Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
takie dziwne wymagania, może ktoś ma takie doświadczenia
Autor Wiadomość
yareck
Nowy


Posty: 1
Skąd: warszawka, ale przejazdem
Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   takie dziwne wymagania, może ktoś ma takie doświadczenia

witam,
na początek ostrzeżenie - to kolejny topic z cyklu co wybrać...


przeczytałem to forum od deski dodeski ale nie znalazłem nawet w przybliżeniu tego czego szukam, a chciałby kupić aparat fotograficzny który pozwoli mi pogodzić moje hobby z pracą, więc nie będzie łatwo, spróbuję zacieśnić krąg poszukiwań:

1. Ograniczenia - nie chcę lustra, podpowiedzi w stylu dołóż 200 zł i kup lusterko mnie nie przekonują, kupienie lustrzanego body to początek do sprawy rozwodowej, na początek 2500 - 3000, za kilka tygodni drugie tyle i wydatkom nie ma końca; więc mam nadzieję temat jest jasny - żadnych dokręcanych dupereli które kosztują więcej niż całe body!

2. perfekcyjne makro i zdjęcia do 1 m - chodzi o tzw. pack shoty, czyli zdjęcia róznych dziwnych obiektów do użycia w reklamie, dobrze odseparowane od tła i łatwe do szparowania (nie mówię tu o super sesjach za dziesiątki tysięcy z kosmetyczką która maluje pomidora na czerwono, ale o dobrej jakości pack shotach np. do gazetki reklamowej z hipermarketu, broń boże o super-hiper fotkach na billboardy czy na ściany budynków)

3. bezdyskusyjnie RAW, obróbka w komputerze to pierwsze co robię ze zdjęciami w pracy, nie mam zamiaru obrabiać najlepszych nawet JPG-ów

4. ostani, ale chyba najbardziej mnie interesujący temat - zdjęcia akwarium, potrzebuję sprzętu który zrobi dobrze nasycone kolorystycznie i ostre fotki przy zupelnie zaciemnionym pomieszczeniu z jedynym źródłem światła z kopuły zbiornika (zazwyczaj standardowa jarzeniówka w połaczeniu z UV i zwykłą żarówką), inaczej rybki nie mają właściwych kolorów albo w przypadku doświetlania lampkami, reflektorami czy światłem naturalnym z okien rybki nie wyglądają naturalnie, wręcz wydają się chore lub nieźle wystraszone, lampa odrobinę ratuje sytuację ale można jej użyć tylko kilka razy, potem śledzie umykają w popłochu i po sesji.

ciekaw jestem czy szanowni forumowicze przerabiali już takie dylematy. zakładam optymistycznie że mam do wydania ok. 2000 zł. Może szarpnę się na więcej jeśli argumenty będą przekonywujące, tylko błagam - żadnych lusterek.

ktoś się odważy coś poradzić?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

Canon G6, koniecznie namiot bezcieniowy i kilka lamp, tło to obróbka softem a na rybki obudowa podwodna. Oczywiście statyw jest też niezbędny. :lol: Bez rybek dasz radę, na rybkach się nie znam :wink:
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 25 Lut, 2007   

Jedyne aparaty, ktore przychodza mi na mysl, to Olympus Camedia C-8080 Wide Zoom i Sony DSC-R1. Oba posiadaja duze jasne obiektywy, dobry tryb makro, zdjecia zapisuja jako RAW i osiagaja . wysokie rozdizelczosci (dzieki duzym matrycom i wysokiej klasy obiektywom). Olympus od dawna jest nie produkowany i trudno go dostac nawet na rynku wtornym. sony R1 jest lepiej. Poza tym posiada wieksza matryce (chodzi o rozmiary fizyczne jak i liczbe megapikseli).Test Olympusa mozesz znalesc w naszym serwisie - http://www.optyczne.pl/in...parat&test_ap=9. Sony nie mialem w rekach, ale raczej gorszy nie jest.

Do zdjec akwarium potrzebujesz raczej wysokich ISO, a tutaj przewage ma R1. Musisz jednak pamietac, ze oba aparaty nie sa przeznacone do zdjec dynamicznych obiektow. Ich af chodzi raczej wolno, wiec robiac fotki rybkom, bedziesz musial sie posilkowac manual fokusem i uzbroic sie w cierpliwosc, bo nie latwo Ci bedzie trafic idealne zdjecie przy malej glebi ostrosci.

Sony R1 kosztuje ok 2500zl, (http://www.cyfrowe.pl/kar...p?idProdukt=231), uzywany C-8080 z allegro nieco ponad 1600zl (http://allegro.pl/item169...y_polecam_.html).


konrad
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Wto 03 Kwi, 2007   

Yareck, niestety to czego oczekujesz po aparacie jest dostępne jedynie przez "lustra". W kompakcie mozesz mieć namiastke swoich wymagań. pozostaje ci kompromis - albo częściowe spełnienie oczekiwań, albo sprawa rozwodowa i pełna ( :D :D :D ) satysfakcja.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14