Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Nikkor AF-S DX 17-55 mm f/2.8G IF-ED
Autor Wiadomość
minimalguy
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Mar, 2009   

Sprawdzałem tryb FX na D700. Jak odepniesz filtr i bez osłony to od 24mm jest nieźle ale same narożniki są i tak dość ciemne. Tak od 35mm to można już spokojnie focić, tylko jaki to wtedy zakres? Ogólnie to bardzo polecam to szkło, a cena ceną. Jakby na siebie nie zarabiał to pewnie w życiu bym nie kupił, a nabyłbym jakiegoś tamiego. A tak każda różnica w jakości jest warta ceny. Kiedyś MM gdzieś napisał w jakimś wątku, że jak cyt.:

"Podepniesz coś o wiele droższego i daje wyniki o jakies 20% lepsze, to potem po zapięciu czegoś słabszego zaczyna Ci brakowac tych 20-u % Nieważne jaka różnica w cenie"

Może dokładnie to tak nie było ale sens jest zachowany. Ja się z tym zgadzam w 100-u procentach.

Dodam tylko, że swego czasu musiałem przez około 2 miesiące robić wesela za znajomego po wioseczkach gdzie są delikatnie mówiąc kiepsko wentylowane sale pełne wilgoci. Po tych dwóch miesiącach guma od pierścienia ogniskowej się dość mocno zluzowała. Pojechałem do serwisu na Postępu. Kierownik stwierdził że gwarancja tego ogólnie to nie obejmuje, ale cyt:
"ponieważ szkło jest w idealnym stanie to wymienimy to Panu od ręki"

Naprawa trwała 10 minut. Na szkło właśnie kończyła się gwarancja czyli miało już rok intensywnego przebiegu. W środku zero pyłków, obudowa jak nowa. Mechanicznie i optycznie nadal ideał.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






costi 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 26 Mar, 2009   

Fajny tescik i swietne szklo (choc nie na moja kieszen), ale mam jedno spostrzezenie:
troche za duzo IMHO porownan do Canona, ktore dla uzytkownika systemu N sa bezuzyteczne, a za malo do bezposrednich alternatyw, czyli Tamrona i Sigmy (np. test dystorsji i aberracji).

BTW. w tescie rozdzielczosci pojawia sie:
Cytat:
Gdy przejdziemy do porównania z konkurentami, Nikkor uzyska znacznie więcej pochwał. Tamron 17-55 mm przegrywa wyraźnie na maksymalnym otworze, gdzie notuje wyniki na poziomie 20 lpmm.

Tamron to jest raczej 17-50 ;)
 
 
igorrro10 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   Nikon D90 + Nikon 17-55mm AF-S f/2.8G IF-ED Dx

Pytanie skierowane do uzytkownikow
Czy zadowoleni jestescie z pracy powyzszego zestawu???
pozdrawiam

[ Dodano: Nie 29 Lip, 2012 00:58 ]
Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM Nikon
czy ta sigma?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 29 Lip, 2012   

igorrro10, podpiąłem Twoje pytanie do odpowiedniego, istniejącego już wątku. Co prawda zbyt wiele informacji tu nie ma, ale jest jedna dość ważna – test.
 
 
luke130 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 304
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 31 Lip, 2012   Re: Nikon D90 + Nikon 17-55mm AF-S f/2.8G IF-ED Dx

igorrro10 napisał/a:
Pytanie skierowane do uzytkownikow
Czy zadowoleni jestescie z pracy powyzszego zestawu???
pozdrawiam

[ Dodano: Nie 29 Lip, 2012 00:58 ]
Sigma 17-50 f/2.8 EX DC OS HSM Nikon
czy ta sigma?


Po używaniu D90 z oboma obiektywami mogę pokusić się o porównanie:
- Wykonanie ewidentnie na korzyść nikkora. Nie żeby sigma była ułomna ale nie jest to ten sam pancernik co N.
- Zakres ogniskowych też dla N. To w końcu 5mm więcej.
- Rozdzielczość szkła na korzyść sigmy. Może nie nokaut, ale na punkty.
- Cena. No tu już wiadomo o co chodzi.
- I na dodatek stabilizacja w Sigmie. Prawie o niej zapomniałem.
I teraz sam sobie musisz zrobić bilans zysków i strat.
 
 
igorrro10 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

hej, dzieki za odp
no wlasnie, zdaje sobie sprawe ze nikon jest swietnym szklem
ale chyba troche juz przestarzalym (premiera jak dobrze pamietam 2004)

system nikona nie ma stabilizacji w puszcze wiec wypada nam kupowac obiektywy, ktore wyposazone sa w system stabilizacji,

wlasnie ten system stablizacji, ktory zastosowala Sigma, sklania mnie do wyboru Sigmy
slyszalem ze z Sigma jest tak ze ciezko jest trafic dobra sztuke - problemy z FF i BF, ale zawsez mozna oddac na kalibracje

gdzies tam czytalem ze ta Sigma daje ladne kolorki
no i za zaoszczedzone 600 funtow bede mogl zakupic lampe

i tu mam dwa typy

MB910 versus Metz 58/2.8 - pytanie do uzytkownikow D90
ktora lepiej sie sprawdza??????

myslalem tez nad Sigma 17-70 2.8-4
ale ta jest ponoc ostra tylko do 50 mm
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Czw 02 Sie, 2012   

igorrro10, watek odnosnie testu obiektywu nie jest odpowiednim miejscem na pytania o lampe. a jesli dla ciebie az tak wazna jest stabilizacja to chociaz pisz w liczbie pojedynczej, nie kazdy przywiazuje do niej taka wage. juz nie wspomne, ze dzial odnosnie pomocy w wyborze obiektywu jest gdzie indziej
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14