Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Luneta na ptaki
Autor Wiadomość
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2006   Luneta na ptaki

I znów o ptakach. Od pewnego czasu zbieram się do kupna lunety na ptaki. Ponieważ - jak to zwykle - budżet jest mocno ograniczony, pierwsze pomysły to kupno jakiejś rosyjskiej lunety (np. ZT 15-60x66). Interesują mnie opinie na temat jakości i przydatności tych lunet.

Wśród lornetek rosyjskie Tento oferują dość dobre wykonanie i jako takie możliwości optyczne. Szczególnie jeśli spojrzeć na ich cenę, budżetowe kupno takiego sprzętu nie jest głupim pomysłem. Czy to samo można powiedzieć o lunetach? A jeśli tak to jakich?

Myślałem także nad modelami Yukon 20-50x50, które są w ofercie Delta Optical. Może to jest lepszy wybór?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2006   

Yukony maja juz lepsza optyke niz stare rosyjskie lunety. Zreszta 60x to juz bezuzyteczne powiekszenie dla ZT15-60x66.

Konrad
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2006   

Nie ma dużego doświadczenia z tego typu lunetami, ale miałem w rękach Celestrony Ultima i one zrobiły na mnie znacznie solidniejsze wrażenie niż Yukony.
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2006   

Spośród Celestronów, biorąc pod uwagę moje ograniczenia finansowe mógłbym pozwolić sobie w zasadzie tylko na Celestron 12-36x50mm Mini Zoom. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym modelem?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2006   

Kmiernik, moze to Cię zainteresuje. Zawsze można się potargować:
http://astro-forum.org/Fo...topic=12006&hl=
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2006   

Ostatnio rzeczywiście sporo oglądam takich sklepów. Mam tylko wciąż jeden problem: nigdzie nie mogę tych lunet i teleskopów obejrzeć. A tak w ciemno kupować to nie chcę.

Ostatnio znalazłem ciekawe lunety Bressera, ale za żadne skarby nie mogę znaleźć opinii na ich temat. A firma w Tarnobrzegu, co dla mnie jest dosyć odległym miejscem.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2006   

Ultimę możesz obejrzeć w Mińsku w DO
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2006   

Tylko, że w DO nie mają Ultimy C65. Mają tylko C80, a ta kosztuje już 900 zł, a do tego waży już ponad 1.5 kg. Wydaje mi się, że jest już dosyć nieporęczna do noszenia w teren.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 21 Kwi, 2006   

Z tego co mi przychodzi do glowy, to jest w wawie jeszcze Olbrycht. Maja lunety opticrona, tylko trzeba sie dopytac co dokladnie maja na stanie. Na stronie chwala sie luneta IS 70/45 (srednica obiektywu 70mm, 45 oznacza katowke 45 stopni), ktora z okularem kosztuje 1600 zl. Ale juz luneta IS 60/45 kosztuje 300 zl mniej, a jest to chyba ciut wyzsza klasa niz celestron.

Maja tez lunetke Piccolo o obiketywie 65mm za 560zl, ale zupelnie nie wiem co to to potrafi.

Konrad
 
 
skeet
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sob 22 Kwi, 2006   

obejżyj to http://www.allegro.pl/ite...ta_spektyw.html
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 22 Kwi, 2006   

Pochwale się moim zakupem. Zapewne niektórzy stwierdzą, że zrobiłem kiepski interes, ale kupiłem lunetę Tourist 10-40x60. Pozycja bardzo budżetowa - 240zł. W tejże cenie można znaleźć jeszcze tylko Yukona 20-50x50 oraz ZT 8-24x40. Nadal tanie, ale droższe są lunety ZRT-457 lub ZT 15-60x66, które są w okolicach 400-500 zł. Poważnie rozważałem też zakup Kronosa 20x60 (ok. 300 zł) lub jego połówki MP 20x60 (której nie znalazłem).

Być może kilka moich przemyśleń przyda się komuś, kto także nie dysponuje pokaźnym portfelem i szuka taniej lunety na ptaki.

1. Oglądałem Yukona i zrobił na mnie bardzo niedobre wrażnie. Nie wygląda on na zbyt solidną konstrukcję. Jednak najważniejsze są parametry optyczne. Nawet minimalne powięszenie 20x to według mnie zbyt dużo na obiektyw 50mm. Natomiast ustawienia powyżej 30x w zasadzie nie da się używać, oprócz naprawdę słonecznego dnia.

