i zamieniłem cyfrę (fuji s5600) na niego :/
Osobiście uważam że jest to bardzo dobry aparat!
W niczym mnie nie ogranicza, co chcę osiągnąć, to zrobię i nie ma z tym problemu. Jest szybki, solidny, dobrze leży w dłoni, ma duży wizjer, ładny kolor :) , dobry pomiar światła, wyświetlacz na górze (nie z tyłu jak 300V), świetny dźwięk migawki i jest tani (widziałem jak z kitem w świetnym stanie poszedł na allegro za 75zł! Niestety spóźniłem się z licytacją).

Jedyne co mi przeszkadza w tym aparacie to ostrość kitowego obiektywu... Nie oszukujmy się ale w pełnej skali przysłon mydło jak cholera! I migawka... Fakt że super brzmi, ale jak trzaśnie, to aż czujesz jak aparat ci się przemieszcza w dłoniach.

Pomimo tych wad uważam że jest to świetny wybór jak za tą kasę :)
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   

dude83 napisał/a:
I migawka... Fakt że super brzmi, ale jak trzaśnie, to aż czujesz jak aparat ci się przemieszcza w dłoniach.

:???:
to chyba lustro "daje po łapach"... :roll:
 
 
martin33-73 
Bywalec



Posty: 130
Wysłany: Czw 03 Wrz, 2009   

Jak chcesz kupić analoga to zdecydowanie mogę ci polecić c eos3. Kiedyś miałem ten model, to niezawodne lustro. Wytrzymałe, szybkie, z rewelacyjnym AF i wspaniałym pomiarem światła, tym bardziej, że teraz można go kupić za śmieszne pieniądze... Moim zdaniem lepiej dołożyć trochę grosza i kupić coś solidniejszego. Do tego na początek 50 f 1,8 bo f1,4 jest sporo droższe..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14