Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Poradźcie jaki analog wybrać.
Autor Wiadomość
sir_kane 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Sro 08 Lip, 2009   Poradźcie jaki analog wybrać.

Witam. Do tej pory fotografowałem najpierw na Zenicie TTL, chwile na Canonie AV-1 i ostatnio na Minolcie Dynax 800si. Teraz jednak kusi mnie aby kupić jakiś bardzo fajny i dobry aparat analogowy z ręcznym nastawianiem ostrości, taki z duszą. Minolta jest dobra ale AF troche gubiu urok analogowych zdjęć.

Zastanawiam się teraz właściwie nad trzema pozycjami:
Yashica FX-3 Super 2000; Canon AE-1 (bądź AE-1 Program) i Praktica BX 20.

Przyznam szczerze że najbardziej pociąga mnie magiczna Yashica gdy oglądałem ją na internecie, ale nigdy nie miałem przyjemności trzymać żadnego z tych aparatów w ręce. Który waszym zdaniem najlepiej wybrać, także zwracając uwagę na dobre szkiełka do tych systemów mocowań. Chyba że może znacie jeszcze jakiś inny dobry aparat z duszą który mogli byście mi polecić.

Proszę o jakieś rady i pozdrawiam :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 08 Lip, 2009   

ae-1 to niezła rzecz, ale lepiej polować na a-1. dużo fajniejszy. nie wspominając o f-1..
ale to rzadka i droga rzecz.
szkła FD mają tą zaletę że są. i są tanie.
praktice bym odpuścił, bo nie ma dobrej reputacji jeśli chodzi o niezawodność. dodatkowo miałem b200 i nie wspominam jej jakoś szczególnie dobrze. waliła lustrem nieziemsko i miała tendencję do błędnego naświetlania.
z yashicą nie miałem styczności więc nc mądrego nie doradzę.

ze starszych manuali to warto zerknąć na minolty (x300-500-700, a najlepiej xd7 xe5 (baza dla leiki r3)) oraz olympusy OM. świetne małe korpusy. niestety ceny szkieł om nakręciły się ostatnio na poziom nieco nierozsądny...
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lip, 2009   

fx3 2000 ja bym sobie zostawił...
mam fr i jest bezbłędna jeśli chodzi o spust migawki - nikt czegoś lepszego jeszcze chyba nie wymyślił
polecałbym jednak fx-d.
lepsza niż fr , powala fx-3 spustem....

ja uwielbiam system Y/C . szkieł jest sporo. moze nie najtańsze, ale doskonałe. brak tylko 85mm. masz za to 135 z dsb i 135 tokiny. podobnie dobre i walczą równorzednie z zeissem 135... :smile:
 
 
sir_kane 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Sro 08 Lip, 2009   

Znalazłem opisy aparatów na jednej stronce
--> http://www.foto.okay.pl/aparaty/index.htm
Czy faktycznie Yashica FR jest lepsza od FX-3?
Z tego co wcześniej wyczytałem wydawało mi się że FX-3 Super 2000 była lepszym korpusikiem od FR. Aczkolwiek nie wiem tego z własnego doświadczenia, poprostu gdzies wyczytałem to na jakimś forum o Yashicach.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lip, 2009   

fx-3 jest bardziej zaawansowana -preselekcja przysłony - to fakt
migawka też jest chyba pionowa - nie pamietam :???:

ale lustro kłapie jak potępione, leży w łapach tak sobie, i do spustu sensorowego z FR to spust FX-3 2000 się nie umywa!

FX-d to inna historia - to kopia contax z właśnie podobnym jak w fr spustem. warto!
 
 
sir_kane 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

Hmmm wylicytowałem na allegro aparacik Yashice FX-d tak jak radził kolega krisv740, w poniedzialek prawdopodobnie przyjdzie paczka, takze zobacze co to za magiczny korpusik :) Jak tylko wyrobie i wywolam klisze, podziele się moimi wrażeniami i odczuciami na temat tego body :)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pią 10 Lip, 2009   

sir_kane,
ale ja odpowiedzialności za stan aparatu ponosić nie będę.... :twisted: :mrgreen: :???:

gratulacje!
ile dałeś?
ja parę razy podchodziłem do tego body, ale mi się nie udało... :sad:

odpowiedź możesz dać na pw.
jeśli coś nie tak, a cena dobra, to chętnie odkupię... :mrgreen:

