Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pomysly na zwiekszenie "ogladalnosci" strony
Autor Wiadomość
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   Pomysly na zwiekszenie "ogladalnosci" strony

Zauwazylem w ostatnich kilkunastu tygodniach dramatycznie zmniejszona aktywnosc
na website. Mozna bylo by wprowadzic pare rzeczy ktore zatrzymaly by uzytkownikow na dluzej.
Nie wiem, moze sie myle ale pare usprawnien napewno by sie przydalo i tak
na przyklad:

1. Wprowadzic email user@optyczne.pl
2. Wprowadzic pare gier online: karty, szachy, warcaby, puzzle ze zdjec itd
(z mozliwoscia grania pomiedzy uzytkownikami, nie tylko z komputerem)
3. Moze nawet blogi czy search engine.
4. Na pierwszej stronie brakuje kategorii "linki" do najwazniejszych stron o fotografii
(polskie i angielskie) Wiem ze wiekszosc z nas zna te strony ale nowi i poczatkujacy
napewno by z tego korzystali
5. Moze wywiady tylko dla optyczne ze znanymi postaciami z branzy
(Fotograficy, technolodzy, naukowcy itd)
6. A nawet moze i zalozyc maly sklepik internetowy gdzie mozecie sprzedawac zarowno
nowy jak i uzywany sprzet. (oczywiscie procesor kart kredytowych)
Wiele osob dalo by wam sporo rzeczy w "komis" Jestem na 100% przekonany ze
uzytkownicy optycznych mieliby wieksze zaufanie do optyczne niz do jakis innych sklepow
7. Anglojezyczna wersja strony na swiat i ewentualnie link do anglojezycznego forum

Pomyslow jest napewno jeszcze duzo, wiem ze to jest praca dla "tytana" ale chyba warto
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

Allan napisał/a:
7. Anglojezyczna wersja strony na swiat i ewentualnie link do anglojezycznego forum


Już jest: http://www.lenstip.com

Statystyki nie potwierdzają dramatycznego spadku oglądalności. Jeśli w ogóle jakiś będzie, to w
stosunku do rekordowego dla nas marca (258 tys. IP) możemy odnotować lekki spadek związany
ze świętami Wielkiej Nocy i piękną pogodą w ostatnie weekendy.

Gier na pewno nie będzie. Sklepu też nie. Przede wszystkim stwarzałoby to pytania o naszą obiektywność. Nie można jednocześnie testować jakiegoś sprzętu i handlować nim. Wywiady to
dobry pomysł. Kiedyś puściliśmy wywiad z szefem Sigmy Panem Yamaki i cieszył się on sporym
powodzeniem.

Dzięki za troskę i uwagi :)

Arek
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

Allan napisał/a:
Zauwazylem w ostatnich kilkunastu tygodniach dramatycznie zmniejszona aktywnosc
na website.

nie mam bladego pojęcia, skąd taki wniosek ... nie było mnie dosłownie 3 dni i wczoraj wieczorem "przywitały" mnie ... 942 posty nieprzeczytane (w tym około 380 w samym dziale "Nasze zdjęcia", w tym 101 postów tylko dla tematu "Fotografia ptaków")
jeśli to jest "zmniejszona aktywność", to chyba wolałbym się nie przekonywać, co oznacza termin "podwyższona aktywność" :wink: :razz: :mrgreen:

ale pomysł numer 5 (przeprowadzanie wywiadów) wydaje mi się bardzo ciekawy :grin:
 
 
Kocur 
Maniak



Pomógł: 15 razy
Posty: 995
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

Jak już jest taki temat, to dorzucę coś od siebie :) Na optyczne.pl jest bardzo mało artykułów dla początkujących amatorów fotografii, w których zawarte były by informacje dotyczące działania poszczególnych podzespołów aparatu, takich jak: migawka, przysłona, pomiar światła, AF itd. Na ten temat można napisać cały felieton, wyjaśnić co z czym się je.

