Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 16 Lut, 2008
Jaki aparat wybrac
Autor Wiadomość
Wieniu
Nowy


Posty: 6
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   Jaki aparat wybrac

Dzien Dobry. Mam pyatnie jaki aparat wybrac z posrod Nikon D40, Olympus Evolt E-500 (z dwoma obiektywami) czy Sony Alpha 100? Zaznaczam, ze na razie jestem totalnym amatorem. A moze zaczac od kompakta np. Panasonic FZ50? Porsze o porade i z gory dziekuje.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Ja bym nie kupił żadnego z tych aparatów.
Koniecznie obejżyj sobie Canona 350D, 400D i 20D. Jesli chodzi o jakość zdjęc to tylko Canon.
Z niconów obejżyj sobie D70s , fajny aparat do tego sprzedawany jest ze świetnym obiektywem Nikkor AF-S DX 18-70 mm f/3.5-4.5 IF-ED.

Pocztytaj sobie testy aparatów na fotopolis.pl, optyczne.pl i www.dpreview.com
 
 
1507 
Optyczny



Pomógł: 1 raz
Posty: 2264
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

jak wyżej, ja stawiam na canona 30d
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Jeżeli jesteś TOTALNYM amatorem, to nie masz pewności czy fotografia stanie się Twoją pasją. Kupno lustrzanki to droga zabawa. Nie mając pewności czy Ci się spodoba to chyba nie ma sensu kupować drogiego sprzętu (chyba że jesteś bogaty). Do tego lustrzanka wymaga pewnej wiedzy. Kompaktem łatwiej jest zrobić dobre zdjęcie. Moiże na początek jakiś aparat kompaktowy mający możliwość pełnych ustawień manualnych? Nawet taki Canon S3 IS byłby wystarczający jest to model bardzo przyjazny fotografowi. Zawsze można później zostawić sobie taki aparat i dopiero wtedy pakować się w drogie lustra.
 
 
Wieniu
Nowy


Posty: 6
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Dziekuje wszystkim za podpowiedzi. Powiem szczerze, ze nie bralem pod uwage zadnego z tych aparatow., ktore mi polecacie. Wiem, ze Canon jest bardzo dobra firma, ale mysle ze w porownaniu do mozliwosci i ceny ustepuje konkurentom, nie bralem natomiast pod uwage jakosci. Co do aparatow nizszego rzedu to duzo naczytalem sie o PanasonicuFZ50 i stad pytanie o niego. Jesli chodzi o lustrzanki to pytam o SonyAlfa, poniewaz tez przejazalem testy o nim miedzy innymi na tym portalu i sa tylko pochlebne. Chcialbym tez dodac, ze jestem teraz daleko za granica i ceny sa niewspolmierne z krajowymi (nizsze), dlatego mam taki dylemat: bardzo zaawansowany kompakt czy prosta lustrzanka. Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje, ze napiszecie jeszcze troche opinii.
Pozdrawiam.
 
 
Mysza 
Bywalec


Posty: 157
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

konczako napisał/a:

Koniecznie obejżyj sobie Canona 350D, 400D i 20D. Jesli chodzi o jakość zdjęc to tylko Canon.


:shock: :shock:

Wybacz, ale tu to co napisałeś, świadczyć może tylko o jednym - małym doświadczeniu ze sprzętem fotograficznym.

Canony mają wiele zalet, ale absolutnie nie można powiedzieć, że biją wszystkie inne marki pod względem IQ.

Co do wad Canonów, to należy wymienić straszną posuchę przyzwoitych szkieł dla amatora.

Cześć tu Mysza.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Bez kwoty pieniędzy jaką możesz wydać (weż pod uwagę krajowe ceny) i tematyki fotografii którą masz zamiar uprawiać to ciężko coś konkretnego wybrać spośród lustrzanek. Ty patrzysz na body, a to tak naprawdę nie jest najważniejszy element systemu.
 
