Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
70-200/4 L czy 70-300/4-5.6 IS ???????
Autor Wiadomość
qqy
Nowy


Posty: 8
Skąd: Oka
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   70-200/4 L czy 70-300/4-5.6 IS ???????

Witam.Stoję przed wyborem zakupu 70-200/4 L lub 70-300/4-5.6 IS. do 400d. Ciezki orzech do zgryzienia, cena praktycznie bez różnicy.Niestety nie miałem tych szkieł w ręku Nie ukrywam, ze zalezy mi na większej ogniskowej, fotografuję przyrodę i ..... No właśnie, martwi mnie problem z AF w 70-300 ale nie zdaję sobie sprawy jaki to może mieć wpływ w praktyce. Czy z nim naprawdę nie jest najlepiej? Lepiej 70-200 i mieć pewność, że fotka wyjdzie ostra czy wrócić ze zdjęć z "większym" obiektem na focie ale niestety nieostrym?Jeśli chodzi o jakość samych fotek, to 70-300 wydaję mi się w moim przypadku wystarczająca i chyba nie odbiega aż tak daleko od 70-200 - może się mylę... Będę wdzięczny za konkretne rady i pomoc w wyborze.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






unclehrum
Uczestnik


Posty: 52
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Hey

Jakis czas temu stalem przed podobnym trudnym wyborem. Rowniez zalezalo mi na tym aby na koncu bylo 300 ( a najlepiej i 400 ... ;) ). Przejscie sie do sklepu przymiarka obiektowow-powrot do domu-obejrzenie sampli ktore zrobilem w sklepie-powrot do sklepu-zakup 70-200 4L :]

Nie mialem 70-300 na stale ale po obejrzeniu sampli wyszlomi ze nawet jak powieksze zdjecia do 200% to i tak sa wyrazniejsze niz te z 70-300. Komfort pracy obledny. Jest celny co do milimetra i szybki jak marynarz podczas sztormu :]

Na koniec dodam ze owszem brakuje mi czasami tych 300 mm ale za nim nie zamienilbym sie na 70-300. Jak wezmiesz Lke do lapek to za nim nie bedziesz chcial wypuscic. A zawsze mozesz dokupic sobie konverter 1.4x i bedzie mial prawie to samo ( choc troszke gorsza jakosc ale mysle ze i tak lepsza niz te 70-300).

Ale wybor nalezy do ciebie :]

pozdrawiam
wujek
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

...ja tam na swoj 70-300IS nie nazekam, proponuje samamu porownac, IS strasznie ulatwia prace(ale ruchu nie zatrzyma) a jakosc obrazu niemalze jak w L, ogladalem obydwa i polecam IS'a. 70-200 to tez fajne szklo.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Zdecydowanie 70-200/4L. Dlaczego? Kolega już napisał, moim zdaniem różnica w jakości zdjęć i komforcie pracy jest bardzo duża (prywatnie powiem że OGROMNA).
 
 
qqy
Nowy


Posty: 8
Skąd: Oka
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Dzięki. Wydaje mi się, że wypowiedź kogos kto uzytkuje szkło jakiś już czas może być znacznie cenniejsza niż pół godziny zabawy szkłem w sklepie. Nie tam, żeby mi zależało na kolorze szkła ale lubie fotografofać ptaki i inne zwierzaki i chyba AF odegra tu podsatwową rolę w wyborze. Może będzie brakowało tych 300 ale na 300L i więcej mnie jeszcze nie stać więc ...

...chyba L
 
 
qqy
Nowy


Posty: 8
Skąd: Oka
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Apropos. Panie Arku, w testach pisał Pan własnie o dylemacie tego wyboru jestem ciekaw podjętej decyzji bo nie mogę wywnioskować ;)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

70-300 IS :)
 
 
qqy
Nowy


Posty: 8
Skąd: Oka
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

ups... tego się nie spodziewałem :)
To znowu mam problem....:(
Jak ktoś już pisał tu na forum ,potrzebny jest zimny prysznic...Głowa pęka od tego wybierania, chciałbym już mieć to za sobą. Szczerze to nie mam jeszcze body, więc jeszcze się okaże, że kupię N d80 i 70-300 VR. Co Wy na to?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Fotografujesz przyrodę. Ptaki? Inne zwierzęta?
 
 
qqy
Nowy


Posty: 8
Skąd: Oka
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Głównie tak, przyroda i ptaki. Pora przesiąść się z klasycznych Yaschicy FR I i FXD- Quartz ze szkiełkami zeissa i yashica ML (najdłuższy 300m) na wreszcie coś z AF :) i cięzko już u mnie na wsi ze slajdami. Tak naprawdę mój problem to nie tyle sam obiektyw co system (canon czy nikon). Szczerze mówiąc to bardziej jestem skłonny ku C, może w przyszłości stać mnie będzie na 300/4 L IS + EX i dopiero rozpoczęła by się przygoda z ptaszkami. Znam kilku zawodowców (szczególnie od ptaszków), większość z nich jednak C. Wiem ,że cięzko komus doradzić konkretnie, wybór zawsze jest trudny ale czuje ze potrzebuje doradztwa ;)
Pozdrawiam i dzięki
 
 
qqy
Nowy


Posty: 8
Skąd: Oka
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Najgorszy jest ten początek bo trzeba wydać kilka tyś na rozruch. Z czasem można coś sprzedać coś dołożyc, kupić nowsze, lepsze i ulepszać system. Nieprawdaż?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Mając obiektyw klasy 70-300 ze stabilizacją, będziesz do ptaków często używał 300 mm.
Tam często przymkniesz do f/8 żeby mieć lepszy obraz niż przy f/5.6. Przy takiej ogniskowej (nawet przy stabilizacji) stosowanie krótkich czasów jest koniecznością, choćby po to by zamrozić ruch. Nie zawsze robisz zdjęcia w pełnym słońcu, często więc użyjesz ISO 800 czy nawet 1600. A tu Canon wygra z Nikonem...

Do ptaków też tryb seryjny się nada... 3 kl/s może być za mało więc ani D80 ani 400D
lecz raczej 30D (ewentualnie używany 20D).

Arek
 
 
qqy
Nowy


Posty: 8
Skąd: Oka
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Cenne uwagi, za ktore dzieki. Na początek 400d + 70-200/4L (tu AF jest mocna strona w porownaniu do 70-300) , a jak bedzie wiecej kasy to wymienie puche i dokupie stałkę 300L + EX.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

No tak. Bardzo dobry zestaw :) Ja też choruje na 4/300 L. Choć pewnie wolałbym żeby Canon miał 4/400 IS ale nie w technologii DO.
 
 
qqy
Nowy


Posty: 8
Skąd: Oka
Wysłany: Czw 01 Mar, 2007   

Do tego wszystkiego należy pamiętać, że jestem tylko skromnym amatorem :) i nie ma co porywać się od razu na "naj naj". Nie można mieć wszystkiego na raz. Wszystkim życzę miłej nocy i pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14