Druga rzecz, dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Na wzór artykułu na temat CA: http://optyczne.pl/18.1-a...tyw%C3%B3w.html można napisać o innych wadach optycznych w obiektywach, jak powstają, od czego zależy ich wielkość, jak są korygowane.

Myślę że poza zwiększeniem atrakcyjności strony odciążyło by to też trochę forum, które ostatnio coraz częściej się zamula :P
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

Podzielam zdziwienie garretha, bo ja też ledwo nadążam za forum, a szczególnie za działem „Nasze zdjęcia” a szczególnie za ptakami. :) To chyba efekt wiosny.

Kocur, artykułów dla początkujących w sieci jest sporo i szkoda powielać coś, co jest już gdzieś dobrze zrobione. Natomiast pomysł na bardziej zaawansowane artykuły techniczne o fizycznych aspektach optyki to dla mnie bomba. No i merytorycznie jak ulał dla twórców portalu, do tego wsparcie Palindroma. Czekamy! :D
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

Ja się ostatnio spokojnie wyrabiam. Mogę sobie teraz pozwolić teraz na komfort ignorowania pewnych tematów a nawet całych działów i dzięki temu po pierwsze nie czytam powielanych bez końca wątków "pomocowych" a po drugie mam przez to więcej czasu dla siebie :mrgreen:
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 28 Kwi, 2009   

Jeśli mogę dorzucić grosik. Proponuję rozważyć umieszczenie zakładki w stylu "dokumentacje", w której byłaby wyszukiwarka, umieszczonych na stronie wszystkich produktów, wraz z instrukcjami obsługi w pdf. Do tego działu mogłyby być również kierowane linki przy poszczególnych produktach. Czasami na stronach producentów trudno znaleźć takie dokumentacje użytkownika.
Podzielam zdanie kocura, że przydałoby się coś w rodzaju szkółki młodego fotografa, w której w sposób zwięzły byłyby przedstawione podstawowe zagadnienia świadomego wykorzystania, w różnych sytuacjach, aparatu fotograficznego przez amatora.

Ponadto chyba nigdzie na stronach, związanych z fotografią, nie spotkałem się z czymś w stylu działu fotografii podróżniczej? Jest to dość szerota dziedzina choć dla przysłowiowego Kowalskiego związana głównie z okresem wypoczynku. Bardzo wielu ludzi najwięcej zdjęć wykonuje właśnie podczas podróży. Dzisiaj łątwiej i taniej pojechac na narty do Włoch, niż do Zakopanego. Wielu z nas korzysta z biur podróży odwiedzając dalekie zakątki świata, zastanawiając się co, jak i kiedy warto zobrazować. Czasami zdarza się, że ktoś się radzi na forum o rzeczy związane z foto w podróży, ale to wszystko mało. Może warto temu poświęcić więcej uwagi?
pozdrawiam
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 29 Kwi, 2009   

B o g d a n napisał/a:
w której byłaby wyszukiwarka, umieszczonych na stronie wszystkich produktów, wraz z instrukcjami obsługi w pdf. Do tego działu mogłyby być również kierowane linki przy poszczególnych produktach. Czasami na stronach producentów trudno znaleźć takie dokumentacje użytkownika.

często takie dokumenty zmieniają lokalizację na serwerach, więc linki mogą być nieaktualne, a jak już szukamy czegoś super potrzebnego w pdf to polecamw google wpisać:

model aparatu filetype:pdf
lub użyć filestube.com
 
 
B o g d a n 
Optyczny
obserwator


Pomógł: 125 razy
Posty: 3421
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 29 Kwi, 2009   

edmun napisał/a:
często takie dokumenty zmieniają lokalizację na serwerach, więc linki mogą być nieaktualne

Kolega nie zrozumiał mego zdania. Linki przy poszczególnych produktach, opisywanych na stronie optyczne.pl, odnosiłyby się do bazy plików na tym samym serwerze (optyczne.pl), a nie do zewnętrznych serwerów, a one przecież byłyby stałe.
edmun napisał/a:
polecamw google wpisać:

oczywiście, że każdy sobie jakoś radzi ale nie o to chodzi, aby radzić jak wyszukać w necie, ale o to by mieć do zaproponowania u siebie.
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Sro 29 Kwi, 2009   

Arek napisał/a:
...Sklepu też nie. Przede wszystkim stwarzałoby to pytania o naszą obiektywność. Nie można jednocześnie testować jakiegoś sprzętu i handlować nim.

