Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: RobertO
Czw 25 Cze, 2009
aaaaaa!!! Wyskakujące okienka flaszowe na optycznych!
Autor Wiadomość
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

goltar napisał/a:
Reklamy nie są problemem, tylko irytują te wyskakujące które trzeba gonić :wink:



i z tym się zgadzam


mavierk napisał/a:
to jest jeden z dziwniejszych tematów na tym forum :D


a z tym się nie zgadzam, pamiętasz wątek o panelach podłogowych....?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

krisv740 napisał/a:
jeśli jednak zastosujesz/zgodzisz się na reklamy w wyskakujących okienkach to zobaczysz jak spadać ci bedzie oglądalność strony. w zasadzie tym bardziej im bardziej nachalne i głupie bedą te okienka.


Dlatego napisałem, że staramy się je ograniczyć do minimum.

krisv740 napisał/a:
reasumując ; szanujmy się nawzajem i nie używajmy niepotrzebnych słów , których w późniejszym czasie możemy żałować.


Szanuję swoich Czytelników. Nie szanuję za to tych, którzy nie potrafią uszanować pracy innych.

krisv740 napisał/a:
twoja wypowiedź lekko mnie uraziła.


W czym? Jasno i przejrzyście przedstawiłem sprawę. W zasadzie te 3 punkty zawierają dokładnie to co Ty napisałeś w sposób bardzo obszerny.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

Arek,
niestety nie Arku!
mnie ubodło/zniesmaczyło nazwanie/użycie słowa "złodziej"
nie uważam za konieczne posługiwanie sie tego typu określeniami.

jak pisałem, a ty wiesz dokładnie, internet to "wolne" medium i nie każdy chce ogladać reklamy.
ty/wy macie możliwośc zablokowania wejścia takiego użytkownika na swoją stronę i jest to dla mnie zrozumiałe. w jakim kontekście używasz więc wsponianego wyżej słowa?
osoby które mają włączonego addblockera mogą w tym momencie wchodzic na forum i stronę główną. w regulaminie forum nie odnalazłem punktu o zakazie stosowania takiego programu. osoby się nim posługujace mogą być (byc może nawet są - nie wiem) dobrą siła napędową forum. nie widze powodu nazywać ich "złodziejami" , a taki jest wydźwięk twojego wcześniejszego postu.

Arek napisał/a:
My możemy wrzucić tysiąc reklam na stronę (a gwarantuję Ci, że robimy wszystko, żeby były one najmniej uciążliwe). Czytelnik ma 3 możliwości:

1. zaakceptować to,
2. niezaakceptować i więcej się nie pojawić,
3. stać się złodziejem poprzez instalację adblokera


RobertO napisał/a:
to ja moge zaczac korzystac z mozliwosci jakie daje mi java i php. wowczas po wpisaniu w przegladarce www.optyczne.pl wyswietli ci sie zamiast strony komunikat "persona non grata". bo osoby korzystajace z adblokerow przynosza mi jedynie straty, gdyz w zwiazku z generowanym przez nie ruchem musze ponosic wieksze koszty na utrzymanie serwerow, a przychody z ich odwiedzin sa dla mnie rowne zeru.


dla potwierdzenia przytaczam cytaty Twoje i Roberta.

o ile do wypowiedzi Roberta nie mam najmniejszych zastrzeżeń, bo ma takie prawo i może je zastosować, a ja je całkowicie popieram.
...to Twoja wypowiedź , jej ostatnie zdanie , nie ma podstaw ,gdyż Robert nie włączył tej blokady, a nikt (chyba,że nie wspominamy o tym ) nie łamie/obchodzi jakimś proramem tego zabezpieczenia.
tylko taka sytuacja w moim mniemaniu zasługuje na miano którego użyłeś, a ja nie chcę go powtarzać.

rozumiem, że stosowanie addblockera może powodować straty, ale chyba nie jest to nagmninne (?), a jeśli jest, to proponuje włączyć proponowane przez Roberta zabezpieczenie, lecz nie wysuwac takich określeń/oskarżeń.

internet to spora "przestrzeń" .ludzie są różni, niektórym reklamy nie przeszkadzają inni wystrzegają sie ich jak mogą. chcąc zarabiac na internecie albo się godzimy ze stratą paru procent "kliknięć", albo je całkowicie ( w tym momencie) odrzucamy.
czy nie mam racji?

