Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 01 Sty, 2010
FOTOGRAFIA PTAKÓW Lipiec-Grudzień '09
Autor Wiadomość
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

Tak, warunki były kiepskie, aczkolwiek 100-400L w zasadzie jednakowo rysuje (co do rozdzielczości) między 5,6 a 8. Tak wynika z testu optycznych, a to pozwala sądzić, że na 6,7 jest jakaś, mała bo mała, ale górka.

Wszystko było z ręki, dzięcioł bardzo dziwny, w lesie a dał się podejść na jakieś 6m. Pierwszy raz się z czymś takim zetknąłem, zwykle trzymają dystans minimum 20m.

Nie mam doświadczenia z mikroregulacją - serio może się przestawić? Ja podejrzewałem raczej (wydaje mi się, że wyłapałem taki efekt przy regulowaniu), że punkt ostrości jest w nieco innym miejscu na teście zależnie od odległości. Tzn regulując na 2m nie dostanie się ostrości na 8m.

Nikon, ba, chciałbym mieć body z AF z D80 i do tego 100-400L. AF Canona to tragedia. Pole "łapania" ostrości jest znacznie większe niż znacznik, całkiem jak w kompaktach. Nawet przy tym dzięciole łapał czasem tło. W gruncie rzeczy jest to więc loteria, bo nie wiadomo za co się zahaczy. Celowanie w oko to jak próba nawleczenia igły za pomocą spychacza. Niedawno próbowałem strzelić grupę saren w odl. 200m na wybrzuszeniu zaoranego pola (wyglądały, jakby stały na krawędzi świata na tle nieba) - ani jedno zdjęcie nie wyszło. Albo łapał się dużo bliżej za bruzdy, albo, po lekkim uniesieniu szukał tła, czyli jeździł. Nie wiem, jak to wytłumaczyć, że taka firma jak Canon nie jest w stanie zrobić równorzędnego AF do Nikona, którym można wybrać jedno źdźbło trawy spośród 100 i trafić za pierwszym razem. Może to się zmieni pod presją rynku, tak jak zmieniło się w kwestii kitów.

Tylko, że właśnie nie ma w tej chwili równorzędnego obiektywu Nikona (mechanicznie). Bo jeśli chodzi o body, to prawdopodobnie w tej chwili D90 dałoby radę (ma tą samą matrycę, co D300). 100-400L to wspaniała maszyna. Widocznie nie można mieć wszystkiego ;) .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






litlfisch 
Optyczny
litlfisch



Posty: 1660
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

1507 napisał/a:
litlfisch, a co do bałaganu w tle to sekatorek + drabinka i wycinka, a później kolorowy kocyk rozwiesić, tło będzie gwarantowane :lol:
lepsza będzie szkocka kratka

Very Happy, następnym razem jak będę szedł w plener to pójdziesz ze mną i będziesz mógł się wykazać w tworzeniu tła rozgarniając gałęzie :mrgreen:
chyba że masz ciekawszy patent na fotki z marszu

Monastor, skubana nie chciała się tej kory trzymać :wink: co ją przyklejałem to odpadała :mrgreen:

amv ładne sroczki, mnie te cholery omijają

1404 to jeszcze jedno z bałaganem :wink:
 
 
1507 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 2264
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

darek-dorado

darek-dorado napisał/a:
Very Happy, tez rozważałem przesiadkę na Nikona, ale jaki tam kupisz obiektyw?!!! Jedyny w miarę dostępny cenowo, to 300/4 bez stabilizacji. Reszta to koszmar cenowy, chociaz jakość pierwsza klasa! 200-400/4 to moje marzenie, ale cena dla amatora, raczej zaporowa! Moim zdaniem, zastanów sie dwa razy zanim zrobisz ten kro. No chyba, ze masz kasę, to wtedy rzeczywiście nikon is the best!

