Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki obiektyw 300mm do Nikona w rozsądnej cenie.
Autor Wiadomość
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Pią 23 Lut, 2007   Jaki obiektyw 300mm do Nikona w rozsądnej cenie.

Zastanawiam się nad kupnem długiego zooma do Nikona z przeznaczeniem na fotografowanie zwierząt. Jaki byłby najlepszy, biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny??
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






adp007
Bywalec


Posty: 139
Skąd: wawa
Wysłany: Pią 23 Lut, 2007   

napisałeś 300mm w temacie, ale już w info już mówisz o zoomie.
Możesz coś więcej napisać? Jakie priorytety?

Ja się zastanawiam poważnie nad zakupem 300 AF-S f./4
W USA cena akceptowalna, no i stałka :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 23 Lut, 2007   

Jeżeli ma być to zoom w miarę tani to tylko 70-300 VR. Miałem okazję się nim bawić, mogę tylko polecić, bardzo fajne szkło o świetnym (moim zdaniem) stosunku jakości do ceny.
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007   

Napisałem 300 w temacie, bo chodziło mi o zooma, ktory miałby 300mm w swoim zakresie. Zastanawiam się również nad dłuższymi np 400mm. Tamron i Sigma mają takie w swojej ofercie, ale nie wiem, ile są warte. Moze ktoś ma takowy i mógłby sie podzielić spostrzeżeniami.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 24 Lut, 2007   

A do czego mają być te obiektywy (typ zdjęć) bo sama ogniskowa to jeszcze nie wszystko. Ważna jest cena, szybkość, światło, zakres itd.
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

Tak, jak zaznaczyłem na początku, chodzi mi szczególnie o fotografowanie zwierząt (ptaki).
Światło oczywiście jak najlepsze, ale wydaje mi sie, F5,6 przy 300mm by mnie satysfakcjonowało (jestem wygodnicki, więc na plenery chodzę tylko przy fajnej pogodzie :D )
W grę wchodzi także ostrość, bo jak zauważyłem w testach szkieł, to fakt, że dany producent daje nam szerokie otwarcie przysłony, wcale nie oznacza, że jest ono użyteczne.
Co do AF, to musi być jak najszybszy. To chyba najważniejszy dla mnie parametr!!
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

No to za małe pieniądze chyba tylko ten 70-300 VR Nikona. Jest dość szybki. Na ptaki niektórzy używają Tamrona 200-500. Światło i szybkość mnie nie powalają, cena prawie dwa razy wyższa, ale ma 500mm. Przy ptakach tak naprawdę to tylko stałki i.... odpowiednie kamuflowanie siebie i sprzętu. Wtedy czasami te 300mm z zapasem wystarcza.
 
 
adp007
Bywalec


Posty: 139
Skąd: wawa
Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

Jak zwykle pytanie o budżet. (:?:)
Obawiam się że obiektyw typu Sigma 70-300 będzie jednak zbyt wolny.
Szczególnie jak strzelisz serię... nie wyrobisz się z łapaniem ostrości.
A nikkor... w rękach nie miałem, ale może być ciekawy :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

adp007 napisał/a:

A nikkor... w rękach nie miałem, ale może być ciekawy :)


Jest bardzo ciekawy. Dla nikoniarzy to będzie łakomy kąsek. Szkoda, że Canon 70-300 IS USM nie jest tak zrobiony i nie ma takich osiągów. Macałem oba, oboma robiłem zdjęcia, Nikkor jest moim zdaniem zdecydowanie lepszy.
 
 
marcinek 
Bywalec
fotografoman



Posty: 142
Skąd: wawa
Wysłany: Pon 26 Lut, 2007   

Za to z daleka od najtańszego 70-300G. W prawdzie w bazie obiektywów sam napisałem, że jest jak tanie wino, ale do ptaszorów się nie nadaje. 300mm to w zasadzie mit.

Mialem troszkę miłych doświadczeń z 80-200 2.8 ale to za którtkie. Wniosek nasuwa się jeden: Raczej jasna stałka, albo znany z ostrości zum.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lut, 2007   

...hej, MM - napisz cos wiecej o tych zoomach 70-300 IS i VR, chetnie poznam szersza Twoja opinie. hmm, jakos w testach nie widac przerazajacej roznicy nikorra, a wlasnie zamierzam przejsc z canona na nikona, pozdr.A.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 26 Lut, 2007   

Dla mnie sama optyka nie jest wyrocznią co do obiektywu, choć i tutaj Nikkor jest lepszy. Na długim końcu mniej mydlany i nie wymaga takiego przymykania jak Canon. N ma lepszą stabilizację, bardziej przemyślaną no i sprawa dla mnie podstawowa N jest zdecydowanie szybszy (ale to wszystko moje uwagi, niczego z zegarkiem nie liczyłem). Zdjęcia powiększone do cropa na matrycy 10 MPx z Nikkora są bardziej czytelne niż na 8 MPx w Canonie. Na FF Canona nie sprawdzałem. Tzw. ogólne wrażenie i wstępne przymiarki wykonane w krótkim czasie wypadają pozytywniej dla N. Dokładnych testów nie prowadziłem, ale dla moich preferencji nawet przy takiej samej jakości optycznej wolę N. A jestem przekonany, że optykę też ma lepszą. Porównuję cały czas do obiektywu Canona do którego mam dostęp. Może to jakiś felerny egzemplarz...
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Lut, 2007   

...wielkie dzieki za szybka odpowiedz, i co wazne sensowna. sprzedalem troche sprzetu swojego, i waham sie co kupic i jaki system, moze 400d, moze d80, moze? 30d.... eee???
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 26 Lut, 2007   

Jak tanio i dobrze to ja bym kupił Nikona, D80 jest naprawdę bardzo ok. Jak ma być reporterka to... Canon 30D, ale w tym cholernym systemie ciężko jest bez L-ek. :(
 
 
unclehrum
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Wto 27 Lut, 2007   

Hello

MM miod wlewasz w me serce. Czytajac twoje posty zauwazylem ze masz tendencje do polecania Nikona. Choc sam posiadam Canona to teskno mi za Nikonem d70 ktorego mialem poprzednio. Wiec po cholere pakowac sie w canona? Odpowiedz juz znasz 100-400 i FF :]. Niestety Nikon mial cos czego canonowi brakuje. Taa przyjemnosc z uzytkowania Nikona. Moze to glopio zabrzmi ale kiedy przez 3 dni biegasz przez 12 godzin na dobe za zdjeciami w niemilosierny upal. To potrafisz docenic ergonomie, wykonanie i komfort uzytkowania ktore daje ci Nikon ( W canonie oczywiscie to nie tragednia ale czuje sie juz zmeczony po 2-4 godzinach). Dlatego ciesze sie czytajac twoje posty ze uwazasz podobnie ( przynajminej takie mam wrazenie).

Moze popadanie w nostalgie nie jest najlepsze, ale czasami przynajminej jest mile :]

pozdrawiam
wujek hrum
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14