Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka do obserwacji nieba
Autor Wiadomość
Adamol32
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 100
Skąd: Krynica -Zdrój
Wysłany: Sob 17 Lut, 2007   

Tu jest link do tej lornetki na aukcji
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=167124787
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 17 Lut, 2007   

Marta napisał/a:
Mam na myśli Nikona Monarch i Action.


Naprawdę trudny wybór. Do astro skłania 56 mm zamiast 50 mm. Z drugiej strony Monarch jest droższy i w systemie dachowym, czyli transmisję może mieć mniejszą od Actiona. Ale i tak Monarch zbierze jakieś 20% światła więcej... Oj trudny wybór...

Arek
 
 
Marta
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Pon 19 Lut, 2007   

Witam.
Wróciłam z weekendu, jestem po "akcji wywiadowczej". Rozmawiałam z tatą w tonie "jaką lornetkę chcielibyśmy sobie kupić w niedalekiej przyszłości", zrelacjonowałam zdobytą na ten temat wiedzę - zdobytą dzięki optyczne.pl, czyli Wam :)
Wynik jest taki, że tata jakby miał sam kupować, to pewnie by wybrał Fujinona. Oczywiście nie mówiłam mu o dokładnych cenach, bo z przyczyn zrozumiałych - ma to być prezent - nie mogłam...
Mam pytanie o BJ System - czy ktoś z Was kupował od nich lornetkę? Można na nich polegać? A może Fujinon 10x50 FMT-SX jest dostępny gdzieś w Trójmieście albo jego najbliższych okolicach? Nie lubię kupować przez Internet, trochę się tego boję, nie mówiąc już o tym, że chętnie zobaczyłabym lornetkę, zanim ją kupię...
Pozdrawiam,
Marta
 
 
Marta
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Pon 19 Lut, 2007   

W opisie Fujinona na optyczne.pl jest napisane tak: "Jedyna jej wada wynika w zasadzie z zastosowania indywidualnego systemu ustawiania ostrości...". Może to głupie pytanie, ale co to znaczy? W opisie na stronie BJ System piszą: "Nie mają regulacji ostrości - obraz jest ostry od pewnego minimum do nieskończoności - użytkownik wojskowy nie ma czasu na ustawianie ostrości za celem, który szybko się przybliża albo oddala.".
To jak to jest z ustawianiem ostrości w Fujinonie? Ustawia się ją czy nie?
Marta (znowu...)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 19 Lut, 2007   

Ustawia ale na każdym okularze z osobna.
Arek
 
 
Pepin Krootki 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 239
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 19 Lut, 2007   

W fujinonie i WO (które zewnętrznie są do siebie bardzo podobne. Masz osobne ustawianie ostrości na każdym okularze (zamykasz jedno oko i kręcisz okularem aż obraz będzie ostry, potem powtarzasz oprerację dla drugiego oka). Inny typ ustawiania ostrości (jaki jest np. w Nikonach) polega na kręceniu jedną śrubą, położoną najczęściej u góry pomiędzy tubusami lornetki. W teorii jest to rozwiązanie szybsze i wygodniejsze. Niemniej pewne lornetki (WO 7x50, a wedle niektórych również 10x50) mają tak dobre parametry optyczne, że ostrość wystarczy ustawić raz, dostosowując ją do swego wzroku. Potem nie trzeba jej już doregulowywać podczas standardowych obserwacji.

Poniżej wklejam link do zdjęcia pokazująego jak wygląda osobna regulacja ostrości:
http://www.williamoptics....n_750ed_f2b.jpg

Pozdrawiam.

P.S.
Mam nadzieję, że jak już kupisz tacie lornetkę to nas nie opuścisz, tak nas tutaj mało :wink:
 
 
Adamol32
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 100
Skąd: Krynica -Zdrój
Wysłany: Pon 19 Lut, 2007   

Ja swoją WO 10X50 kupywalem wysylkowo i nie ma sie co bac.Fujinony sa sprzedawane tez wysylkowo firma jest w Krakowie teraz sie zastanow czy warto dokladac ponad 1 tys. do tego Fujinona :wink: jak pisze roznicy wyraznej w obrazie miedzy obiema lornetkami nie zauwazysz.
Adam
 
