Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 01 Sty, 2010
FOTOGRAFIE KRAJOBRAZU Lipiec-Grudzień '09
Autor Wiadomość
LoveBeer 
Rozmowny



Posty: 221
Skąd: z Gór
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   


full -> http://panoramy.biernawski.com/090703_snoska.jpg

pierwsza panorama z 40-ki. nie mialem czasu na zadne bracketingi, co wiecej polecialem z jpga, obrobka w zasadzie tylko podciegniecie w przeciwnych stronach gory i dolu bo przy takim swietle wiadomo jak to wygladalo ;) (edit - aha to bylo robione kolo godziny 19... dzis)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   

LoveBeer,
ciekawy widoczek.
Ty nadal mieszkasz w NT? Wiesz, ja niewiele pamiętam ;) z mojego pobytu tam :mrgreen:
 
 
LoveBeer 
Rozmowny



Posty: 221
Skąd: z Gór
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   

nadal nadal - a tobie sie nie dziwie ze nie pamietasz, skoro nawet ja przyzwyczajony do goralskich ekscesow nie pamietam :D oki, sorka za ot :)
 
 
Bumber 
Maniak



Posty: 857
Skąd: Sierpc/Warszawa
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   

LoveBeer, ładna panorama. :) Na Twoim zdjęciu nie razi efekt działalności człowieka i przyroda w jednej okolicy. Wygląda to tak... natrualnie. Aż dziwne. ;)
 
 
LoveBeer 
Rozmowny



Posty: 221
Skąd: z Gór
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   

akurat w tym rejonie nie razi, ale np pasmo gubalowki to porazka, tak zdewastowali piekne tereny ze az zal czlowieka bierze. a pojechac na slowacje i jakby na innej planecie sie znalezc :o
 
 
AdrianD 
Rozmowny



Posty: 281
Skąd: Maszkienice
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   

No supcio,nie ucierpiało z powodu jpegów,podoba mi się :smile:
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   Re: RB

zwirek210 napisał/a:
RB Co dziwne bo u mnie na kompie fotka jest ostra i widac wszystkie detale a po wrzuceniu na serwer wychodzi mydło.

tak, ale u siebie to ostre to masz w jakim rozmiarze? Zmniejsz do takiego, jakie chcesz zamiescić, podostrz po zmniejszeniu i dopiero potem wysyłaj...

zwirek210 napisał/a:

Na przyszłośc bedę uważał bardziej zreszta zamierzam sie wyposażyć w filtr połówkowy i myśle że to załatwi sprawę prześwietlonego nieba.

To jest metoda, ale w górach to róznie z szarą połówka sie pracuje...
Bez połowki tez można dużo powyciągać (nawet z jotpegów), pod warunkiem jednakże że się nie przejechało z naświetleniem...
dwie fotki ponizej były robione bez jakiegokolwiek filtra, tylko zadbałem aby nie przeswietlic chmur.

sonnblicker graet.jpg
Plik ściągnięto 5345 raz(y) 184,09 KB

sasw1am.jpg
Plik ściągnięto 5341 raz(y) 140,18 KB

 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   

Na wakacje jeszcze nie wyjechałem ale ćwiczę ekspozycje nieba na balkonie :wink:
Dziś na przykład taki był widok na centrum Poznania.
Kiczowate deczko ale właśnie rozpoznaję możliwości mojego nowego bodziaka :mrgreen:

 
 
zwirek210 
Entuzjasta



Pomógł: 2 razy
Posty: 509
Skąd: Leżajsk/Kielce
Wysłany: Pią 03 Lip, 2009   Widok na tatry od strony słowackiej

 
 
Marek S. 
Uczestnik


Posty: 66
Skąd: Galicja
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009   

Eeeee, od polskiej strony ładniej wyglądają :-)
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Sob 04 Lip, 2009   

zwirek210, podciągnąłbym kontrast jeśli już miałoby być czarno białe :)
ja w taterki na szczęście już za miesiąc
 
 
pursat 
Rozmowny


Posty: 252
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

Fatman, bez obrazy, ale te zdjecia sa nudne i robione nieco na sile. Jesli nie masz dobrego swiatla, to nie zrobisz dobrego krajobrazu. Co do kadrow, to do wyboru dajesz widzowi balagan albo nazbyt rozciagniete ujecia. Zrob cos z kolorami. Szcegolnie niebo i zielen. Niebo to taki nijaki cyjan wpadajacy w magende. Cos jak na automatycznym pomiarze bieli w Canonie 400D (bez obrazy, po prostu naogladalem sie czegos takiego wlasnie w wydaniu wspomnianego aparatu).

[ Dodano: Pon 06 Lip, 2009 13:50 ]
Zwirek210, zrob cos z ta psychodeliczna ramka w kropki. Psujesz tym odbior. P.S. Nie sluchaj edmun-a. Podnoszenie kontrastu, to domena poczatkujacych, nazwalbym to syndromem mlodych.
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

pursat napisał/a:
P.S. Nie sluchaj edmun-a. Podnoszenie kontrastu, to domena poczatkujacych, nazwalbym to syndromem mlodych.


nie zgodze sie, ale to pewnie daltego, ze jestem poczatkujacy :mrgreen:
 
 
zug
[Usunięty]

Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

veenee napisał/a:
nie zgodze sie, ale to pewnie daltego, ze jestem poczatkujacy

to jest nas dwóch :razz: :mrgreen:
 
 
1507 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 2264
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon 06 Lip, 2009   

veenee napisał/a:
pursat napisał/a:
P.S. Nie sluchaj edmun-a. Podnoszenie kontrastu, to domena poczatkujacych, nazwalbym to syndromem mlodych.


nie zgodze sie, ale to pewnie daltego, ze jestem poczatkujacy :mrgreen:


stary ja też :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 19