Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Sony DT 50 mm f/1.8 SAM
Autor Wiadomość
needlehole 
Rozmowny



Posty: 210
Wysłany: Nie 05 Lip, 2009   Sony 50mm f/1.8

Za Amazonie już jest !
http://www.amazon.com/Son...s/dp/B0029U0X24
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






zug
[Usunięty]

Wysłany: Nie 05 Lip, 2009   

needlehole napisał/a:
Za Amazonie już jest !

tak od poniedziałku :razz: :wink:
 
 
ProfArek 
Nowy
Arek


Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 26 Gru, 2009   

A ja się zastanawiam po co Autor testu podpiął go pod A900? Przecież jest dedykowany na cropa?
Od M1,7 musi być lepszy - powłoki.

A temu kolesiowi w kasku proponuję obejrzenie 2 fotek: http://ns22277.ovh.net/pl...0d/img_4932.jpg
http://ns22277.ovh.net/pl...00/dsc00694.jpg.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sob 26 Gru, 2009   

Koles w kasku pewnie nic nie obejrzy, bo linki sa zle :lol:
Odpowiedz na Twoje pytanie: pewnie z ciekawosci... Zarowno C jak i N 50/1,8 mozna bez problemu do FF podpiac, wiec ograniczenie tego w przypadku Sony jest moim zdaniem idiotyczne. Tym bardziej, ze ten obiektyw jak widac nie radzi sobie z A900 najgorzej.
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Sob 26 Gru, 2009   

Koleś w kasku, chyba właśnie MM dostał nową ksywę, ProfArek całkiem udana. :mrgreen:
 
 
ProfArek 
Nowy
Arek


Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

Soreczka - nie wiem dlaczego się nie chcą otwierać - to 2 zdjęcia z testów aparatów sony A200 i Canon 450D - 2 porównywalne zdjęcia butelek (iso 100 f8 z obiektywów 50 f1.4)
http://ns22277.ovh.net/pl...00/dsc00694.jpg
http://ns22277.ovh.net/pl...0d/img_4932.jpg
Tyle odnosnie Sony vs. Canon. Te zdjęcia ostatecznie mnie przekonały, że:
1. nie czyta się opinii tylkko ogląda zdjecia
2. fotograf to artysta, nie inżynier - nie jest w stanie NIE KOCHAĆ swojego ulubionego aparatu, a co za tym idzie do każdego testu bedzie podchodził z wysoką dawką uczuć.
3. nie wierzyć sprzedawcom - zawsze ktos im lepiej płaci
4. Jakość możliwa do osiągnięcia dziś z podstawowej lustrzanki jest porównywalna do tych osiąganych z profesjonalnych lustrzanek analogowych. Dla mnie to oznacza iż mimo , że jest osiągalny zakup Nikona D300s, lub Canona 5D, to NIE MA SENSU bym go kupował, ponieważ nie wykorzystam połowy funkcji tego aparatu. Nie dlatego, że nie bedę umiał, czy nie będzie mi potrzeba, ale dlatego, że nie będę musiał i nie będę miał okazji.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

ProfArek, dwie rzeczy:

1. CCD na niskich czułościach prawie zawsze lepiej oddawało szczegóły niż CMOS-y.
2. Jeżeli na podstawie plików JPEG (w każdym aparacie inaczej tworzonych, kompresowanych i wyostrzanych) dokonujesz swoich wyborów, to często mogą one nie być zbyt trafne.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

Arek napisał/a:

2. Jeżeli na podstawie plików JPEG (w każdym aparacie inaczej tworzonych, kompresowanych i wyostrzanych) dokonujesz swoich wyborów, to często mogą one nie być zbyt trafne.


Hmm, czemu? W sumie jeśli się nie zamierza za dużo mącić z obróbką plików (a duż część klienteli entry levelów nie zamierza) to czemu niby nie?
Z tymi cecedami to faktycznie jest tak, że tania puszka potrafiła wypluć ładny obrazek jotpegie, a cmos juz niekoniecznie... więc jak komuś 'potrzebna' zabaweczka do jotpegów i niekoniecznie do fotografii 'prawie bez światła' :wink: to ten sposób wybierania nie jest pozbawiony pewnego sensu.
BTW porównywanie Rawów tez jest obarczone pewnymi pułapkami bo chyba do Rawów trzeba i tak sobie znaleźć dobrze deszyfrujący deszyfrator tego akurat formatu co go sobie inżyniery wsadzili..
 
 
ProfArek 
Nowy
Arek


Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

No i to mnie wkurza. Zarówno w przyapdku zakupu aparatów, samochodów i innych skomplikowanych rzeczy.

