Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
CZY mam szanse-pomozcie
Autor Wiadomość
CZAREK
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   CZY mam szanse-pomozcie

Otoz sprawa jest dosc nie typowa mialem wypadek i mam jedno szklane oko albo inaczej mam tylko jedno oko , wiec zakup lornetki w moim przypadku wyrzucenie 50% kwoty , szukam dobrego monokularu o parametrach okolo 8x32 , cos zeby wrzucic do kieszeni kurtki , male lekkie mobilne oczywiscie o nie najgorszej optyce w kwocie ok 300zl- CZY MAM SZANSE z gory dziekuje za wszelkie informacje
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   

8x32 to może być problem, chyba że uda Ci się dostać połówkę lornetki rosyjskiej klasy 7x35 czy 8x30. Kiedyś takie widziałem. Teraz nie wiem gdzie je dostać.

Monokulary obecnie robią bardziej klasy 20 mm. Zobacz tutaj:
http://www.vixen-europe.c.../monokulare.htm

Tam za 110-130 Euro masz Vixeny 5x20 i 8x20. Nie wiem czy to starczy.
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   Re: CZY mam szanse-pomozcie

Opticron ma w ofercie duże bogactwo monokularów: 8x42, 10x42, 5x30, 8x30, 8x32, 8x20, 6x16, 4x12. W każdym razie jest z czego wybierać, dane są na stronie:
www.opticron.co.uk
Po wejściu na stronę na lewym pasku trzeba znaleźć odpowiedni dział.

Odwieczne pytanie to dostępność w Polsce...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   

Fakt. Zapomniałem o Opticronie.

Tak sobie przemyślałem jednak sprawę i wcale nie uważam, że lornetka byłaby dla Ciebie zła. To nic, że nie używasz jednego tubusu, zyskujesz jednak pewność chwytu i komfort pracy, choć faktycznie gabaryty i waga przemawiają przeciwko lornetce.
 
 
Pepin Krootki 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 239
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 14 Lut, 2007   

Jest jeszcze vortex - o parametrach zbliżonych do poszukiwanych. Cena 70$

Tu jest link

http://www.vortexoptics.com/monoculars

Pozdrawiam
 
 
CZAREK
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 17 Lut, 2007   hmm

Dziekuje wam za odpowiedzi , ale ciagle mam problem ze znalezieniem czegos wlasciwego i "dobrego ",oczywiscie pomijam swarki itp ,z wiadomych wzgledow.
Co do opticrona to testy sa dla niego miazdzace ,nie zebym sie czepial(classic cena ok 2.6kz i ..naste miejsce) poprostu w relacji cena-jakosc uwazam za porazke.
Szukam draze ale nie jest latwo ,Arek mysle ze obiektyw 32 to optimum ,juz tlumacze dlaczego , zmieszcze go w wiekszosci kieszeni kurtki czy bluzy waga nie bedzie mi przeszkadzac a przy powiekszeniu ktorego szukam czyli 8x swiatla tez mi nie zabraknie, tak turystycznie , x25 to za duzy kompromis.
Tak czy tak dzieki panowie za rady ale bede wdzieczny za dalsza pomoc jesli znajdziecie na to czas, dzieki i pozdrawiam.
 
 
Opticron
Nowy



Posty: 19
Skąd: Bytom
Wysłany: Czw 22 Lut, 2007   Re: CZY mam szanse-pomozcie

Kmiernik napisał/a:
Opticron ma w ofercie duże bogactwo monokularów: 8x42, 10x42, 5x30, 8x30, 8x32, 8x20, 6x16, 4x12.

Odwieczne pytanie to dostępność w Polsce...


Opticron jest w pełni dostępny w Polsce, prawie każdy model mogę dostarczyć w ciągu 10 dni. Testy lornetek nie oddają wszystkiego co istotne w lornetkach terenowych. Ciężar lornetek nie jest punktowany w żaden sposób, a Opticrony właśnie są projektowane tak aby były najlżejsze.
Nie było jeszcze wynków testów flagowej lornetki DBA OASIS, czekam bo spodziewam się ............ ale ni euprzedzajmy wypadków :D
A wracając do monokularów to proponuję właśnie połowę DBA 8x42 lub 10x42, za 1500 zł. Jest też model Waterproof 8x32 LE za 500 zł. Zapraszam na priva mailami j.betleja@olbrycht.pl
 
 
CZAREK
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007   

Jacek z calym szacunkiem , ale przeczytaj post wyzej , nie zebym przekreslal cala produkcje Opticrona ale twoja propozycja zakupu monokularu wlasnie tej firmy za jedyne 1500pln jest co najmniej nie na miejscu.
Bez obrazy stary - ale to tania reklama drogiej polowki.
Wracajac do tematu chce sprzet zapewniajacy przyzwoite parametry w stosunkowo przystepnej cenie, nie bede sie z nim piescil ,pilnowal, uwazal i nie chce sie wsciekac jak zgubie ,tak wiec 500zl to gorna granica.
Mam minolte aktive 10x50(duza) i byloby idealnie gdyby monocular nie odstawal za bardzo optycznie.
 
 
Opticron
Nowy



Posty: 19
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007   

Czarek,
Odnosiłem się do wszystkich postów powyżej. Opticron oferuje kilka monokularów, a ja wskazałem te najciekawsze. Zobacz na stronie www.opticron.co.uk zakładka monoculars. JB
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15