Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Konkurs - Gra o zmierzchu SONY
Autor Wiadomość
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

RobertO, obawiam się, że taka zależność nie może być monotoniczna :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 29 Lip, 2009   

pewnie jak zwykle sony wylosuje zwycięzców z powodu tysięcy prac, jakie nadejdą :P
 
 
gregori 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Czw 13 Sie, 2009   

[quote="SlawGaw"]Ten zapis o obróbce rzeczywiście jakiś dziwny, na fotografuj.pl też ruszył ten konkurs, tam mają zrobić portret, a większość zdjęć które mi się tam podobają to po obróbce.

tutaj to samo - przeczytałem regulamin i szczęka opada... to nawet nie można wyostrzyć fotki po zredukowaniu rozdzielczości ??? a przekonwertowanie z raw'a na jpeg też dyskwalifikuje fotkę ??? a ja mam akurat parę rawów zgodnych z tematem... ale widzę, że niektórzy albo nie czytają regulaminu, albo mają go gdzieś... w galerii zauważyłem chociażby fotomontaże ( lub wielokrotna ekspozycja), wyostrzanie też pewnie miało miejsce, bo te foty tak dobrze by nie wyglądały po redukcji do 800X800, no i na pewno poprawiano w wielu ekspozycję. pozdrawiam
 
 
Isis 
Bywalec



Posty: 112
Skąd: Northamptonshire, UK
Wysłany: Pią 14 Sie, 2009   

Czyli jak jest z ta "delikatna" obrobka - jest dozwolona czy nie?
Niektore zdjecia w galerii rzeczywiscie na "wyplute jpg" nie wygladaja.
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Czw 20 Sie, 2009   

Tłumacząc z polskiego na nasze - trzeba tak obrabiać, żeby nie było widać:)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 22 Sie, 2009   

A jak to w ogóle z tym konkursem jest? Na optyczne.pl, fotografuj.pl i fotopolis.pl są konkursy... Tyle że tylko na optycznych konkurs nawiązuje do nazwy.. Tzn twilight :wink:
Na fotopolis było makro, na fotografuj - portret. Nagrody te same... Ogłoszenie wyników tego samego dnia..

Portale się podzieliły pod-konkursami?
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sob 22 Sie, 2009   

tematyke okreslalo Sony, a nam sie akurat udalo ze byla ona zbiezna z glownym haslem calego eventu czyli "Twilight game"
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 22 Sie, 2009   

Dzięki Robert za odpowiedź :)
 
 
anulka666 
Początkujący
anulka666



Posty: 30
Wysłany: Pią 28 Sie, 2009   

co z tymi wynikami 1 etapu? ponoc mialy byc ogłoszone 21 sierpnia
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 28 Sie, 2009   

http://optyczne.pl/2151-n...u_konkursu.html
 
 
AuThoR 
Optyczny



Pomógł: 4 razy
Posty: 1565
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

hmmm....jeśli te prace ktróre wygrały nie są mocno obrabiane to ja sprzedaje aparat
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

czyli - jedynym wyjściem z sytuacji jest zmiana regulaminów konkursów wszelakich tak, aby zgłaszać zdjęcia w formacie RAW... :D
 
 
AuThoR 
Optyczny



Pomógł: 4 razy
Posty: 1565
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 03 Paź, 2009   

ja jestem za słaby żeby zrobić zdjęcie i choć trochę go nie obrobić...
 
 
mathun 
Nowy


Posty: 24
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

hijax_pl napisał/a:
http://optyczne.pl/2151-nowość-Gra_o_zmierzchu_-_Sony_-_wyniki_pierwszego_etapu_konkursu.html


piersze zdjecie jest tragicznie obrobione, wystarczy spojrzec na krawedzie tego czegos z prawej strony wystajacego - nie naturalnie przyciemnione. wyjasnienie tego efektu widze tylko jedno. autor probowal nie umiejetnie przyciemnic/podkolorowac tlo i z rozpedu jechal po krawedziach. wyglada to tak nie naturalnie ze jesli ja bym siedzial z jury, przed odrzuceniem tego zdjecia poprosilbym autora o przeslanie oryginalu - nie zapominajmy ze takie prawo wgladu ma kazde jury/organizator.

pozdrawiam

ps. trzecie zdjecie wyglada na dozwolone zabiegi
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 22 Kwi, 2011   

mistrz archeologii :shock:
(i ortografii)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14