Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test obiektywu Sony DT 50 mm f/1.8 SAM
Autor Wiadomość
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

ProfArek napisał/a:
czy za kazdym razem aby dokonać dobrego zakupu muszę stać się profesjonalistą?

Nie, jak staniesz się "profesjonalistą" to dopiero się przekonasz że twój zakup był nietrafiony, jeśli nie zaczniesz się wgłębiać w szczegóły, będziesz żył szczęśliwy, w błogiej nieświadomości że masz najlepszy sprzęt na świecie. Twoje szczęście i samozadowolenie z byle G.., które nieświadomie kupiłeś, będzie wkurzać tych "świadomych" z profi sprzętem, nie dadzą ci spokoju, będą uświadamiać cię na siłę, a za plecami obgadywać.
Zazdroszczę nieświadomym są szczęśliwsi. :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

RB napisał/a:
Drogi kozidronie, samo zanabycie nie pomoże, róznicę jeszcze trzeba chcieć zobaczyć. Nie pamiętasz już, jak to Gielios 44 bywał na naszym forumie prawie uber alles? :-)


tu mnie nie łapie za słówka, RB -ja wiem ze po zanabyciu trzeba podpiąć i wiedzieć jak spust wcisnąć.....tylko mam na myśli, że ten plastik jest całkiem niezły i wart swojej ceny a różnica miedzy nim a tym co kolega transparentny ma w stopce będzie spora.


ps. ja przez tego co sławił tego 44M, zmarnowałem ostatnio 15 minut - ćwicząc 3 sztuki........jakbym nie robił słaby, z poniewierany plastik canona na 2.8 był ostrzejszy od tych cudownych heliosów.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

kozidron napisał/a:

tu mnie nie łapie za słówka, RB -ja wiem ze po zanabyciu trzeba podpiąć i wiedzieć jak spust wcisnąć.....tylko mam na myśli, że ten plastik jest całkiem niezły i wart swojej ceny a różnica miedzy nim a tym co kolega transparentny ma w stopce będzie spora.


Niporozumienie. Można sobie spokojnie zracjonalizować, że wcale nie jest lepiej :-)
I że trzeba jszcze z 1 - 2 obiektywy kupić, nosić i (to najgorsze) zmieniać (uwaga, matryca się może pobrudzić!!!).... nieeee, to tylko ci powaleni pseudoprofesjonalni szpanerzy...
 
 
SlawGaw 
Optyczny



Pomógł: 48 razy
Posty: 1886
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

Cytat:
ja pogratuluje Tobie, uporu małej dziewczynki w zrozumieniu innych

Dziękuję. :mrgreen:
A poważnie to rozumiem ich lepiej niż oni sami, otóż dawno, dawno temu, za siedmioma generacjami sprzętu, były sobie pierwsze trzy obiektywy Canona z IS w tym 28-135, wszystkie drogie, amatorskie i ciemne, wtedy ja także używałem tych samych argumentów przeciw stabilizacji co wy teraz, zazdroszcząc Canonierom tej możliwości.

Ciekawe dlaczego musicie mnie przekonywać do tego że stabilizacja z 50 mm jest bezsensu?
Co wam przeszkadza że żyję sobie w "błędnym" przekonaniu?
Wszystkim Canonierom w nowym nadchodzącym 2010 roku życzę nowej 50 f/1,2 z IS.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

RB, dopiero zauważyłem ze kolega ProfArek, odkrył swoje trolowsko - wizjonerskie karty w innym wątku....


SlawGaw, jak będziesz następnym razem w 3 mieście zapraszam na wspólne fotografowanie, najlepiej do ciemnej sali koncertowej gdzie nie można użyć lampy, poćwiczysz swoją stabilizację na poruszających się muzykach ja ci postawie piwo a ty uwiecznisz perkusistę jak napiera .... solo. Z tego wszystkiego licze, ze stabilizacja przyda ci się po którymś piwie, zaproszenie jest jak najbardziej prawdziwe, na priva dam ci namiary -jak masz ochotę oczywiście.
Ostatnio zmieniony przez kozidron Wto 29 Gru, 2009, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

RB napisał/a:
Ty możesz. ale nabywca będzie walił na defaultowych.