Nie za bardzo rozumiem. Przeciez testujecie wszystko i sprzedawalibyscie wszystko, nie tylko jedna firme wiec
zaklamywanie testu nie ma sensu bo jest logicznie jednoczesnie przeciwko samym sobie :grin: , ale ok to juz nie to jest najwazniejsze
Mnie nie chodzilo tylko o najwazniejsze rzeczy ktorych brakuje na stronie, ale tez o takie ktore
zwiekszylyby wam ruch na serwerach. Logi z serwerow daly by chyba tez i wieksza wartosc
"przetargowa" w kontraktach na reklamy, sponsorow ...itp
 
 
Kocur 
Maniak



Pomógł: 15 razy
Posty: 995
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Sro 29 Kwi, 2009   

Allan, myślę że nie chodzi o faworyzowanie konkretnej marki, tylko zaraz by były podejrzenia, że Optyczni "podkręcają" wyniki sprzętom, których mają za dużo na stanie, żeby je sprzedać ;)


Pomysł z dokumentacją do sprzętu mnie się podoba, w bazie przy specyfikacji można by wtedy zrobić link do odpowiedniego dokumentu. Zajęło by to w prawdzie sporo miejsca na serwerze, ale dzięki zwiększeniu oglądalności strony na pewno reklamodawcy wyłożyli by kasę :P
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Sro 29 Kwi, 2009   

Kocur napisał/a:
, myślę że nie chodzi o faworyzowanie konkretnej marki, tylko zaraz by były podejrzenia, że Optyczni "podkręcają" wyniki sprzętom, których mają za dużo na stanie, żeby je sprzedać ;) ..

No niby tak ale tego rodzaju podejrzenie moze byc zawsze, i bez sklepu czy komisu
bo skad wiesz jak sie ktos z kims umowil poza oficjalnym porozumieniem.
Zwykly uzytkownik naszego forum moze logowac sie pod roznymi nickami z roznych komputerow
i wychwalac w nieboglosy pare rzeczy ktore akurat nie ida w jego sklepie
(do ktorego oczywiscie sie nie przyznaje)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009   

B o g d a n napisał/a:
Linki przy poszczególnych produktach, opisywanych na stronie optyczne.pl, odnosiłyby się do bazy plików na tym samym serwerze (optyczne.pl), a nie do zewnętrznych serwerów


A co z prawami autorskimi? Niekoniecznie jakiś Nikon czy Canon chcą, żeby ich manuale leżały na obcych serwerach. Jakieś utopijne te propozycje macie i moim zdaniem niezbyt przydatne, bo instrukcji obsługi to się szuka co najwyżej raz i to chyba mało kto. Szkoda zachodu na takie działania.
Co do sklepu to oczywistą oczywistością jest, Allan, że nie można łączyć obiektywnych testów z handlem. Poza tym to zupełnie inna broszka, nie bardzo widzę dra hab. A. Olecha w roli sprzedawcy... :)
No co innego kubeczki i koszulki z napisem: Optyczne.pl, albo: Debest Photographer. :P
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009   

komor napisał/a:
No co innego kubeczki i koszulki z napisem: Optyczne.pl, albo: Debest Photographer


No ja mam kubek z takim napisem... I długopisy z Optyczne mam ;)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 30 Kwi, 2009   

Redaktor, podzieliłbyś się ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14