 
Marta
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Wto 20 Lut, 2007   

Dziękuję za kolejne informacje :)
Na razie nie miałam czasu "dokonsultować" się z tatą, ale zrobię to mam nadzieję wkrótce.
Nie mam zamiaru Was opuszczać, chyba że sami mnie zablokujecie :wink: Jak wreszcie kupię tacie lornetkę, to zaczną się pierwsze obserwacje (w których na pewno będę brała udział), a wraz z nimi pierwsze wrażenia i cała masa pytań... Nie wiem, czy to zniesiecie :wink: Najwyżej nikt nie odpisze. Zresztą będę się starała powstrzymywać i sprawdzać jak najwięcej w książkach.
Pozdrawiam i do usłyszenia,
Marta
 
 
Marta
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Pon 26 Lut, 2007   

Witam po przerwie.
Zamówiłam lornetkę - ale w sumie nie Fujinona ani WO, tylko Nikona Action EX 10x50. Pozgrywałam wszystkie sensowne informacje na temat tych lornetek (wykasowujac ceny ;) i zdjęcia i dałam tacie do przejrzenia. Sama już dokładnie nie wiem czemu, ale był za Nikonem - chyba głównie ze względu na komfort oglądania przyrody z ręki.
Myślę, że na początek będzie rzeczywiście dobra i uniwersalna. A w przyszłości można pomyśleć o czymś cięższym, bardziej astronomicznym i wyłącznie na żurawia :)
Zamówiłam z dostawą do domu, żeby móc spokojnie ją sobie obejrzeć i sprawdzić zgodnie z "Jak kupować lornetkę? Więcej szczegółów" :) No i tata będzie mógł się do niej przymierzyć, a jakby coś było nie tak, jest 10 dni na oddanie towaru. Przynajmniej mam nadzieję, że w razie czego nie będzie z tym problemu.
Czekam z niecierpliwością, ale wiem, że jeszcze trochę to potrwa.
Pozdrowienia,
Marta
 
 
Pepin Krootki 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 239
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 26 Lut, 2007   

No to gratulujemy zakupu. 8)
 
 
Marta
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Pią 02 Mar, 2007   

Przyjechała lornetka!
No i staram się przetestować, co mogę. Sprawdzałam właśnie powłoki antyodblaskowe. W instrukcji na optyczne.pl jest napisane, że w dobrych lornetkach wszystkie 3 odbicia lampy w obiektywie powinny być kolorowe. A w moim Nikonie jedno jest zielone, a dwa niestety białe. Tak w tym modelu jest, czy mój egzemplarz jest jakiś gorszy? W opisie wyników testu Nikona Action powłoki są ocenione jako idealne, więc się zastanawiam.
Marta
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Mar, 2007   

Jesteś pewna? To jedno słabsze ma prawo wydawać się białe, bo jest od granicy szkło-szkło. Ale dwa pozostałe, te jaśniejsze, powinny być o innym kolorze niż światło,
którym oświetlasz. Spróbuj trochę popatrzeć pod kątem.
 
 
Marta
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Pią 02 Mar, 2007   

Jest tak: widze 3 odbicia. 1. najbardziej "zewnętrzne", duże, zielone; 2. (tak mi się przynajmniej wydaje, że jest to odbicie "środkowe") małe, trochę przyciemnieone, jakby poszarzałe i 3. ponownie duże i w zupełnie naturalnych kolorach (biała lampa jest biała, a żółta - żółta). Niezależnie od kąta patrzenia.
 
 
Marta
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Pią 02 Mar, 2007   

A od strony okularów widzę i odbicia zielone, i fioletowe, i białe. Zielone jest to najbardziej odległe, chociaz w lewym okularze wydaje się być zielono-fioletowe. Nie jest to dla mnie do końca wyraźne od strony okularów.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Mar, 2007   

Marta napisał/a:
Jest tak: widze 3 odbicia. 1. najbardziej "zewnętrzne", duże, zielone; 2. (tak mi się przynajmniej wydaje, że jest to odbicie "środkowe") małe, trochę przyciemnieone, jakby poszarzałe i 3. ponownie duże i w zupełnie naturalnych kolorach (biała lampa jest biała, a żółta - żółta). Niezależnie od kąta patrzenia.


Dziwne. Wygląda jakby faktycznie jedna granica powietrze-szkło w obiektywie była nie pokryta... W tym Nikonie EX co był w naszych testach, wszystkie granice powietrze-szkło były pokryte...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14