No i właśnie w tym jest problem. Bo to co my pokazujemy nie jest defaultowe. Więc nabywca popatrzy na nasze zdjęcia, stwierdzi, że aparat A wypada lepiej niż B, potem zrobi zdjęcia w odszumionych i wyostrzonych defaultowo JPEG-ach i stwierdzi, że jest inaczej...
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

SlawGaw napisał/a:

Ciekawe dlaczego musicie mnie przekonywać do tego że stabilizacja z 50 mm jest bezsensu?
Co wam przeszkadza że żyję sobie w "błędnym" przekonaniu?
Wszystkim Canonierom w nowym nadchodzącym 2010 roku życzę nowej 50 f/1,2 z IS.


Nie no, bezsensu to by była, gdyby pogarszała. A tego to nawet Koleś w kasku chyba nie będzie twierdził :wink:
Conajwyżej twierdzimy, że nie jest to w zasadzie towar pierwszej potrzeby.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

Arek napisał/a:
Bo mogę tak zamieszać ustawieniami JPEG-ów, że obrazy będą wyglądać raz lepiej, raz gorzej z jednej lustrzanki, a za chwilę z drugiej.
to dowodzi tylko temu, że warto kupić sobie cokolwiek :D
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

mavierk napisał/a:
Arek napisał/a:
Bo mogę tak zamieszać ustawieniami JPEG-ów, że obrazy będą wyglądać raz lepiej, raz gorzej z jednej lustrzanki, a za chwilę z drugiej.
to dowodzi tylko temu, że warto kupić sobie cokolwiek :D


Dokładnie... o innych niepokojących wnioskach na tym forum w obliczu Redaktora wspominać nie będe :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

mavierk napisał/a:
to dowodzi tylko temu, że warto kupić sobie cokolwiek


To wcale tego nie dowodzi. ProfArek porównywał dobrze oświetlone scenki z ISO100.
W tych warunkach poradzą sobie wszystkie lustrzanki obecne obecnie na rynku i faktycznie nie będzie różnicy między nimi. Gdy postawimy wyżej poprzeczkę (wyższe ISO, trudniejsze, kontrastowe obrazy), różnice pomiędzy lustrzankami wyjdą jak na dłoni.

To nie zmienia jednak faktu, że każdą lustrzanką na rynku da się zrobić dobre zdjęcia. Ważniejsze są umiejętności fotografa niż sprzęt, ale to chyba oczywiste.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

no właśnie
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Wto 29 Gru, 2009   

Arek napisał/a:
Ważniejsze są umiejętności fotografa niż sprzęt, ale to chyba oczywiste.

Warto o tym przypominać w wątkach o wyborze aparatu lub obiektywu.
 
 
sqarpi 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Lublin
Wysłany: Sro 30 Gru, 2009   

Ech, czasem trudno gadac z ludzmi. Pracowalem jakis czas temu w duzym markecie z elektronika i innymi ...... przy aparatach (bedzie bez nazyw ;) ) i przyszla pani mowiac, ze kupuje aparat do robienia zarobkowo zdjec na slubach. A200. No to ja delikatnie pytam dlaczego ten wybor, a nie inny. Kolega ma i wychodza bardzo ladne zdjecia. No to ja pytam, jakie zdjecia. Zdjecia robaczkow i przyrody. W dobrym oswietleniu. Ja mowie, ze sredni ten zestaw na sluby raczej, moze cos w z Caona albo z Nikona lepszego, albo jak Sony to przynajmniej a700. Pani, ze nie, bo ktostam ma "jakiegos drogiego nikona" i zdjecia sie jej mniej podobaja niz z tego Sonego. Wnsioek? Ludzie wierza, ze to aparat wypluwa juz swietne zdjecia a my tylko wybieramy, gdzie to swietne zdjecie ma byc zrobione. Jakby porownywac to chyba wiekszosc ludzi mysli, ze fotograf to taki kierowca pociagu, ze ma maly wybor a pociag i tak pojedzie tak jak ma jechac (czyli aparat zrobi i tak zle albo dobre zdjecie), a nie, jak moim zdaniem jest, dostajemy bolid i jedni beda krecic nim baczki w miejscu i nawet nie rusza (wiec dobry kierowca wyprzedzi ich nawet na rowerze), a inni beda wyciskac z niego siodme poty. ;)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 30 Gru, 2009   

sqarpi, generalnie sie z Toba zgadzam. Ale jak w/w Pani kupilaby 1DsMkIII to i tak nie zrobi dobrych zdjec. Bo z tego co piszesz wynika, ze ona sie najzwyczajniej w swiecie nie zna.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sro 30 Gru, 2009   

Proszę już kolejne posty na temat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15