Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Olympus OM10
Autor Wiadomość
Bob322 
Nowy


Posty: 15
Skąd: edinburgh ( szkocja)
Wysłany: Sro 13 Maj, 2009   Olympus OM10

Witam serdecznie!
Mam na imię Robert i jest to mój pierwszy post na tym forum. Nie zdążyłem jeszcze całego forum przejrzeć , ale jestem przekonany , że znajdę tu wiele ciekawych informacji. Jeśli moderator tego działu stwierdzi, że ten wątek będzie pasował w innym miejscu , to prosze o przesunięcie go. No ale do rzeczy . Niedawno stałem się właścicielem starego Olympusa OM10 , wraz z całą gamą obiektywów. Tu należy powiedzieć jasno, że na temat sprzętu fotograficznego jestem zupełnym laikiem i fotografii tak naprawdę to się dopiero uczę. Ale jak ktoś mądry powiedział , ze na naukę nigdy za późno . Chciałbym te obiektywy również wykorzystywać w aparacie z gwintem M42 jak i w aparacie Sony a200 ale nie wiem jakiego rodzaju pierścieni redukcyjnych użyć i czy coś takiego można dopasować pomiędzy tymi aparatami. Gdybyście byli na tyle dobrzy i podali mi jakieś namiary ( linki) gdzie to można kupić byłbym niezmiernie wdzięczny.
Ponadto w komplecie były dwa obiektywy które nie pasują do tego aparatu, choć mocowanie wydaje się podobne, ale jednak nie można go podpiąć.Pisałem już na różnych forach ale jak na razie nikt nie potrafi zidentyfikować od czego to moze być.
Charakterystyczne jest wycięcie w "zębie mocującym", może dzięki temu lepiej będzie zidentyfikować
Jeśli uda mi się wstawić zdjęcie to proszę o opinię co to za wynalazek Smile i radę jakich pierścieni redukcyjnych użyć aby pasowały te szkiełka chociaż do aparatu z gwintem M42, cieszyłbym się jakby i sony A200 mogło popstrykać troszkę zdjęć tymi szkiełkami.









serdecznie pozdrawiam - Robert
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 13 Maj, 2009   

teoretycznie jest możliwe kupno adaptera sony alpha (44,5mm)->oly OM(46mm) ale na allegro takiego nie ma :)
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 13 Maj, 2009   

do szkieł OM nie ma przejściówki bezsoczewkowej na bagnet A.
 
 
mac.serafin 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 151
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Sro 13 Maj, 2009   

Z tymi obiektywami to ja bym poszedł to jakiegoś komisu w mieście który jest prowadzony przez kogoś z doświadczeniem to napewno pomoże :) )
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 13 Maj, 2009   

a te ze zdjęcia to zapewne minolty MD. niekompatybilne (bezsoczewkowo) z sony/minoltą AF.
 
 
Bob322 
Nowy


Posty: 15
Skąd: edinburgh ( szkocja)
Wysłany: Sob 16 Maj, 2009   

A do zenita da radę jakiś reduktor dopasować. I co to oznacza niekompatybilne bezsoczewkowo? Sorki za te pytania, ale jak narazie to dla mnie czarna magia :mrgreen:
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Sob 16 Maj, 2009   

Bob322,
Dla przykładu, jeżeli jeden typ montaży po prostu nie mieści się w drugim a odległość od płaszczyzny oporowej obiektywu do kliszy/matrycy jest taka sama, to trzeba użyć dodatkowej soczewki. Dlaczego? Bo obiektyw wsadzony w przejściówkę będzie wystawał z aparatu o parę milimetrów i trzeba "przenieść" obraz trochę to tyłu, żeby trafił w matrycę. Dodatkowa soczewka oczywiście trochę psuje obraz.
Najłatwiej ożenić obiektyw M42 (np. od Zenita) z Pentax'em. Tam adapter nakręcony na gwint obiektywu całkowicie mieści się w bagnecie i obiektyw jest w odpowiedniej odległości od matrycy.
Dość duży bagnet ma też Canon ale tam trzeba użyć tzw. dandelionu aby działało potwierdzanie ostrości itp.
W bagnet Nikona gwint M42 się nie mieści - niestety.
 
 
kudlaty91 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

hej podobnie jak autor tematu, w ten weekend stałem się posiadaczem Olympusa OM10 z dwoma obiektywami, jeden jest standardowy Olympus 50mm 1.8f drugi natomiast to Tokina 80-200mm 4f
pytanie moje jest następujące: czy istnieje adapter do tych dwóch obiektywów?? najlepiej by było aby to był adapter do Canona 1000d xD
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Nie 31 Maj, 2009   

wygląda że jest.
 
 
Bob322 
Nowy


Posty: 15
Skąd: edinburgh ( szkocja)
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009   

No i kupiłem do moich obiektywów przejsciowke :

http://www.allegro.pl/ite...minolta_md.html

Po podłączeniu do a200 na wyświetlaczu pojawia sie komunikat , ze obiektyw nie jest podłączony i migawka zablokowana :-) , ręce opadają, co zrobić, żeby to współgrało ze sobą
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009   

przełącz na M i nie spodziewaj sie niczego dobrego ;-)
 
 
Bob322 
Nowy


Posty: 15
Skąd: edinburgh ( szkocja)
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009   

Ghost - miałeś racje to od minolty MD - dzięki

[ Dodano: Czw 18 Cze, 2009 12:21 ]
a gdzie k..........zwa tego przełącznika szukać. Jestem zielony i wk.....:-)
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009   

na kółku u góry. PASM i ikonki różnorakie.

pamiętaj że to manual, więc musisz ręcznie dbać o przesłonę (na obiektywie) i czas (na body). pomoże Ci drabinka w wyświetlaczu, ale nie jest to trywialne ;) .
 
 
Bob322 
Nowy


Posty: 15
Skąd: edinburgh ( szkocja)
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009   

Doszedłem juz do tego :-) , miałeś racje nic dobrego, albo ja nie umiem obsługiwać tego aparatu z takimi wynalazkami, zdjęcia ciemne, ogolnie do du........y, no ale człowiek uczy sie cale życie.

[ Dodano: Czw 18 Cze, 2009 12:35 ]
Zapomniałem, ze to manual i trzeba wszystko ręcznie ustawiać :mrgreen: . Pokombinowałem i troszkę lepiej. Trening czyni mistrza :wink:
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Czw 18 Cze, 2009   

jak opanujesz naświetlanie, to powinna być fajna zabawa ;)
ale jakość z przejściówką soczewkową, dla jasnych szkieł, otwartych do dużych przysłon będzie kiepska.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14