Panie i Panowie - jestem AMATOREM. A to oznacza iż nie kupuję sprzętu do tego by nim pracować zawodowo czyli uzytkowac intensywnie. Jednak oczekuję od mojego sprzętu, że bedzie pracować SPORADYCZNIE i będę mógł robić PRAWIE takie rzeczy jak profesjonaliści profesjonalnym sprzętem. Przy czym mój sprzęt bedzie PRAWIE tak dobry w każdym z rodzajów fotografii (makro, porteret, krajobraz, reportaż itp)

I dlatego Arek JESTEŚ MI i TAKIM JAK JA potrzebny i dziękuję Tobie i optycznym za to że są. Bo JA NIGDY nie bedę się znał na CCD CMOS Wywoływaniu RAWów itp itd. Mam Aparat i chcę robić zdjęcia. Wierzę, że będę miał długo ten aparat (bo nie jest tani w porównaniu z małpką) i wierzę, że nauczę się robić poprawne zdjęcia LEPSZE niż z małpki. To tak jak z komputerem - umiem z niego korzystać, ale nie wiem jak go złożyć ani serwisować - nie wiem też co oznaczają poszczególne parametry (oprócz tych oczywistych)...Pozdrawiam

P.S. Jeżeli CMOS ma się zachowywać lepiej tam gdzie nie ma światła, to dlaczego 450D ma max ISO 1600???
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

ProfArek napisał/a:
To tak jak z komputerem - umiem z niego korzystać, ale nie wiem jak go złożyć ani serwisować


To akurat nie jest zbyt trafne porównanie. Dla tych co nie chcą się znać są małpki, one sobie nieźle radzą z automatyką. Lustrzanka, wymienne obiektywy itd. to dla tych co jednak chcą się nauczyć na czym polega fotografia. Oczywiście dziś ta granica się zaciera, ofensywa Sony z lustrami dla małpkowiczów robi swoje. Ale czy takie osoby muszą czytać testy na Optycznych? Moim zdaniem nie.

Cytat:
Jeżeli CMOS ma się zachowywać lepiej tam gdzie nie ma światła, to dlaczego 450D ma max ISO 1600???


Moim zdaniem Canon dość konserwatywnie zachowuje się z czułościami, to znaczy daje tylko te czułości, które rzeczywiście od biedy są użyteczne. Co z tego, że w kompaktach jest nieraz ISO 3200 skoro do niczego się ono nie nadaje poza odptaszkowaniem na pudełku stojącym na półce sklepowej?
 
 
ProfArek 
Nowy
Arek


Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

@To akurat nie jest zbyt trafne porównanie. Dla tych co nie chcą się znać są małpki, one sobie nieźle radzą z automatyką. Lustrzanka, wymienne obiektywy itd. to dla tych co jednak chcą się nauczyć na czym polega fotografia. Oczywiście dziś ta granica się zaciera, ofensywa Sony z lustrami dla małpkowiczów robi swoje. Ale czy takie osoby muszą czytać testy na Optycznych? Moim zdaniem nie.

Może porównanie z komputerem rzeczywiście nie jest trafne. Ale czy za kazdym razem aby dokonać dobrego zakupu muszę stać się profesjonalistą?
Poza tym co oznacza profesjonalista? To ten kto wie najwięcej o przetwornikach analogowo cyfrowych, elementach światłoczułych ich ułożeniu, wpływie na szumy, o mikroprocesorach Expeed Bionz itp??? Toż to robota dla fizyków i inzynierów materiałoznawstwa!!!!

Komor, chcę mieć dobry sprzęt (niezawodny : bezawaryjny, robiący dobre zdjęcia, wybaczający lekkie błędy (DR+, stabilizacja, ISO) i SKUPIĆ SIĘ NA ZDJĘCIACH, nie na sprzęcie.
Gdybym skupiał się na sprzęcie OBNOSIŁBYM SIĘ z Canonem 5D Lub Nikonem D700. i magazynkiem obiektywów. W plecaku LOWEPRO najlepiej przezroczystym by było widać co mam....
P.S. Widzę dużą walkę Canonierów z Sonowcami. Na osiągi. Mój robi 5 kl/sek, a mój 7. Mój ma 12,5 a mój juz 15. Nikonowcy skupiają się na zdjęciach - pozdrawiam ich :)
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

ProfArek napisał/a:
Komor, chcę mieć dobry sprzęt (niezawodny : bezawaryjny, robiący dobre zdjęcia, wybaczający lekkie błędy (DR+, stabilizacja, ISO) i SKUPIĆ SIĘ NA ZDJĘCIACH, nie na sprzęcie.

