Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test aparatu Panasonic Lumix FZ18
Autor Wiadomość
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 01 Sty, 2008   Test aparatu Panasonic Lumix FZ18

Wraz z początkiem Nowego Roku zapraszam do lektury trzeciego z przedstawicieli 18-krotnych zoomow: Panasonica FZ18:

http://www.optyczne.pl/in...arat&test_ap=61

Zapraszam do lektury i podzielenia się swoimi uwagami.

konrad
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

Dobry test na dobry początek roku :P Moje wrażenia z pracy z tym aparatem dokładnie potwierdziły się w teście. Dobra optyka, dość dobra stabilizacja, wysokie szumy i kiepski balans bieli dla "ciepłego" światła. Mimo tych wad jak dla mnie to kompakt roku 2007 :) . W rozdziale "Klipy filmowe" może warto dodać że w trakcie nagrywania filmu nie można używać zooma.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

fakt, zapomnialem o tym. Dopisalem. Dzieki za uwage :-)

konrad
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

Ciekawi mnie problem Blue Band-u, ktory opisali użytkownicy na dpreview. Fakt, ze jest on malo uciazliwy i ujawnia sie w dosyc specyficznych warunkach, ale nie wiemy czy jest to przypadlosc pojedynczych sztuk, czy sporej czesci aparatow....

konrad
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

eska napisał/a:
Ciekawi mnie problem Blue Band-u, ktory opisali użytkownicy na dpreview. Fakt, ze jest on malo uciazliwy i ujawnia sie w dosyc specyficznych warunkach, ale nie wiemy czy jest to przypadlosc pojedynczych sztuk, czy sporej czesci aparatow....
potestuje w domu i wieczorem dam znać...
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

W egzemlarzu FZ-18 do którego mam dostęp problem Blue Band-u także występuje... choć przyznam że efekt ten dość trudno uzyskać.
 
 
mar 
Uczestnik
Foto-entuzjasta



Posty: 80
Skąd: Działdowo / Warszawa
Wysłany: Sro 02 Sty, 2008   

Ja rowniez testowalem swojego fz18 odnosnie "blue band" kilka razy na rozne sposoby i ja nic nie widze , chyba ze zle cos robie.
Swietny test, jeszcze chyba zapomniano o malym niuansiku.. odnosnie ergononomii, w przypadku pracy ze statywem nie mozna zmienic karty pamieci czy tez akumulatorka bez wykrecania ze statywu. Taka drobnostka.
 
 
sluuurp 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 139
Wysłany: Czw 03 Sty, 2008   

Wczoraj bawiłem sie z uzyskaniem efektu "blue band". Robiłem zdjęcia w sposób opisany w teście w formacie RAW. Wspomnianego efektu nie widziałem. Może trudno ten efekt zauważyć, ale przyglądałem sie na wszystkie możliwe sposoby. Tak myślę, że może to zależy od serii aparatu, mój ma nr. H7SP065... z wiadomych względów dwóch ostatnich cyfr nie podaję.
Jeżeli tak jest, że tak trudno ten efekt uzyskać i zauważyć, należy chyba dać sobie z tym spokój.
Co do matrycy, to rzeczywiście gdyby Panasonic dał trochę lepszą, to był by chyba ten aparat jednym z lepszych na dzień dzisiejszy kompaktem na rynku.
 
 
moon
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2008   

...co zajrzę do kompaktów, nikt nic nie napisał. :wink:

Jeśli chodzi o mnie, to końcową ocene obciąłbym za ten efekt. Trafnie ktoś napisał można przeboleć nieporęczność, ale na "efekty specjalne" matrycy nic nie poradzimy. Lepiej bardziej krytycznie ocenić, niż przechwalić...niech producenci ulepszają sprzęt, a nie tłuką masówkę.
Nie słyszłem, by w jakimś aparacie konkurencji wystapiło coś podobnego. Również prosiłoby się o zoom w czasie filmowania, nie wspominam o ruchomym wyświetlaczu, 230.ooo pikseli też nie zawadziłoby, skoro tańsze i prostsze aparaty to mają.
To lepszy aparat od swoich konkurentów, ale jak większość kompaktów dobre zdjęcia to najlepiej do 200 ISO, bo powyżej wskakują szumy, mniej lub bardziej widoczne...
Ciekawe, co Canon S7 IS pokaże, bo to najprawdopodobniej będzie odpowiedź Canona na zoom 18x konkurencji. Ale to tylko moje przepuszczenia.
Dziś FZ-18 zaraz po TZ-3 jest najczęściej kupowane aparaty. :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 05 Sty, 2008   

moon napisał/a:
.
Nie słyszłem, by w jakimś aparacie konkurencji wystapiło coś podobnego.


