Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 01 Sty, 2010
FOTOGRAFIE HDR
Autor Wiadomość
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   FOTOGRAFIE HDR

Tego tematu chyba jeszcze nie ma? Nie jest to prawdziwa fotografia według mnie, tylko taka zabawa z fotografią, ale efekty czasem są bardzo ciekawe... Efekt zawsze jest trochę baśniowy i w różnym stopniu nierzeczywisty, ale przez to czasem bardzo fascynujący. Zapraszam do prezentacji!
Na początek:
Zwykły-niezwykły widoczek...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

moze dobrym zwyczajem by bylo podawanie w jakim sofcie zdjecie zostalo obrobione, z ilu ekspozycji i takie tam szczegoliki? :mrgreen:
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

i poniewaz to poczatek to numerowac tak jak na "ptakach"
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

Kilka w moim albumie to hdry, wiec nie bede wrzucal tutaj zeby nie dublowac. To zdjecie mi sie podoba.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

veenee, słusznie! Moje to 3 ekspozycje z jednego RAW-a, eksport w TIFF-y do Photomatix Pro. Tu wiadomo - zabawa suwaczkami! Nie chodziło mi o efekt dużej realności, a raczej o uciekawnienie takiego sobie zdjęcia. Później tylko drobna kosmetyka w LR.
 
 
veenee 
Optyczny
fotosapiens



Pomógł: 1 raz
Posty: 1311
Skąd: nie stąd
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

bardzo przyjemne kolory z tego wyszly...
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

Nie rozumiem wątku. HDR to żaden temat, a technika fotograficzna. To tak jakbyś założył temat o zdjęciach z filtrami połówkowymi :P
Podobnie z fotografią w podczerwieni, ale tam przynajmniej fotografujemy coś na kształt jednego, nieco innego świata. HDR to może być wszystko.

arietiss napisał/a:
Nie jest to prawdziwa fotografia według mnie, tylko taka zabawa z fotografią, ale efekty czasem są bardzo ciekawe..

Czy chcesz czy nie chcesz, to jest fotografia.

arietiss napisał/a:
Efekt zawsze jest trochę baśniowy i w różnym stopniu nierzeczywisty

To zależy czy się tę technikę wykorzysta poprawnie czy tak, żeby wszystkim pokazać, że się ściągnęło photomatix :smile:
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

Monastor, chodzi mi o to, że nie jest to fotografia sama w sobie, a jak to ładnie nazwałeś technika fotograficzna. Może i faktycznie temat niepotrzebny, bo można te HDR-y wrzucac do poszczególnych tematów, tylko pomyślałem sobie, po co je zaśmiecać? Nawet "poprawne" zastosowanie techniki HDR zostawia zawsze jakiś ślad. Można go bardzo zminimalizować, ale jednak takie zdjęcia zawsze wzbudzają jakiś niepokój, że coś tu nie gra. Poza tym dla tych co chcą może to być okazja do popuszczenia wodzy fantazji i stworzenia własnej wersji rzeczywistości.
Jesli admin stwierdzi, że to temat niepotrzebny, to niech skasuje wątek i już!
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

Jak temat sie nie przyjmie to sam umrze smiercia naturalna, nie ma co angazowac admina. Niech lud zaglosuje klawiatura :mrgreen: (i zdjeciami).
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

Monastor napisał/a:
arietiss napisał/a:
Efekt zawsze jest trochę baśniowy i w różnym stopniu nierzeczywisty

To zależy czy się tę technikę wykorzysta poprawnie czy tak, żeby wszystkim pokazać, że się ściągnęło photomatix :smile:


I właśnie liczę na to, że zobaczę jak tą technikę wykorzystywać jak najlepiej w Waszych zdjęciach. Więc może coś zaprezentujesz? :smile:
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

Ja tam jestem za tym żeby taki temat był. Może sam coś wstawię, jak znajde czas.
 
 
ihsahn 
Uczestnik


Posty: 80
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

Wrzucałem tę fotę do innego wątku, ale wrzucę i tutaj. To jest HDR :)

1.


I to:

2.


I to:

3.


HDR to faktycznie jest technika, można stosować do wielu dziedzin fotografii, ważne, żeby z umiarem :)

[ Dodano: Sro 22 Lip, 2009 15:25 ]
Acha i jeszcze to :mrgreen:

4.
 
 
alsimair 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 214
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

IMO HDR to nie jest fotografia. Przynajmniej nie ta prawdziwa, gdzie potrzebny jest tylko aparat i fotograf. HDR nie powstanie bez pomocy komputera. Nie lubię HDRów. Tyle ode mnie.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

ihsahn, jak robione?
 
 
zug
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Lip, 2009   

ja jestem za pozostawieniem tego tematu aby właśnie nie mieszać HDRów z normalnymi zdjęciami, nie mam nic przeciwko takiej obróbce :razz:
ale właśnie dobrym pomysłem jest aby miała swój odrębny temat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 15