[ Dodano: Pią 10 Lip, 2009 22:58 ]
daj linka do aukcji.... :???:
 
 
sir_kane 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

Prosze bardzo teraz to odpowiedzialności nie biore :D nie no żartuje, sam w końcu podjąlem decyzje i mam nadzieje że dobrą. Jesli chodzi o link do aukcji to proszę bardzo
http://allegro.pl/item672065334_yashica_fx_d.html
Pozdrawiam krisv740 :wink:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

sir_kane,
no to ci zazdroszczę....
za te pieniąchy sam bym kupił!

ostatnio widziałem na e-bay po tyle w $... :mrgreen:

imho powinieneś byc bardzo zadowolony :cool:
 
 
Marek S. 
Uczestnik


Posty: 66
Skąd: Galicja
Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

sir_kane, a nie myślałeś o jakimś Pentaxie? Zależnie od kwoty jaką zamierzasz wydać możesz sobie kupić LX-a, MX-a lub ME super. Kupujesz sobie do kompletu świetne i zarazem małe obiektywy SMC-M 50/1,7 i SMC-M 28/2,8 oraz SMC-M 135/3,5 i będziesz mógł szaleć do woli :grin:

[ Dodano: Nie 12 Lip, 2009 21:01 ]
He he, ja tu rad udzielam a sir_kane, już dawno ma swój wymarzony aparacik :wink:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

Marek S.,
to też dobre wyjście... - ale każda pliszka swój ogonek chwali...
a patrzyłeś kolego na obiektywy c/y np.135/2.8 ; 28/2.8/ 50/1.4 ;50/1.7 (też z dsb) ?
to małe i pięknie rysujące szkła. widziałem porównanie 135 z zaissem 135/2.8 i osobiście preferuję ostrość i kolory c/y dsb 135/2.8.
można miec też fajną szklarnię tokiny do c/y w podobnych parametrach...

każdy system ma swoje plusy i minusy. yashica fr,fx-d ma niezaprzeczalną zaletę w postaci spustu migawki (typu sensor),którego w takim wykonaniu pentax nie posiada.
 
 
Marek S. 
Uczestnik


Posty: 66
Skąd: Galicja
Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

krisv740, każdy system ma swoje zalety - nie przeczę :smile: O, np. taki Pentax :mrgreen: - bierzesz sobie jakieś manualne 30-letnie szkiełko i podpinasz do ME superka z wizjerem jak telewizor. Potem to samo szkiełko zapinasz do body cyfrowego i nadal komfortowo sobie nim focisz. Nie wszystkie systemy na to pozwalają :wink:

A ta Yashica to rzeczywiście fajna jest :roll:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

Marek S.,
no nie.... :smile:
dlatego ja zawsze chwalę pentax'a i jest to mój ulubiony system (po c/y :mrgreen: )

właśnie mam ten problem w canonie, ale powoli go rozwiązuje światłomierzem zewnętrznym. i tak albo do portretów (tokina na mocowaniu c/y 135/2.8) , albo 'widoczki" - 28/2.8 też c/y z dobrą przejściówką dają rade ....
 
 
Marek S. 
Uczestnik


Posty: 66
Skąd: Galicja
Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

Przyznam się, że zaniedbuję swojego Pentaxa ME super odkąd mam cyfrowe body. Gdybym miał jeszcze manualną 50-tkę to pewnie łatwiej byłoby mi się zabrać za używanie go. Jednak używanie tego korpusu z SMC-F 50/1,7 to żadna frajda. Plastikowe toto i pierścień ostrości ma wiadomo jaki :neutral: Za to na cyfrze ten obiektywik pokazuje pazur jako krótka portretówka :razz:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Nie 12 Lip, 2009   

no ja mam w pełni metalową 50 , ale nie jest dobra z kolei do cyfry...
za to 28 to mała żyleta na 30d więc od czasu do czasu podłączam toto pod elektroniczne badziewie i sie bawię.... :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14