Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Minolta dynax5
Autor Wiadomość
Tommi20 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Wto 05 Maj, 2009   Minolta dynax5

co sądzicie o tym aparacie?
może ktoś ma instrukcje po polsku?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Sro 06 Maj, 2009   

W porównaniu z ówczesną konkurencją nie było aparatu, który by dawał więcej mozliwości. Fajny aparat, no i pasuje do niego cała nowa, oczywiście pełnoklatkowa optyka Sony i Zeissa. Mając go można focić zaopatrując się w pełnoklatkowe szkła i wyczekując aż w końcu Sony wypuści pełnoklatkową cyfrę za pieniądze przez ciebie akceptowalne.
Mam ten aparat i instrukcję.
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Sro 06 Maj, 2009   

Tommi20, mały, lekki, plastikowy, ale dobry, będą na nim działały obiektywy SSM, realizuje błysk ADI, środkowy czujnik AF jest krzyżowy i dobry. Dobry pomiar matrycowy. Trochę nieciekawe zasilanie, ale w tamtych czasach to był standard.
 
 
Tommi20 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

dzięki za opinie ,
z zasilaniem żeczywiście nieciekawie , mam go od niedawna i już bateryjki musiałem kupić , a nie są tanie

pozdrawiam
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

Jest też do niego grip pozwalający stosować paluszki-akumulatorki. Pasuje on też do Dynaxa 4.
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

zwany bp-200, tylko trzeba uważać bo canon też używa tego symbolu.
tu był komplet
 
 
Tommi20 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

co o tym myslicie ?
http://www.allegro.pl/ite..._70_210_mm.html

albo
http://www.allegro.pl/ite..._1_4_5_5_6.html

warto zawracać sobie tym głowe ?
jesli tak to ile są warte waszym zdaniem.

narazie mam tylko kit 28x80 minolty , a przydał by mi sie jakis wiekszy zoom
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

Tommi20, odpuść sobie one są nijakie
Dobry obiektyw to taki:
http://www.allegro.pl/ite...yli_flinta.html
ale zapewne trudno będzie go wylicytować.
Ostatnio zmieniony przez SlawGaw Czw 07 Maj, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tommi20 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

:mrgreen: super
ale i cena inna a pewnie jeszcze pujdzie w góre sporo

dopiero zaczynam i nie chce narazie zbyt wiele inwestować

czy polecilibyście coś tańszego, czy nie warto ?
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Czw 07 Maj, 2009   

Tommi20, a ile możesz wydać na teleobiektyw?

Z tych co napisałeś to mi się bardziej podoba Tokina, bo ma metalowy badnet, no i Tokiny zawsze były mocniejsze niż Tamrony, ale co do jakości optycznej tych obiektywów to się nie wypowiadam, choć gdyby były powyżej przeciętnej to bym raczej usłyszał.

Obiektyw z mojego linku to bardzo dobry i stary obiektyw Minolty, legendarna flinta. Jego ceny dochodzą wysokości cen nowego Sony 75-300, jednak z czystym sumieniem mogę napisać że flinta to lepszy wybór.
Sony 75-300 to jest stara Minolta 75-300 i jest to obiektyw pełnoklatkowy.
Jest też Sony 70-300 G ale to już inne ceny.
 
 
Tommi20 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

no tk do 200zł narazie myslałem coś kupić , ale z tego co widze to chyba narazie zostane przy tym co mam i za jakiś czas zainwestuje we flinte.
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

Tommi20, no tak przy takiej kwocie to ciężko, flinta jest fajna ale jeśli masz długo czekać aby go kupić, to może jednak rozważ kupno czegoś taniego, nawet jak nie będzie dobre to i tak lepsze coś niż nic.
Z drugiej strony jeśli kupisz coś, to będziesz miał mniejsze ciśnienie aby dokupić coś lepszego.
Tak czy siak wybór należy do ciebie.
 
 
Tommi20 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

mój 28x80

http://www.allegro.pl/ite...esylka_0zl.html

czy one różnią sie tylko ogniskową?
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

O ile pamiętam, to ukazał się później. Nie używałem.
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Nie 10 Maj, 2009   

Tommi20, "wspaniały" opis tego obiektywu na tej aukcji wprowadził mnie w dobry humor.
O Minolta AF 28-100 D
Cytat:
Dlatego z całą odpowiedzialnością można go nazwać pierwszym "kitem" dla pełnoklatkowej lustrzanki Sony α900.
Hahaha
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16