strona jest Twoją/Waszą własnością i ja to szanuję. szanuje waszą pracę , cenię ją. jeśli mam zastrzeżenia to piszę o tym jasno i wyraźnie ,jak w tej chwili.
uważam ,że w poszedłeś o krok/miano za daleko...
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

:sad: :sad: panowie powiem tylko tyle. poki reklamy nie doczepiaja sie do moich postow, poki nie musze ganiac za buttonem X na reklamie i poki nie slysze zadnych dodatkowych dzwiekow bo w reklamie cos sobie krzyczy - to mi nie przeszkadza.
i zgadzam sie z krisem. nie po to uzywam internetu odkad w polsce jest,zeby nie znac netykiety. nazywanie mnie zlodziejem jest odrobine nie na miejscu, bo moj wklad w to forum rowniez jest pewnego rodzaju wynagrodzeniem dla was, bo przyciaga kolejnych uzytkownikow. jesli firma wybierajaca konkretne kampanie przesadza i wkleja reklamy ktore :
a) ciezko wylaczyc
b) halasuja
c) trzeba obejrzec do konca

to nalezy zmienic firme a nie gonic uzytkownikow ktorzy sie przed tym chlamem bronia
 
 
piotr_u. 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 474
Skąd: Dublin
Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

robicie z igly widly; wedlug mnie na tym forum reklamy nie sa zadnym problemem...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

Moja mowa będzie krótka. Zajmij się Arek optyką bo ze słownictwem prawniczym to jesteś na bakier. Fakt godzenia pośrednim sposobem w jakieś tam Twoje dobra materialne (bo nie robicie tego za darmo - to oczywiste) nie uprawnia jeszcze do nazywania kogoś złodziejem.
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

Choc rowniez uwazam ze Arek przesadzil, to z drugiej strony rozumiem jego wzburznie.

Odkad prowadze Optyczne.pl to nawet najbardziej upierdliwe reklamy przestaly mi przeszkadzac i ze stoickim spokojem ganiam je po calym monitorze aby zamknac wyskakujacy baner. Jednak mam na uwadze ze nie kazdy utrzymuje sie z reklam w interencie i moze miec inne podejscie do mojego, dlatego powtorze po raz kolejny - wyskakujace reklamy sa ograniczone do niezbednego minimum.

Do blokowania osob korzystajacych z adblokerow nie zamierzam sie posuwac. Jednoczesnie chcac aby tacy uzytkownicy rozumieli nasza sytuacje postanowilem informowac ich o tym, ze nie jest to najlepszy pomysl. Po wejsciu na forum i strone glowna zobacza oni ponizszy komunikat.

Nie trzeba go ganiac po ekranie, wystarczy kliknac na podany tam link zeby go zamknac i ma sie spokoj do kolejnej sesji (uruchomienia przegladarki).

forum.jpg
Komunikat
Pobierz Plik ściągnięto 2223 raz(y) 276,1 KB

 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

Zgadzam sie z edminuem. Na razie reklamy mi nie przeszkadzaja. Rozumiem, ze to ja dla was zysk i wcale sie nie dziwie, ze z nich korzystacie. Ale ganianie za reklamami przez cala strone tudziez koniecznosc szybkiego wylaczania dzwieku w komputerze moze spowodowac spadek zainteresowania ta strona/forum. Jezeli jakas strona mnie meczy to najzwyczajniej w swiecie z niej rezygnuje i mysle, ze nie tylko ja.
RobertO napisał/a:
Nie trzeba go ganiac po ekranie, wystarczy kliknac na podany tam link zeby go zamknac i ma sie spokoj do kolejnej sesji (uruchomienia przegladarki).

No i dobrze.

A nazwanie osob uzywajacych blokad reklam zlodziejami jest dla prawnika mniej wiecej tym co nazwanie Marsa gwiazda :evil:
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

RobertO napisał/a:
wyskakujace reklamy sa ograniczone do niezbednego minimum.
Przyjmijmy tą deklaracje i zakończmy ten temat.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

krisv740 napisał/a:
ty/wy macie możliwośc zablokowania wejścia takiego użytkownika na swoją stronę i jest to dla mnie zrozumiałe. w jakim kontekście używasz więc wsponianego wyżej słowa?


