Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pią 08 Maj, 2009
D60-oprogramowanie w zestawie, a możliwość obróbki RAWów
Autor Wiadomość
GRADUS 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   D60-oprogramowanie w zestawie, a możliwość obróbki RAWów

Witam!
Zakupiłem D60 i lada chwila/ dziś lub jutro/ powinien kurier mi go dostarczyć. W związku z tym mam pytanie: czy dołączone w zestawie nikonowskie oprogramowanie na CD umożliwi mi obróbkę NEFów/ RAW/, czy potrzeba dokupić lub ściągnąć odp. program, a jeżeli tak to jaki byłby najlepszy i tani/ pisząc tani pomijam ewent. dormowe z z internetu/ Pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojteo 
Bywalec
jotpegopstrykacz



Pomógł: 4 razy
Posty: 190
Skąd: Domaniewice
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

GRADUS,
"Program ten (mowa o dołączonym w zestawie nikonowskim oprogramowaniu), przeznaczony przede wszystkim dla początkujących użytkowników, służy do samodzielnej obróbki fotografii. (...) umożliwia katalogowanie zbiorów oraz na podstawową edycję zdjęc. Pozwala na "wywoływanie" cyfrowych negatywów, czyli plików RAW (tylko nikonowych NEF-ów), i korektę plików JPEG oraz TIFF. (...) Program Nikon View NX jest darmowy i można go pobrac na stronach producenta".

Powyższy tekst to cytat z książki "Radośc Fotografowania" wydanie drugie, Warszawa 2009, strona 218.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pią 08 Maj, 2009 17:01 ]
A tak swoją drogą to niezbyt trafnie umięściłeś ten temat...
 
 
GRADUS 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

Wojteo, dzięki za odzew, właśnie dostałem zestaw kitowy i do tego książkę "Radośc fotografowania" Jutro wgram oprogramowanie i porobię zdjęcia także w NEFach, to będę wszystko wiedział co do tych załączonych programów. Ładuje się akumulatorek, na razie sobie macam sześcieśiątkę i czytam broszurkę... . Swoją drogą gdzie takie zapytania ładowac, jak nie w temacie : cyfrowe lustrzanki? W koncu jestem tutaj nowym i mogę miec pewne problemy co do poruszania się na forum.Pozdrawiam.
 
 
Wojteo 
Bywalec
jotpegopstrykacz



Pomógł: 4 razy
Posty: 190
Skąd: Domaniewice
Wysłany: Pią 08 Maj, 2009   

Nie martw się, ja też jestem tu nowy (od chyba miesiąca).

Co do tematu to, wydaje mi sie, że lepiej by było umieścic go w http://forum.optyczne.pl/viewforum.php?f=29

Słuszna uwaga - przeniesione. goltar

Ale dla mnie to zupełnie nie istotne :wink:

Pozdrawiam i życze udanych fotek.
Ostatnio zmieniony przez goltar Pią 08 Maj, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 16