Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
konwersja RAWów z EOS'a 40 D do jpg i problem z b.bieli
Autor Wiadomość
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   konwersja RAWów z EOS'a 40 D do jpg i problem z b.bieli

ostanio odkrywam dobrodziejstwa plików raw. wszystko byłoby ładnie pięknie gdyby nie to ze RAW przekonwertowany do jpg (posrednio przez tiff) daje zupełnie inne kolory niz odpowiednik tego rawa w formacie jpg. dodam ze problem występuje tylko przy konwersji za pomocą LR lub ACR (ADOBE) . przy konwersji za pomocą DPP problem ten nie istnieje i barwy sa dobrze odwzorowane. co do przekłamania barw to widać dużo fioletu (magenty?) i jakby żółtego. czy ktos spotkal sie z takim czyms? jak rozwiązać ten problem by poprawnie oddac barwy? dodam ze balans bieli ustawiam wg ustawień aparatu,a przy podglądzie RAWa wszystko jest ok, problem następuje dopiero PO konwersji . za pomoc bede wdzieczny.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

nie miałeś ustawione w picture style's niczego ?
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

edmun, mam ustawiony picture style "standard i wszystko na "0" poza ostroscią. wiec raczej nie w tym przyczyna. jpg i rawy wywolywane za pomoca dpp pod względem barw wygladaja podbnie i wg poprawnie. problem pojawia sie przy konwersji za pomocą ACR lub LR , a tych wlasnie wole uzywac... edmun, widze tez masz 40D. nie zauwazyles roznicy w barwach przy korzystaniu z roznych programów jesli chodzi o RAWy?
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

U mnie bywa tak, że wczytuje mi się plik w LR to najpierw widzę wersję podstawową (czyli taką ładnie nasyconą), po czym po chwili kiedy już mi się wyostrza (doczytuje zdjęcie do końca) to zdjęcie traci na nasyceniu i bywa wyprane. wtedy zazwyczaj sprawdzam czy czasami w picture style nie miałem czegoś ustawionego.
nie wiem czy to dokładnie, musiałbym podejrzeć, ale ostatnio właśnie robię dochodzenie w tej sprawie :D
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

jesli sie nie myle to najpierw jest zczytywany jpg zaszyty w rawie, a potem sam RAW i stad takie roznice. gdzies tak wyczytalem :)

edmun, a jesli tego samego rawa wywolujesz np za pomocą dpp i acr ( na ustawieniach podstawowych,wg aparatu) to nie ma u Ciebie żadnej różnicy w barwach?

czy ktos poza mną spotkal sie z tym i wie jak rozwiazac ten problem ?? :???:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

kufel, zmień sobie profil w zakładce Camera Calibration w ACR/LR.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

jaad75, wszystkie suwaki w tej zakladce mam na "0" . i nie wiem ktore i jak ruszyc zeby bylo OK. :neutral:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

kufel, a co masz ustawione jako profil?
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

w zakaldce camera calibration : "nazwa - ACR 4.2 " i wszystko na 0 . jaad75, czy o to chodzi?
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

kufel, powinieneś tam mieć kilka profili do wyboru. Którą masz wersję LR?
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

nie patrz czy jest na 0. kliknij w listę - powinieneś mieć wszystkie profile podstawowe od PictureStyle oraz ACR 4.4 lub ACR 4.2

edit: właśnie dlatego najpierw wczytywał mi jpga ładnego a później tego brzydkiego z RAW'a (gdzie był zapisany picturestyle nostalgia - nie wyłączyłem aparatu i niosłem obijając o brzuszek to się przestawiło kiedyś :D )
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

edmun, oprogramowanie Adobe nie czyta Picture Style zapisanych w exifie... Trzeba ręcznie ustawić...
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

jaad75, w ADOBE CAMERA RAW suwaki na zero i nazwa profilu ACR 4.2 . i tu nic nie moge zmienic. edmun, LR mam 2.0 a w nim profile acr 4.2 i 4.4.

zamieszce pozniej moz ejakies zdjecia zebyscie sami ocenili.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

kufel, w jeśli masz wersję Lightrooma wcześniejszą niż 2.3, musisz ręcznie zainstalować profile z Adobe Labs.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 23 Maj, 2009   

jaad75, a jesli chodzi o adobe c.r w PSie to jak sie z tym uporac? bo przyznam ze ten program o wiele bardziej mi odpowiada. mozna cos wgrac?np profile z DPP canon'a. czy trzeba ustawiac recznie ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15