Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaką kamerę wybrać!!!Proszę o pomoc
Autor Wiadomość
joka 
Nowy


Posty: 10
Skąd: szczebrzeszyn/zamość
Wysłany: Czw 16 Lip, 2009   Jaką kamerę wybrać!!!Proszę o pomoc

witam
korzystam ponownie z waszej pomocy - wcześniej była pomoc w wyborze aparatu teraz nadszedł czas na kamerkę. :lol:

Jako amator proszę o pomoc w wyborze kamerki.

Na razie nastawiłem się na kamerki JVC GZ-MG630REZ lub GZ-MG840BEZ i nie wiem którą wybrać i czy warte są one uwagi???? czytam opisy tych kamer ale co opis to mają błędne info dot. zooma. Jedna ma 35Xoptyczny zoom a druga 38Xdynamiczny zoom - o co kaman z tym ?? :oops:

zakup ma być tak do 1 500 złotych. Kamerka ma służyć do nagrań z wyjazdów i różnych okazji rodzinnych itp. czyli pewnie tak jak większość :)

Proszę o jakieś szybkie wskazówki :)
pzdr
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009   

Szybkie wskazówki:
- W miarę możliwości nie bierz kamery z twardym dyskiem. HDD jest delikatny, zwiększa ciężar i podnosi cenę - w/g mnie obecnie najlepszym rozwiązaniem jest zapis na kartach pamięci,
- Nie wiem co to może być dynamiczny zoom. Może być optyczny (realizowany przez układ optyczny) lub cyfrowy (realizowany przez cropowanie programowe) - jak łatwo się domyśleć rezultaty osiągane z zoomu cyfrowego będą raczej mizerne,
- Co do wielkości zoomu, to w zupełności wystarczy 10x. Większe megazoomy cechuje już gorsza jakość optyczna (zupełnie jak w lustrzankach, z tym że w obiektywach do lustrzanek za granicę rozsądku można przyjąć zoom 5x). Poza tym tych dłuższych ogniskowych i tak już nie utrzymasz z ręki, nawet przy włączonej stabilizacji optycznej,
- Stabilizacji też są dwa rodzaje - optyczna i cyfrowa. Skuteczność i sposób działania są analogiczne do zoomu (optyczny/cyfrowy) - jak wiadomo optyczna lepsza.
- Warto też zwrócić uwagę na wielkość matrycy - im jest większa tym lepiej
- Sprawdź czy kamera ma ustawienia manualne. Może nie będziesz korzystać, ale lepiej mieć niż nie mieć.
Zwróć uwagę na ten produkt (skoro już jesteśmy przy JVC)
http://www.jvc.pl/product...ts#product-tabs
 
 
joka 
Nowy


Posty: 10
Skąd: szczebrzeszyn/zamość
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009   

dzieki za te wskazówki

co do firmy to nie musi być tylko JVC, mój wybór padł na te firmę jedynie z tego względu, ze zajęła 2 miejsce w jakimś tam rankingu w gazecie, 1sze miał Canon ale jakiś starszy model i dlatego skloniłem się na JVC :)

jeżeli macie jakieś uwagi co do JVC to prosze o podanie i wskazanie innej firmy :) kwota tak jak wspominałem wyżej do 1 500 i chciałbym aby kamerka była dobra i troche posłuzyła pod względem nawalenia do niej różnych rzeczy, bo jakos z kasetami to nie chce mi się bawić ani z płytami.
Kamerę z dyskiem wybrałem jedynie dlatego, że można na nim nagrać parę godzin filmu i dodatkowo jeszcze karty SD itp. - ale czy jest to dobre rozwiązanie to nie wiem :???: Także prosiłbym o jakieś wskazówki.

zakupu chcę dokonać najpóźniej do 14.08 także mam czas :) i liczę na dobre propozycje :)
 
 
Baku 
Optyczny
Kanonier z wyboru



Pomógł: 134 razy
Posty: 3338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009   

Ludzie używają kamer z HDD i jest ok, ale ja do tego rozwiązania po prostu nie mam przekonania. Moja kamerka ze dwa razy mi gruchnęła na chodnik - przypuszczam, że gdyby miała HDD to już bym nie miał z niej pociechy :???:

Co do JVC to nie bardzo miałem jeszcze przyjemność. Sony, Panasonic i Canon to i owszem, natomiast jeśli chodzi o JVC to tylko przez znajomego - ma i na razie jest zadowolony. Co prawda wśród tych tańszych kamerek to różnic wielkich się nie znajdzie.
W cenie ok. 1500 jest Panasonic NV GS330. To bardzo dobra kamera ze względu na przetwornik, obiektyw, ogólnie o wiele lepsza konstrukcyjnie od konkurencji nawet u samego Panasonica, jednak coś za coś - nagrywa na kasetach miniDV.
Różnice i ciekawostki zaczynają się od kwoty 2500 zł, a przy ok. 4000 zł na prawdę jest już z czego wybierać. Dobrze jest oczywiście wybrać się do sklepu i przymierzyć się do różnych kamer, a jeszcze lepiej pójść z kartą i trochę ponagrywać...
 
 
joka 
Nowy


Posty: 10
Skąd: szczebrzeszyn/zamość
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009   

dzisiaj byłem w Media Expert - bo niestety z uwagi na miejsce zamieszkania :) czyli ukraina prawie :) nie ma nic lepszego :) i stała kamerka Panasonica SDR H80??? cena podobna jak JVC ale może lepsza firma ?????
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Pią 17 Lip, 2009   

Jesli mialbym nagrywac video w standard def. to korzystalbym z kompakta. Szkoda kasy na takie kamerki. Lepiej sie powstrzymac i kupic cos full HD. Zobacz sample full hd na www.vimeo.com i porownaj z materialem SD, zebys nie zalowal, jak moj kolega.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15