Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Filtry Hoya - do uzytkownikow - rzeczywiscie sa dobre??
Autor Wiadomość
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   Filtry Hoya - do uzytkownikow - rzeczywiscie sa dobre??

Czy filtry Hoya sa rzeczywiscie dobre?

Chodzi mi w szczegolnosci o UV HMC , NDx8 i Makro +3 ??

Pomozcie podjac decyzje: Makro +3 czy +2 czy +4 ?? , NDx4 czy Ndx8 ?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






adp007
Bywalec


Posty: 139
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

Mogę powiedzieć o UV że dobre.
POzostałych wymienionych nie używałem.
 
 
fotokrak 
Uczestnik


Posty: 77
Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   

witam, mam dwa filtry polarki Hoya, jeden to pomarańczowy na kita drugi to czarny 77mm pro1.
Mam pytanie bo nie mogę otrzymać nigdzie odpowiedzi a nie ma żadnej informacji na opakowaniu, do tej pory robie zdjęcia "na oko" dodając czas ekspozycji ale chciałbym robić bardziej świadomie a nie z przypadku, czy może mi ktoś wytłumaczyć jakie wartości przyjąć? najczęściej dodaje 0,75(druga kropka w canon 400D) lub +1
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   

fotokrak napisał/a:
witam, mam dwa filtry polarki Hoya, jeden to pomarańczowy na kita drugi to czarny 77mm pro1.
Mam pytanie bo nie mogę otrzymać nigdzie odpowiedzi a nie ma żadnej informacji na opakowaniu, do tej pory robie zdjęcia "na oko" dodając czas ekspozycji ale chciałbym robić bardziej świadomie a nie z przypadku, czy może mi ktoś wytłumaczyć jakie wartości przyjąć? najczęściej dodaje 0,75(druga kropka w canon 400D) lub +1


Polar zabiera dużo więcej światła niż 1 EV (nie wiem czy nie jest to nawet do 3 EV, 2 EV to minimum). Tylko co ma pomiar światła do polarka? Aparat mierzy światło przez obiektyw, jeżeli założysz filtr to światłomierz w aparacie już to uwzględni. Ustawienie ekspozycji na plus czy minus to kwestia tego czy Ty chcesz mieć ciemniejsze czy też jaśniejsze zdjęcie.
 
 
fotokrak 
Uczestnik


Posty: 77
Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   

dziwne mam wrażenie że tak nie jest, za sekundę wykonam kilka zdjęć i pokaże ci. akurat jest u nas piękna pogoda z obłoczkami kierunek północ słońce schodzi z lewej strony, przy foceniu w trybie M otrzymuje zbyt ciemne zdjęcia gdy wskaźnik jest na środku.
hm zaraz porównam w trybie automat, w sumie to nowy aparat, pierwsza lustrzanka od 10 lat i pierwsza cyfrowa, miałem miedzy czasie cyfraki powershot 1s a wszczesniej Premier 2000 ale to inna bajka i się go dopiero uczę :) , więc wszelkie info mile widziane :)
 
 
fotokrak 
Uczestnik


Posty: 77
Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   

pierwsze zdjecie w trybie manualnym obiektyw sigma 10-20 z fitrem hoya pro1 (czarna)
http://www.fotosik.pl/pok...8fc052dd0d.html
następne z przesunięciem wskaźnika na podziałce o +1
http://www.fotosik.pl/pok...24ec662173.html

następne to zdjęcie w trybie automat
http://www.fotosik.pl/pok...9084fcc6e4.html
i automat bez fitra
http://www.fotosik.pl/pok...f44ca922b3.html
nie wiedzieć czemu zastosował ISO400[url]

czekam na komentarze bo w sumie to trochę zgłupiałem po tych nastu latach przerwy :)
 
 
1507 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 2264
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   

moim zdaniem to kwestia gdzie celujesz i czy celujesz punkotowo czy wielopunktowo
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   

Polar nasyca i kontrastuje zdjęcie. To po pierwsze.
Po drugie w Canonie jest ważne gdzie ostrzyłeś, jeżeli pomiar robisz jednym punktem AF. Ta marka niestety z tego miejsca zbiera najwięcej danych do pomiaru ekspozycji. Trzeba to mieć na uwadze.
 
 
adp007
Bywalec


Posty: 139
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   

chyba raczej pytanie o sposób mierzenia światła...
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   

Może ktoś mi powiedzieć.

Do obiektywu f2,8 - f8 NDx4 czy NDx8??
 
 
fotokrak 
Uczestnik


Posty: 77
Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   

no tak ostrzenie było na punkt centralny, ale w sumie to małe miało znaczenie bo odległość do krawędzi 2 budynku to jakieś 50 metrów (na dole jest spory ogród, za murem chodnik 3 ciasne pasy ruchu) chodnik
Zauważ że gdy zrobiłem srzał wg wskazań światłomierza.... częściowo mierzony (partial metering), natomiast z full automat Evaulative metering.
hm może tu był błąd? jak tylko przyświeci słońce muszę to jeszcze raz ...
a jak by ktoś miał pomysł albo wiedział o co chodzi to bardzo proszę o pomoc :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Zrób pomiar światła najbardziej zawężoną i dostępną w aparacie metodą.
Zrób to centralnym punktem AF.
Jeżeli to miejsce jest BARDZO ciemne to zejdź na minusowe EV bo aparat za bardzo je rozjaśni.
Ustaw sobie właściwą korektę ekspozycji dla tego miejsca (czyli zależy co chcesz osiągnąć, czy ma być mroczne czy rozjaśnione).
Jeżeli ten punkt nie znajduje się w centrum kadru to zablokuj ekspozycję, przekaruj i naciśnij do końca spust migawki.
Pamiętaj, że polar daje największy efekt gdy słońce znajduje się z "boku" aparatu.
THE END.
 
 
fotokrak 
Uczestnik


Posty: 77
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

wielkie dzięki, faktycznie dobry pomysł niestety 400D nie posiada wielopunktowego pomiaru światła.
Dziś troszkę się pobawiłem akurat też był piękny słoneczny dzień.
i faktycznie ta metoda daje lekkie pojęcie o stopniu różnicy światła między cieniem a np niebem.
Reszta to dalsze kombinowanie albo klejenie fotki z 3 ujęć :) ))
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Masz pomiar matrycowy (czyli taki jakby wielopunktowy). Niemniej jeżeli chcesz mieć bardzo dobry pomiar światła to trzeba kupić Nikona. D200 jest w tym względzie rewelacyjne.
 
 
fotokrak 
Uczestnik


Posty: 77
Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

dzięki za rade :) )))) jeszcze nie nacieszyłem się D400 hehe
wiem że jego bolączka to brak punktowego pomiaru, ale sądzę że potrafię z niego wycisnąć, tak jak mówisz będę dokonywał kilku pomiarów, oczywiście tam gdzie to będzie możliwe i wybiorę optymalne, trzeba będzie sie też zaopatrzyć w połóweczke szarą a w przypadku bardzo dużych kontrastów pozostaje "tradycyjny" ..... HDR :) )
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15