2. ZT 8-24x40 - za mały.

3. Kronos 20x60 to wielka armata. Może jest sprawdzony i solidny, ale waży 1.5 kg i zajmuje mnóstwo miejsca.

4. ZRT-457 bez przeróbek daje słaby obraz. Powiększnie 30x jeszcze daje jako taki obraz, ale 60x to pomyłka. A tu istnieje możliwość tylko przełączania.

5a. ZRT-457 z przeróbką astrokraka to 600 zł.
5b. Jedyne ZT 15-60x66 jakie znalazłem i mogłem pomacać było za 500zł.
5c. Chcąc tyle wydać wolałbym dołożyć nieco więcej i sprawić coś sobie coś lepszego np. Celestrona C65. Oglądałem w sklepie myśliwskim C80 i sprawiał pozytywne wrażnie. Choć nie umiem powiedzieć na ile jego jakość odbiega od przerobionego ZRT, którego nie widziałem.

6. Tourist 10-40x60 wydał mi się rozsądnym wyborem. Po pierwsze wydaje mi się, że jest solidny i będę mógł go używać kilka lat, dopóki nie uzbieram na coś z innej półki. Po drugie przypadły mi do gustu jego parametry. Powięszenia 10-15 można używać nawet przy gorszych warunkach pogodowych, a i tak zobaczy się więcej niż przez lornetkę 8x40. Typowo użyteczne będą zapewne powiększenia w zakresie 20-30. Natomiast 40x to już raczej za dużo, ale na upartego w bardzo słoneczny dzień także może się przydać.

Co do tego jak widać przez tę lunetę:

1. Zażółcenie obrazu, zawiódł bym się, gdyby go nie było. Porównując je z tym, które otrzymuje w lornetce BPC 12x40 muszę przyznać jednak, że mam wrażenie że jest nieco mniejsze. Może rosjanie zmienili coś w zakresie produkcji przez 20 lat, różniących oba sprzęty?

2. Obraz staje się nieostry w mniej więcej 3/4 pola widzenia. Dystorsji w zasadzie nie ma. Pociemnienie zaczyna się w 9/10, oczywiście nie licząc tego że jest wszystko jest przyżółcone.

3. Wyczernienie tubusu bardzo ładne. Powłoki koloru mocno fioletowego.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 22 Kwi, 2006   

No to gratulujemy zakupu i dziękujemy za tą opinię :)
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 25 Kwi, 2006   

Pochwalę się widoczkiem przez moją lunetę. To taki "digiscoping" z ręki, aparatem małpką Olympus C-350. Pierwsze zdjęcie to po prostu krajobraz, drugie jest robione przez lunetę. Oczywiście zdjęcia nie są zrobione w tym samym momencie, tylko jedno po drugim.

 
 
janusz pyza
Nowy


Posty: 4
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon 01 Maj, 2006   luneta

Witam ichwale bardzo dobre zdjecie jezeli juz kupiles to musi byc i bedzie ale szkoda bo jezeli jestes z Warszawy to ZT 15-60x66 mialbys za 150zl. tylko zaznaczam uzywana ale ksiezyce Jowisza i to przez 2 zsyby widac wyraznie. Moj sprzet to: Yukon 6-100x100 wspomniana juz ZT teleskop Skylux 700x70 oraz lornetki Kronos 7x35 9* Sotem 12x40 Oberwerk 20x60 i ostatnio zakupiona Bresser 10x50 i na jaka cholere mi to wszystko skoro ciagle tylko chmury,chmury i chmurwy!!!!!!!!!!pozdrawiam Janusz
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 03 Maj, 2006   

Gdybym wiedział wcześniej, to z pewnością bym się zdecydował na ZT. Ale luneta przeszła właśnie poważniejszy chrzest bojowy nad Biebrzą i sprawowała się dobrze. Jeśli będę ją zmieniał to tylko za kilka lat i tylko na coś naprawdę lepszego.

Pozwolę sobie też zaśmiecić forum kolejnym zdjęciem. Wprawdzie kupując lunetę nie myślałem o robieniu przez nią zdjęć, ale czasem nie można się powstrzymać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14