Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 16 Lut, 2008
Jaki aparat wybrac
Autor Wiadomość
Mysza 
Bywalec


Posty: 157
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Wieniu napisał/a:
Czy myslisz o Olympusie E-500? Bralem go pod uwage, o czywiscie z dual kitami. czy jestes uzytkownikiem tego aparatu?


Nie, nie jestem.
Kilka tygodni temu, gdy ceny gwałtownie spadły, już prawie się zdecydowałem na zakup E-400, ale dowiedziałem się o planowanych nowościach i teraz czekam na na testy E-510 i E-410. Dla mnie bardzo ważna jest niska masa i przyzwoita jakość wykonania.

Co do szkieł, to gdzieś podawałem link do testu porównawczego 3 szkieł Zuiko, jeżeli porównasz 14-45 z jakimkolwiek kitem, to naprawdę trudno o coś lepszego.

Jeżeli chcesz poczytać więcej na temat Olków, to polecam Ci tą stronę:
http://www.wrotniak.net/photo/oly-e/index.html
Gość jest użytkownikiem, a nie zawodowym testerem i patrzy z użytkowego punktu widzenia.

Co do Canona, to osobiście mam do niego słabość, bo używałem Eos'a 300 przez ładnych parę lat. Tyle że Canon po prostu nie ma amatorskich szkieł.

Cześć tu Mysza.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Mar, 2007   

Wieniu napisał/a:
Hej Mysza
Przed chwila przeczytalem Twoja propozycje. Czy myslisz o Olympusie E-500? Bralem go pod uwage, o czywiscie z dual kitami. czy jestes uzytkownikiem tego aparatu?
Moze jestem blizej wyboru. Powiedz cos jeszcze.


Co prawda nie jestem Mysza, ale jeśli Olek, to ja bym poczekał na E-510. On będzie miał stabilizację, a to poważna zaleta.
 
 
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

Mysza napisał/a:
konczako napisał/a:

Koniecznie obejżyj sobie Canona 350D, 400D i 20D. Jesli chodzi o jakość zdjęc to tylko Canon.


:shock: :shock:

Wybacz, ale tu to co napisałeś, świadczyć może tylko o jednym - małym doświadczeniu ze sprzętem fotograficznym.

Canony mają wiele zalet, ale absolutnie nie można powiedzieć, że biją wszystkie inne marki pod względem IQ.

Co do wad Canonów, to należy wymienić straszną posuchę przyzwoitych szkieł dla amatora.

Cześć tu Mysza.

Pewnie że mam małe doświadcznie ze sprzętem. Więc oswiec mnie jakie to inne marki masz na myśli :lol:
 
 
os12
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Wto 13 Mar, 2007   

Witam!
Podobnie jak wielu innych stoję przed wyborem nowego aparatu i mam dylemat hybryda czy lustro a ograniczają mnie fundusze 3,5kzł za komplet.
Dotychczas używałem canona a530 lecz ten aparat już mnie nie zadowala gdyż ma wiele ograniczeń jak na moje potrzeby/ambicje amatora, które wzrastają wraz z czasem.
Sprzęt będzie mi potrzebny do następujących zastosowań:
1 makro- ale tylko kwiaty
2 krajobrazy- ale czasami w trudnych i specyficznych warunkach np.
w górach na desce (snowboard) zwłaszcza Alpy austriackie (maj) i Norwegia letnie stacje narciarskie (lipiec/sierpień) + Lofoty i Nordkap i zorza polarna(mgła i wilgoć)
3 sport- rajdy samochodowe (plener),siatkówka żeńska (hala), piłka nożna (stadion)
4 oraz rodzinne np. szybko przemieszczający się/znikający z kadru obiekt
wiadomo o kogo chodzi!!!!!!!!!! :)
Wszystkie fotki na potrzeby własne a nie zarobkowe nie jestem fotoreporterem wiec nie mając akredytacji fotki sport tylko z trybun
format 10x15 lub 20x30 ale czasami jakieś A3 jak fotka się super uda
czekam na wszelkie sugestie szanownych kolegów/koleżanek, które pomogą mi dokonać właściwego wyboru aparatu zapewniającego mi jak najlepsze fotki w w/w warunkach
ale jeszcze dodam ze makro to może póżniej a zapomniałem o tym co jeszcze jest ważne i to na teraz: architektura itp
pkt5 fotki w pomieszczeniach np.: w muzeum obrazy bez lampy,
w kościołach witraże też bez lampy a dodatkowo architektura np zabytkowe i nowoczesne obiekty z zewnątrz i dodatkowo mosty wiszące
to czyli pkt 5,2 i 3 to priorytet
moje typy to z kompaktów panasonic fz50(raczej nie fz fuji s9600/6500fd(raczej nie s5700), kodak z712 olympus uz550
lub z luster pentax k100d, samsung gx-1s ze względu na dostęp do tanich manualnych szkieł i może tych m42 albo olek z dual kitem np e 400/410 a może nawet 510 do 3,5kzł się zmieści bo nikon to pewnie d40x tylko czy warto?
i co o tym myślicie?