Canon to najlepsze co mogło ci się przytrafić, po pierwszym spotkaniu z serwisem Nikona polecisz do komisu i to sprzedasz, VH nie wie co pisze, Nikon to kosmos cenowy, zostań przy canonie a jak masz dużo forsy to celuj w profesjonalny sprzęt, co do jakości nikona to miałem w rękach 400/2.8 i powiem ci że 300/2.8 i 400/2.8 canona, bije na łeb na szyję tego Nikona (z całym szacunkiem dla wielbicieli tej marki). A jak masz kasę jak napisałes na końcu to kup sobie marka i 400/2.8LIS canona i będziesz miał najszybszy, najostrzejszy zestaw, i będziesz rządził :cool: . No ale też są pewne zdolności które nawet najtańszym sprzętem pozwalają zrobić mistrzowskie zdjęcia. Jestem wielbicielem marki canon :grin: Z tąd moja stronniczość :wink:
Ostatnio zmieniony przez 1507 Pon 28 Gru, 2009, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

1405. "mam cie! "
crop 100% zmniejszony troche ;)

 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

No kufel, teraz wszyscy powinni zamilknąć na jakieś 3 dni :) . Potem po docuceniu zbierać kopary i gały, co im wypadły. Ruch na forum wróci za jakiś tydzień ;) . Gratulacje!
 
 
Very Happy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

maziek ten Twoj ma przynajmniej stabilizacje , ja ze swoim nawet sie nie ruszam bez statywu ;)

litlfish wiem jak jest z tym tlem , dlatego pisalem wczesniej ze z podchodu ciezko zrobic dobre zdjecie , bo ptak siada gdzie chce ;) takze olej to co pisalem w zuwiazku z tym tlem , tez robie foty z podchodu i wiem jak to jest ;) poza tym sliczne te sikoreczki byly , tylko jakby toroche przeostrzone , ale i tak mi sie podobaly .

kufel podoba mi sie to zdjecie :-)
Ostatnio zmieniony przez Very Happy Pon 28 Gru, 2009, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

maziek, :mrgreen: dzięki ;) warunki jak widac lipa straszna ale cos tam wyszlo ;)


Very Happy napisał/a:
kufel podoba mi sie to zdjecie :-)
milo :)
 
 
Very Happy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

:roll: kufel a czy ja Cie gdzies nie spotkalem na innym forum czasami ?
 
 
litlfisch 
Optyczny
litlfisch



Posty: 1660
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

kufel napisał/a:
"mam cie! "

i ... na tym bym poprzestał no może + :shock: :shock:
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

Very Happy, nie :wink: na pewno nie. to jedyne jak na razie miejsce gdzie wrzucam zdjecia. no chyba ze ktos mi "buchnął" jakoś foty :twisted: w co wątpię ;)
 
 
Very Happy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

hehe predzej nicka ;)
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

Very Happy napisał/a:
hehe predzej nicka ;)
noo, to jeszcze jestem w stanie wybaczyć :mrgreen: ;)
 
 
Very Happy
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

:mrgreen: :wink:
 
 
1507 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 2264
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

kufel, crop i moment dobrej jakości, gratulacje
 
 
pawel23 
Rozmowny



Pomógł: 1 raz
Posty: 436
Wysłany: Pon 28 Gru, 2009   

maziek napisał/a:
Nikon, ba, chciałbym mieć body z AF z D80 i do tego 100-400L. AF Canona to tragedia. Pole "łapania" ostrości jest znacznie większe niż znacznik, całkiem jak w kompaktach. Nawet przy tym dzięciole łapał czasem tło. W gruncie rzeczy jest to więc loteria, bo nie wiadomo za co się zahaczy. Celowanie w oko to jak próba nawleczenia igły za pomocą spychacza. Niedawno próbowałem strzelić grupę saren w odl. 200m na wybrzuszeniu zaoranego pola (wyglądały, jakby stały na krawędzi świata na tle nieba) - ani jedno zdjęcie nie wyszło. Albo łapał się dużo bliżej za bruzdy, albo, po lekkim uniesieniu szukał tła, czyli jeździł. Nie wiem, jak to wytłumaczyć, że taka firma jak Canon nie jest w stanie zrobić równorzędnego AF do Nikona, którym można wybrać jedno źdźbło trawy spośród 100 i trafić za pierwszym razem. Może to się zmieni pod presją rynku, tak jak zmieniło się w kwestii kitów.

Pewnie dlatego w 7D dodali funkcje "spot AF", sprawdza się bardzo dobrze :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 15