A ja jestem przekonany, że zdarza się notorycznie. Tylko mało który kompakt daje
RAWa. A JPGi są agresywnie odszumiane, oddarkowywane itp. więc wszystko znika
i dostaje się ładny, gładki i kolorowy obrazek. W FZ-18 też efektu nie zobaczysz jak
zrobisz darka np. 2 sekundy. Bo aparat automatycznie odejmie od niego co? Ano
darka 2 -sekundy :)
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 06 Sty, 2008   

Dokladnie, obecnie producent musi duzo zaoferowac za jak najmiejsza cene. Czesto cierpi na tym jakosc...niestety. A wpadmi zdarzaja sie kazdemu. W panasonicu dalo sie to zaobserwowac, choc efekt jest bardzo sbutelny. Z podobnych "kwiatkow", testowany przez nas kompakt ricoha mial np. plaszczyzne ogniskowej ustawiona pod katem do matrycy, przez co smiesznie wygladaly fotki robione przy duzej dziurze :-)

co do oceny, koncowej, to bede sie staral jej bronic, bo obecnie trudno jest kupic kompakta w tej cenie o lepszym stosunku jakosci do ceny. A skoro blue band nie wystepuje w kazdym egzemplarzu, to tak jak z ff czy bf w obiektywach, trzeba pojsc do sklepu i wybrac model, wolny od wady :)

konrad
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 06 Sty, 2008   

Arek napisał/a:

A ja jestem przekonany, że zdarza się notorycznie. Tylko mało który kompakt daje
RAWa.


Przepraszam, za wtrącenie nienależące do tematu, ale od pewnego czasu nurtuje mnie jak pod tym względem wygląda Fuji s6500. Kupiłem go między innymi dlatego, bo miał nie ingerować w RAW.

Nie mam oczywiście specjalistycznego oprogramowania, ale domowym sposobem zrobiłem mały test. Wykonałem 30 sekundowe darki, a następnie konwertowałem je do png poprzez UFRaw i robiłem histogramy w Gimpie w skali logarytmicznej (oś pozioma to poziom sygnału w pikselu, a pionowa to liczba pikseli o danej wartości). Kolor czarny odpowiada wartościom w kanale zielonym, różowy - czerwonym, niebieski - niebieskim. Wynik dla kolejnych czułości wygląda tak:



Wydaje się na oko, że jeśli aparat coś z RAW robi to niewiele. Pytanie, czy z takich domowych histogramów można ocenić stopień ingerencji. Dodam, że oglądałem analogiczne histogramy dla jpg bezpośrednio z aparatu. Wyglądają powyżej wartości 400, z grubsza tak jak histogram dla raw ISO 400, z tym, że zbocze opada w zupełnie inny sposób (tj. nie ma ucięcia, ale płaski spadek).
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 06 Sty, 2008   

Wygląda na to, że RAWów nie odszumia. Czy nie robi nic więcej, trudno powiedzieć.
 
 
urjanka 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008   czy warto?

Witam,jestem tu nowa i przepraszam ze tak wyskocze z zapytaniem.
Ale sie juz tyle naczytałam o tym Lumixie ze mam mętlik w głowie jednak bardzo mi sie podoba.
Wiec pytam Was jako fachowców :) czy mam go kupić dla siebie
nie jestem wielką znawczynią fotografii , bardziej amatorsko robie zdjecia.
I zawsze na auto no moze czasem zmieniam scenerie widoki portrety itd
zależy mi na bardzo dobrych zdjeciach w górach chce uchwycic jeżdzących i skaczących snowbordzistów .Bawiące sie psiaki i takie tam.Ale zeby zdjecia były wyrazne i piękne :)
do tej pory robiłam na cyfrówce sony i gdyby nie mała rozdzielczośc nie zmieniła bym jej ale zdjecia są małe i zabardzo nie mozna przyblizac ich na kompie bo robiąc zdjecia juz wogole nie uzywałam zoom-u.
Jak myslicie dam rade z Lumixem ?
Przepraszam jesli zasmieciłam ale nie wiem juz do kogo mam sie zwrocic o pomoc.
Pozdrawiam
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sro 03 Wrz, 2008   

urjanka, zajrzyj do tych dwóch tematów. poczytaj całe (a jest tego dużo) i sama wyciągnij wnioski:
http://forum.optyczne.pl/...?t=1450&start=0
i ciąg dalszy
http://forum.optyczne.pl/...?t=3809&start=0

ponad 90 stron na forum o FZ18 jest wystarczającym opisem (wraz z setkami przykładowych zdjęć)

[ Dodano: Sro 03 Wrz, 2008 13:00 ]
P.S. Pierwsze kilkanaście stron jest tylko teorią, bo były pisane zanim aparat pojawił się na półkach sklepowych. Chyba od około 26 strony już są normalne opisy użytkowników
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16