Owszem możemy blokować, ale jak sam wiesz doskonale to walka z wiatrakami, bo wszystkie blokady w internecie daje się obejść. To taka niekończąca się wojenka, której nie mam zamiaru zaczynać, bo jej rozpoczęcie grozi tym, że rykoszetami dostaną użytkownicy którzy nie używają adblokerów. Nie mam czasu ani ochoty się w to bawić. Nie mam też ochoty przeznaczać na to pieniędzy, bo to powoduje dalsze straty. Wiedz, że żeby takie rzeczy zrobić muszę zapłacić informatykowi, który to wprowadzi, zastosuje, a potem będzie czuwał, żeby ktoś tego nie obszedł. A jak w końcu obejdzie (to nieuniknione), to żeby wymyślił kolejną blokadę... I tak w nieskończoność.

Wolę po prostu założyć, że nasz Czytelnik potrafi uszanować naszą pracę i moralnie nie będzie dobrze się czuł używając programów, o których mówimy. Gdy jednak ktoś z premedytacją ich używa, bo raz na ruski rok nie chce mu się kliknąć żeby zabić jakąś reklamę, to nazywam go pasożytem i złodziejem i nadal podtrzymuję swoje określenia. Jeśli ktoś swoim poczynaniem, dla swojej korzyści, powoduje że mniej zarabiam, to mnie okrada. A to, że nasze prawo nie nadąża za postępem sieci i nie reguluje tej
kwestii nie ma tu dla mnie znaczenia. Dlatego wszyscy, którzy używają adblokerów i poczuli się urażeni moją wypowiedzią, słusznie się poczuli, bo miałem zamiar ich urazić.
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   Flash, reklama, adblock ...

Właśnie zauważyłem wykrywacz adblocka.
Wcale mnie to nie dziwi, bo rozumiem z jakich źródeł utrzymują się takie witryny jak optyczne.
Oczywiście jak połowa internautów w tym kraju używam adblocka, ale też noscripta i stealther'a. Robię to po to aby ochronić się przed niektórymi atakami (XSS) oraz natarczywością reklam. Reklamy mi nie przeszkadzają, o ile są tak umieszczone, żeby nie przeszkadzać. Poltergeisty* przeszkadzają. Reklamy z dźwiękiem jeszcze bardziej.

Ponieważ chcę dać zarobić twórcom, których szanuję - sporo witryn mam odblokowane.
Czasem o tym zapominam (nowy pecet, nowy system, nowy profil etc.). Wykrywacz adblocka może być skutecznym, dyskretnym i taktownym mechanizmem, który o tym przypomina. Sam polecam stosowanie go.

Moja uczciwość ma jednak granice. Szczególnie gdy w rachubę wkracza również prywatność:
- blokuję gemiusa,
- rzadko ale bywa, że blokuję też google-analytics,
- usuwam cookies i flash-cookies (to się nazywa LSO ?)

Jak witryna dopiecze mi poltergeistami, natarczywością lub innym badziewiem - odpalam wszystkie blokery na max lub usuwam ją z listy odwiedzanych, odzyskując trochę wolnego czasu.

Życie jest sztuką kompromisu. Mam nadzieję, że optyczne.pl nie powstały wyłącznie z chęci zysku. Wierzę, że uda się redaktorom utrzymać taki kompromis między zbudowaną społecznością a modelem biznesowym witryny.

---
Arv.

*- poltergeist - reklama przesłaniająca właściwą zawartość witryny.

P.S.: No chyba, że połowa z nas to zło...eje i mamy sp.....lać. I z tym, i bez tego też można żyć.
 
 
kasiakaaz 
Optyczny
wciąż jasnozielona


Pomogła: 15 razy
Posty: 2031
Skąd: Buraczane Pole
Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

Arv, a oto przyczyna... :razz: :grin:
http://forum.optyczne.pl/...er=asc&start=15
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

Czytałem.

Zajrzyj też tam:
http://forum.optyczne.pl/...t=1726&start=45

;)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

Czy po prostu możemy to zostawić?
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 21 Cze, 2009   

Arv scaliłem Twój temat z poprzednią dyskusją, jeśli ktoś bardzo chce jeszcze coś tu dodać, proszę o info na priv to otworze temat ale w tym momencie ta dyskusja dla mnie nie ma sensu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17