do pkt 4 wystarczy małpka canona a530
a na pkt 1 chyba musze jeszcze poczekać niestety
ważne są też wymiary i waga nosić plecak i w nim NN-kilo? to wątpliwa przyjemność a dodam że czasami z tego sprzętu będzie też korzystać kobieta
a jak tu to wszystko pogodzić :)
?????????????
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 13 Mar, 2007   

Obiektyw stałoogniskowy (bardzo jasny) kilka kwestii pogodzi. Tylko kasy mało. Bo tutaj body jak body, z cztery szkła by się przydały. :lol:
1. Na szeroko i uniwersalnie (17-50; 18-70...)
2. Tele typu 70/100 - 300/400 (najlepiej jasne)
3. Macro typu 90/100/105 - na 2.8
4. Stałka typu 50/1.8 lub 35/2.
Do tego wszystkiego jeszcze w body stabilizacja mile widziana.
Za 3500 to w Erze chyba tylko, bo same stałki to około 2000 zł.
 
 
AdamAGP
Początkujący



Posty: 33
Wysłany: Wto 13 Mar, 2007   

Nie chcę generalizować, ale spotkałem się z opinią, że Olympusy jednak nieco bardziej szumią niż Nikon czy Canon, ale nie wiem jak jest w przypadku poszczególnych modelami i podkreślam, że to tylko ze słyszenia.

Atutem Alphy jest na pewno stabilizacja, bo w np. w systemie Canona będziesz musiał sporo "dołożyć" do obiektywu za stabilizację i będzie tylko w danym obiektywie.

Jeśli chodzi o hybrydy to pewnie chodzi o R1. To ja bym wybrał lustro. MM pewnie zaraz powie, że może lepiej R1, może ma racje. Jeśli Cię jednak ta fotografia wciągnie, a jest spore prawdopodobieństwo, że tak będzie, to w pewnym momencie możesz uznać, że przydałby się jakiś obiektywik do makro, jakieś pierścienie, może coś na m42 itp. możliwości jest mnóstwo.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 13 Mar, 2007   

R1 odpada bo ze stałką przegra a i nie ten zakres wymaganych ogniskowych. Ja tutaj nawet kompakta nie biorę pod uwagę bo jednym z warunków jest szybkość a to tylko lustrzanka może zapewnić.
 
 
AdamAGP
Początkujący



Posty: 33
Wysłany: Wto 13 Mar, 2007   

Napisałem tak tylko, bo widziałem, że często polecasz ten aparat. :wink: Chyba że mi się wydawało.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 13 Mar, 2007   

R1 jest dobrym kompaktem, ale zupelnie nie nadaje sie do dynamicznych ujec (jak kazdy kompakt z reszta). Olympus jest powaznym kandydatem, bo i tani i ma dobre szkla, ale nie mielismy dotychczas zadnego jego boy w testach wiec nie bede sie wypowiadal.

pozostaje lustrzanka. jesli chcesz zaoszczedzic na body, to moze cos z drugiej reki, a wiecej kasy wpakowac w szkla? wtedy wybor systemu zalezy juz tylko od prywatnych upodoban.

konrad
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16