Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 23 Lip, 2009
Jak przeforsować film Ilford Delta 400 Professional na 1600
Autor Wiadomość
sir_kane 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   Jak przeforsować film Ilford Delta 400 Professional na 1600

Witam mam takie pytanko mam film Ilford Delta 400 Professional i chciałbym na nim porobić zdjęcia w czułości 1600 lub 3200. Na opakowaniu są podane czasy jak to wywoływać jednak niema nic do mojej chemii używam chemi Tetanal Ultrafin Liqiud. Znalazłem tylko gdzieś w internecie że przy prawidłowym naświetlaniu na 400 należy wywoływać go 11min w temp. 20 st. przy rozcieńczeniu 1 + 10. Ale nie moge nigdzie znaleźć nic jak wywołuywać go przy takim dużym forsowaniu. Może będziecie mi w stanie coś pomóc lub doradzić. :)

[ Dodano: Czw 23 Lip, 2009 13:05 ]
Przepraszam, że tutaj wrzuciłem temat. Nie zauważyłem działu "Materiały światłoczułe i akcesoria ciemniowe " następnym razem tam bede wrzucał tego typu tematy. :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

proszę bardzo:

Ilford Delta 400@1600
Ultrafin Plus
1+4
20*C
16'30''

Ilford Delta 400@1600
Ultrafin SF
1+0 (stock)
20*C
11'00''

Ilford Delta 400@3200
Ultrafin Plus
1+4
24*C
13'30''

Ilford Delta 400@3200
Ultrafin SF
1+0 (stock)
20*C
14'30''

tylko na co Ci forsować Deltę? nie lepiej było kupić HP5 - on jest wręcz stworzony do forsowań...
albo kupić Deltę 3200?
 
 
sir_kane 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

No dobra to też znalazłem w internecie, ale ja nie mam Ultrafina Plus ani SF tylko zwykły Ultrafin Liquid. No cóż można kupić HP5 albo Deltę 3200 ale kto mówi że nie można forsować 400 ;] Podobno piękne ziarno wychodzi więc chce spróbować :)
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

hmmm... dziwne... w sieci znalazłem jedynie to:
http://www.grupy.otopr.pl...sn,8465591.html

jeśli coś ważnego masz na tym filmie, to może nie ryzykuj i kup zwykłego Ultrafin + ?

[ Dodano: Czw 23 Lip, 2009 20:40 ]
MAM :!:
chyba :roll:

Ilford Delta 400@1600
Ultrafin Liquid
1+10
20*C
28'36''

Ilford Delta 400@3200
Ultrafin Liquid
1+10
20*C
48'06''
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

popatrz w linku który zamieszczałem w twoim wątku gdy pytałeś się o niedoświetlony negatyw
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

krisv740... ale Twój link z wątku http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=7775 odnosi się do ID-11, Perceptolu i Microphenu, a nie do Ultrafin Lqd. :roll:
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

garreth,
taaaaak?????? :roll: :shock: :zalamany: :grin:
 
 
sir_kane 
Nowy


Posty: 16
Wysłany: Czw 23 Lip, 2009   

Wow 48 minut :roll: nie wiedziałem, żew takie coś jest wogóle możliwe <mysli> ??
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Pią 24 Lip, 2009   

sir_kane napisał/a:
Wow 48 minut :roll: nie wiedziałem, żew takie coś jest wogóle możliwe <mysli> ??

http://www.korex.net.pl/f...?t=2094&start=0
posty autorstwa wienczyslaw5
roztwór 1+1000, łączny czas wołania - 13 godzin (czyli 780`)...
:wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16