Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Propozycja na więcej rozrywki ;-))
Autor Wiadomość
greg_lobinski
[Usunięty]

Wysłany: Sro 08 Lip, 2009   Propozycja na więcej rozrywki ;-))

Cześć,

a może zorganizować mały konkurs na amatorskie testy sprzętu - myślę przede wszystkim szkieł. Wyobrażam to sobie tak: Optyczne.pl określają zasady, metodykę (ogólnie) a my do dzieła ;-) ).
Wychowajcie sobie redaktorów!




Pozdrawiam,
Grzesiek
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






amv 
Optyczny
Łowiec



Pomógł: 4 razy
Posty: 1347
Skąd: z lasu
Wysłany: Sro 08 Lip, 2009   

Jak to ma być na serio test jakiegoś amatora kowalskiego,to pomysł imho do bani,chyba,że z jajem będzie :razz: .... ale jaja se tu robić ? ... toż to OT kolejne ...
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Na razie czekamy na "zdjecie miesiaca". Nie rozpedzajmy sie tak z tymi konkursami, bo zdjec nie bedzie czasu nawet poogladac, a nie tylko robic. Szkoda czasu na fotografowanie tablic testowych.
 
 
skasowany
[Usunięty]

Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   Re: Propozycja na więcej rozrywki ;-))

greg_lobinski napisał/a:
Cześć,

a może zorganizować mały konkurs na amatorskie testy sprzętu - myślę przede wszystkim szkieł. Wyobrażam to sobie tak: Optyczne.pl określają zasady, metodykę (ogólnie) a my do dzieła ;-) ).
Wychowajcie sobie redaktorów!


:zalamany:
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Juz mozna sie popisac. Na stronie glownej mozna ocenic sprzet. To wystarczy. A takie amatorskie testy to w wiekszosci przypadkow mozna sobie o kant d*** rozbic.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Przyznajcie się, jesteście po prostu leniwi :)

Fajna zabawa może być, ten pomysł nie jest głupi :)
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

mavierk napisał/a:
Przyznajcie się, jesteście po prostu leniwi :) :)


Dyplomatycznie to sie nazywa, brak czasu :wink:

mavierk napisał/a:
Fajna zabawa może być, ten pomysł nie jest głupi :)


To ja poprosze jakis przyklad, moze sie przekonam
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

mavierk, ja proponowalem w grudniu zrobienie fotek testowych CZ16-35 oraz S70-400 gdy tylko pierwsze ich egzemplarze dostalo Sony Foto Team, a bylo to na poczatku grudnia. Pierwsze zdjecia przykladowe wykonane przez goltara pojawily sie ponad 3 miesiace pozniej. Dlaczego moja propozycja nie zostala przyjeta - nie wiem.
Chociaz jesli ktos sie uprze, to moze jakis pseudo-test zrobic i zalozyc odpowiedni watek na forum.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Nie wiem, nic o tym nie wiedziałem. No ale jeśli redakcja nie będzie miała nic przeciwko, to z pewnością ktoś będzie chciał się pobawić :)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Bo to bylo na priva zalatwiane. Mi w kazdym razie ochota przeszla. Teoretycznie moglbym sie pobawic w test Sony 70-300G, ktorego prozno szukac na tutejszym serwisie zrobiony w podobny sposob jak na swiatobrazu.pl. Pytanie tylko - po co?
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Ale zrobienie własnych testów/zdjęć przykładowych i pokazanie ich na forum nie jest zabronione, powiem więcej chętnie bym się z nimi zapoznał...
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Tylko na forum ciezko wrzucac rawy, ktore maja wage ca 20mega.
 
 
Kocur 
Maniak



Pomógł: 15 razy
Posty: 995
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Robiłem już kiedyś coś podobnego, tyle że był to test porównawczy do oceny "na oko" oparty o JPEG, a nie o analizę RAW-ów Imatestem. IMO robione w warunkach domowych testy nie są miarodajne w żaden sposób, bo powtarzalność warunków jest praktycznie niemożliwa. Sens ma jedynie porównanie np. dwóch obiektywów i wskazania który lepiej pracuje, a który gorzej. Jeśli do takiego testu weźmie się szkiełko przetestowane przez Redakcję i powszechnie używane, a potem porówna z czymś innym, np. jakąś nowością, może mieć to nawet trochę sensu. Tylko uprzedzam, że to zajmuje masę czasu, mi opracowanie materiału o konwerterach zajęło kilka godzin, a mimo tego temat uważam za przeanalizowany bardzo pobieżnie. No, ale jeśli komuś się chce, to czemu nie?! :D Chętnie bym czasem zobaczył bezpośrednie porównanie jakiegoś przetestowanego już szkiełka z takim, którego testu jeszcze nie ma.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Ja tam parę swoich amatorskich uwag na temat tego czy owego wypisałem w odpowiednich wątkach, które już istniały albo które założyłem, nie ma przeszkody, żeby inni tego nie robili. Po co robić z tego jakiś konkurs czy pospolite ruszenie.
Jak koledzy już wyżej napisali – wystarczy ruszyć d$%sko i poświęcić dobre parę godzin na przygotowanie i opracowanie materiału. Wrzucanie sterty jakichś surowych RAW-ów czy JPG-ów nie ma specjalnego sensu bo mało komu chce się to potem ściągać i oglądać. Lepiej przygotować parę przeskalowanych plików umieszczonych w wątku, dla wygody czytających plus cropy 1:1 z kluczowych miejsc, gdzie dobrze widać wady/zalety sprzętu. Ma być wygodnie dla czytającego a nie dla testującego. Niestety… :)
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Czw 09 Lip, 2009   

Po mału. Jeszcze nic nie wynikło z ostatniej propozycji konkursu, na którą wszyscy się radośnie zgodziliśmy :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14