Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
krytyka Lumixa TZ1
Autor Wiadomość
Esso
Nowy


Posty: 2
Skąd: woj. szuwarowo-błotne (E-g)
Wysłany: Sob 10 Lut, 2007   krytyka Lumixa TZ1

Witam Forumowiczów
nie mogąc gdzie indziej uzyskać odpowiedzi, tu zadam pytanie o Lumixa TZ1.
Aby wybrać kompakta w założonym przedziale cenowym do 1200zł stosuję selekcję negatywną, co pozwala mi zdać sobie sprawę z najsłabszych cech danego modelu. Teorię znam, więc dziś chcę prosić fachowców, którzy praktycznie posługiwali się tym aparatem, by skomentowali zebrane przeze mnie negatywne opinie o tym modelu:
1) podobno obiektyw nie jest oryginalnym prod. Leica, gdyż ten kosztuje niemal tyle co cały TZ1, lecz wykonanyz gorszych mater. dla Panasonica.
2) podobno faktyczną wartość zdjęciową aparatu widać po wykonaniu zdjęcia makro ekranu monitora. W sklepie na zdjęciach canona widziałem wyrazistą siatkę pixeli, na zdj. TZ1 - siatkę niemal rozmazaną, nieostrą.
3) częsty zarzut na forach to słaba rozdzielczość przy dużym zoomie. Przy tym samym zoomie zdjęcia z canona w sklepie były zdecydowanie wyrazistsze, zaś przy użyciu TZ1 - ich ostrość była słabsza
4) zdaniem wielu forumowiczów, co niejako potwierdziły próby w tym sklepie, stabilizacja w TZ1 była mniej skuteczna - zwł na tele, zaś szumy zdecydowanie większe - zwł z lampą błysk, no i rozmycie dużo większe od porównywanego aparatu canon A710is

Czy z Waszego doświadczenia rzeczywiście wynika, że ten sympatyczny model, z którym miałem nadzieję na nagłe i szybkie przyrodnicze tele-ujęcia, robi w sumie zbyt kiepskie zdjęcia w trudniejszych warunkach (słabo oświetlona ujeżdżalnia, sklep z neonami, cienisty las ze zwierzyną)?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Sob 10 Lut, 2007   

Test TZ1:
http://optyczne.pl/index....arat&test_ap=26
Test A710 IS:
http://optyczne.pl/index....arat&test_ap=32

1) nie sądzę, żeby Leica pozwoliła na firmowanie swoich obiektywów komu innemu. Jak pokazują testy, obiektyw jest całkiem dobry.
2) hmmm... trudno tu cokolwiek napisać...
3) rozdzielczość tych dwóch aparatów jest porównywalna w centrum. Na brzegu zdecydowanie lepiej wypada Canon
4) co do szumów i stabilizacji najlepiej porównać je w naszych testach (linki powyżej)

Trzeba wziąć przede wszystkim fakt, że TZ1 nie ma manualnych ustawień tak jak Canon.
 
 
Esso
Nowy


Posty: 2
Skąd: woj. szuwarowo-błotne (E-g)
Wysłany: Sob 10 Lut, 2007   

Krzysiek, dzięki, oba testy znam, pozwoliły mi one wyselekcjonować niektóre modele, ale to są testy w warunkach laboratoryjnych. Myślę, że to co innego, aniżeli codzienne zmagania z tymi aparatami przez walących setki zdjęć zapaleńców... Może są tacy :wink: A ten 2-gi pkt ponoć bardzo istotny :?:
 
 
Bogdan
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 05 Mar, 2007   Tz 1

Mam pytanie.
Jestem posiadaczem Tz 1. Chcę zaznaczyć, że to moja pierwsza cyfrówka. Na zdjęciach robionych w pomieszczeniach przy użyciu lampy błyskowej pojawiają się dziwne kółeczka. W rozmowie w sklepie stwierdzono,że to wina brudnego obiektywu. Kiedy aparat zareklamowałem otrzymałem odpowiedź, że na zdjęciach są widoczne drobiny kurzu od których odbija się błysk lampy i aparat jest sprawny. Nie wiem czy taką odpowiedzią mnie poprostu zbyto. Robiłem ostotnio zdjęcia samsungiem i takich rzeczy nie było. A może Panosonic potrzebuje wręcz sterylnych warunków. Proszę o pomoc w tej sprawie.
 
 
krzysiek 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 307
Wysłany: Pon 05 Mar, 2007   

Zaraz, zaraz.. po oczyszczeniu obiektywu dalej widać te kółka? W trakcie testu TZ1 nie pojawiły się żadne kółka na obrazach, a w trakcie pleneru, nie da się utrzymać utrzymac obiektywu w czystości... więc nie sądzę aby była to wina jakiegoś kurzu..

A możesz dokładniej to opisać, pokazać zdjęcie z tą wadą?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14006
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 05 Mar, 2007   

Chodzi raczej o kurz latający w powietrzu, który oświetla błysk lampy...
 
 
Bogdan
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

Mogę przesłać fotografię na wskazany adres. Nie na wszystkich zdjęciach się pojawiają ale można powiedzieć na większości robionych w pomieszczeniach. Próbowałem też na innej karcie ale to samo.
 
 
Frelka-Tolo
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Wto 20 Mar, 2007   Lumix TZ1

Witam ja także od pewnego czasu posiadam Lumixa DMC TZ-1. Mam w związku z tym maly problem gdyż, kiedy robie zdjecia w pomieszczeniach zamkniętych wychodzą mi bardzo często czerwone zdjęcia tzn brak nasycenia kolorów próbowałem różnych ustawień w opcjach aparatu i często wychodzi ten sam problem. Czasem jest tak ze wyjdą 3 zdjecia czerwone a czasem w tym samym ustawieniu lampa naświetla je na bardzo jasno (rzadkie zjawisko). Kiedy patrze na blysk lampy to kiedy wyjdzie czerwone zdjęcie to lampa ma pojedynczy błysk, gdy normalne zdjęcie to dwa razy widać błysk. CZy ktoś może mi pomóc??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14