 
Wieniu
Nowy


Posty: 6
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Czesc Mysza
Oczywiscie, ze jestem amatorem i sie przyznaje do tego. Nawet nie wiem czy slowo amator to nie zbyt wiele dla mnie. Chce natomiast kupic dobry aparat i od paru ladnych dni nic nie robie tylko siedze w testach. Dlatego tez bardzo prosze profesjonalistow, do ktorych pewnie Ty sie zaliczasz, o porade.
Pozdrawiam
 
 
Wieniu
Nowy


Posty: 6
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

MM
Jesli chodzi o kwote: to przedzial ok 2200zl, czyli praktycznie wszystkie aparaty, ktore opisalismy mieszcza sie w tym przedziale (ceny zagraniczne, bo tu bede kupowal). Natomiast co do dodatkow, to chyba mysle o "kitowych" obiektywach.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Wieniu, wybór jest duży i zależy od wielu czynników. Canon i Nikon, to największe systemy oferujące największy wybór i przez to największe możliwości rozwoju. Problem w tym, że
jeśli chcesz poprzestać na amatorskich fotkach, to tak naprawdę nie potrzebujesz całego systemu i korpus Olympusa, Sony czy Pentaxa z dwoma obiektywami starczy Ci na wszystko, a to że Canon ma jakieś Lki za 10 tys zł nigdy nie będzie Cię interesować. Dlatego najlepiej pójść do jakiegoś sklepu i macać, sprawdzać czy przyciski leżą tam gdzie Ci wygodnie, czy wizjer Ci odpowiada, czy jakość zdjęć trafna itp itd...
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

2200 za samo body czy body z kitem? Bo jak z kitem to zestaw będzie do kitu. Często na szkło trzeba wydać tyle pieniędzy co na korpus. Jeżeli masz zamiar kupić beznadziejny obiektyw to albo po prostu chcesz mieć modną podobno ostatnio lustrzankę, albo kup zaawansowanego kompakta. Coś mi się zdaje, że to ostatnie rozwiązanie będzie dla Ciebie lepsze.
 
 
mcgyver 
Uczestnik


Posty: 55
Skąd: Okolice Lublina
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Przyjrzyj sie pentaxowi k100d. Jego główne zalety to dobra jakosc zdjeć, stabilizacja, duzy wizjer i dobre obydwa obiektywy kitowe.
 
 
Mysza 
Bywalec


Posty: 157
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Ave!

Wieniu napisał/a:
Oczywiscie, ze jestem amatorem i sie przyznaje do tego.


To tak jak ja :wink:

Wieniu napisał/a:

Chce natomiast kupic dobry aparat i od paru ladnych dni nic nie robie tylko siedze w testach.


Skoro siedzisz w testach, to za pewne wiesz że tak na prawdę to poważne różnice pomiędzy różnymi korpusami wyjdą ci tylko przy duuużym powiększeniu i przy słabym świetle (wysokim ISO).
Zadaj sobie pytanie - ile razy w życiu wykonałeś odbitkę większą niż 20/30 :?:

Tak naprawdę to o Twoich zdjęciach będą decydować obiektywy. Jak nabędziesz lustrzankę, to najpewniej przez długi czas będziesz focić kitowym szkłem. Więc popatrz na sprawę tak:
1 jaki aparat oferuje najlepsze kitowe szkła;
2 jaka jest sensowna możlowość rozbudowy szklarni w rozsądnych dla Ciebie granicach cenowych;
3 czy to do czego te szkła można podpiąć nie ma cech dyskwalifikujących.
Innymi słowy spójrz na sprawę dokładnie od drugiej strony.

Tu masz topic na podobny temat, w którym przedstawiam mój punkt widzenia.
http://forum.optyczne.pl/...er=asc&start=15

Cześć tu Mysza.
Ostatnio zmieniony przez Mysza Czw 08 Mar, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wieniu
Nowy


Posty: 6
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Bardzo mi sie podobaja Wasze podpowiedzi, szcegolnie Arka i MM. czytajac wszystkie testy nie mam pojecia o polowie zanaczen uzytych do opisania wlasiciwosci tych aparatow. Mysle, ze podstatwowy problem dla mnie to czy wybrac zaawanasowanego kompakta (i jakiego?) lub lustrzanke (jaka?).
Mcgyver - jesli chodzi o pentaxa to widzaialem go i tez bralem pod uwage.
jest taki wybor, ze czlowiek czasami glupieje.
Jeszcze raz mowie ze macie do czynienia z amatorem, ale takim ktory nie chce zmarnowac pieniedzy, natomiast chce sie cieszyc aparatem i zdjeciami. Co do lustrzanki - nie jest to snobism, ani moda. Widzialem roiznice w zdjeciach, a ze ceny sa juz dostepne to dletego biore je pod uwage.
Pozdrwiam
 
 
Wieniu
Nowy


Posty: 6
Skąd: wawa
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Hej Mysza
Przed chwila przeczytalem Twoja propozycje. Czy myslisz o Olympusie E-500? Bralem go pod uwage, o czywiscie z dual kitami. czy jestes uzytkownikiem tego aparatu?
Moze jestem blizej wyboru. Powiedz cos jeszcze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15