Idziesz do sklepu i kupujesz pierwszą z brzegu lustrzankę. Jak kcesz lustrzankę. Powinno się udać robić porządne technicznie zdjęcia (nic o artyźmie czy kompozycji nie mówię), oczywiście przy minimum wiedzy oraz zdrowego rozsądku.

ProfArek napisał/a:

Gdybym skupiał się na sprzęcie OBNOSIŁBYM SIĘ z Canonem 5D Lub Nikonem D700. i magazynkiem obiektywów. W plecaku LOWEPRO najlepiej przezroczystym by było widać co mam....

W sumie niezbyt 'oczojebną' pólke wybrałbyś sobie do obnoszenia... Szare konie robocze.

ProfArek napisał/a:
P.S. Widzę dużą walkę Canonierów z Sonowcami. Na osiągi. Mój robi 5 kl/sek, a mój 7. Mój ma 12,5 a mój juz 15. Nikonowcy skupiają się na zdjęciach - pozdrawiam ich :)

:mrgreen:
na czym się tu skupiać :mrgreen:
http://klubkm.pl/forum/sh...9&postcount=215

co do 450d - miał tylko 1600, ale jeszcze w miarę uzywalne 1600. W moim aparaciku z pomarańczowa literką z podobnych czasów uzywalność 800 stoi pod znakiem zapytania, a 1600 jest tylko po to aby było...
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

ProfArek napisał/a:
Komor, chcę mieć dobry sprzęt (niezawodny : bezawaryjny, robiący dobre zdjęcia, wybaczający lekkie błędy (DR+, stabilizacja, ISO) i SKUPIĆ SIĘ NA ZDJĘCIACH, nie na sprzęcie.
Gdybym skupiał się na sprzęcie OBNOSIŁBYM SIĘ z Canonem 5D Lub Nikonem D700. i magazynkiem obiektywów. W plecaku LOWEPRO najlepiej przezroczystym by było widać co mam....
P.S. Widzę dużą walkę Canonierów z Sonowcami. Na osiągi. Mój robi 5 kl/sek, a mój 7. Mój ma 12,5 a mój juz 15. Nikonowcy skupiają się na zdjęciach - pozdrawiam ich :)



mam wrażenie, że nie rozumiesz sytuacji, w której się znalazłeś ......

plecaka nie musisz mieć przezroczystego, stopkę masz transparentną, niestety dość często lepszym sprzętem można osiągać lepsze efekty.
Możesz dalej siedzieć w "w krainie czarów" i używać 18-200 albo zanabyć coś lepszego i przekonać się o różnicy -choćby ten plastik z tematu (nie z poliwęglanu jak niektórzy twierdzą), za tą cenę warto.


SlawGaw napisał/a:
a całe to autorytarne gadanie o tym że z taką ogniskową jak 50, to się nigdy nie przydaje wynika z tego że wyznawcy N i C szukają na siłę jakiegoś wytłumaczenie dlaczego nie mają takiej możliwości.


SlawGaw, skoro gratulowałeś kolesiowi w kasku - ja pogratuluje Tobie, uporu małej dziewczynki w zrozumieniu innych, których stabilizacja na 50mm na prawdę nie ratuję i nie ważne czy mają pentaxa, olka czy canona.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

RB napisał/a:
Hmm, czemu? W sumie jeśli się nie zamierza za dużo mącić z obróbką plików (a duż część klienteli entry levelów nie zamierza) to czemu niby nie?


Bo mogę tak zamieszać ustawieniami JPEG-ów, że obrazy będą wyglądać raz lepiej, raz gorzej z jednej lustrzanki, a za chwilę z drugiej.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

kozidron napisał/a:

Możesz dalej siedzieć w "w krainie czarów" i używać 18-200 albo zanabyć coś lepszego i przekonać się o różnicy


Drogi kozidronie, samo zanabycie nie pomoże, róznicę jeszcze trzeba chcieć zobaczyć. Nie pamiętasz już, jak to Gielios 44 bywał na naszym forumie prawie uber alles? :-)

[ Dodano: Wto 29 Gru, 2009 19:07 ]
Arek napisał/a:
RB napisał/a:
Hmm, czemu? W sumie jeśli się nie zamierza za dużo mącić z obróbką plików (a duż część klienteli entry levelów nie zamierza) to czemu niby nie?


Bo mogę tak zamieszać ustawieniami JPEG-ów, że obrazy będą wyglądać raz lepiej, raz gorzej z jednej lustrzanki, a za chwilę z drugiej.


Ty możesz. ale nabywca będzie walił na defaultowych. Nota bene wołając RAWy tez możesz tak zamieszać, że łeb boli :mrgreen: oby tylko świadomie :razz:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15