Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka lornetka?
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 07 Lut, 2020   

W budżecie mieści się jeszcze Nikon Aculon A211 8x42.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






robot 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 07 Lut, 2020   

I teraz nie wiem foresta czy aculona
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Sob 08 Lut, 2020   

Bier DO Forest. IMHO lepszy stosunek jakości do ceny, rodzima firma... Bier, bier go, poważnie :cool:
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sob 08 Lut, 2020   

Zdecydowanie Forest!!!
 
 
robot 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 10 Lut, 2020   

a jakie macie zdanie o olympus dps
 
 
toomkoo7474 
Rozmowny



Pomógł: 2 razy
Posty: 207
Skąd: Wielka Brytania
Wysłany: Pon 10 Lut, 2020   

robot napisał/a:
a jakie macie zdanie o olympus dps


Olimpus dps I jak dla mnie slaby.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 10 Lut, 2020   

robot napisał/a:
a jakie macie zdanie o olympus dps


DPS I to szmelc. Kiedyś kupiłem używkę za nieco ponad stówkę i używam do dwóch celów:

- daję go dzieciom do zabawy nie bojąc się, że zniszczą (paradoksalnie jest bardzo wytrzymały :razz: )

- pokazuję go niezorientowanym w lornetkowym sprzęcie kolegom, kiedy pytają co takiego jest w moim Zeissie za 4 koła czego nie mają tańsze lornetki :mrgreen:
 
 
robot 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 17 Lut, 2020   

a co sadzicie o Delta Optical entry
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 18 Lut, 2020   

Entry? za takie pieniądze nie dostaniesz nic sensownego i szkoda oczu - posłuchaj co wcześniej radzili koledzy: DO Forest - nie pożałujesz.
 
 
szmojtek
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 21 Lut, 2020   

trochę podepnę się pod pytanie odnośnie lornetki 8x40. Na co dzień używam Olympusa DPS I 8x40, ale dwa dni temu skusiłem się na promocje i kupiłem Foresta II 8x42 i chyba go zwrócę. Ostrość odrobinę lepsza w Foreście, jasność dużo lepsza w Foreście, ale za to aberracja chromatyczna dyskwalifikuje jak dla mnie tą lornetkę. Czy to tylko mój egzemplarz tak ma, czy inne też? Szczerze mówiąc spodziewałem się większego przeskoku jakościowego pomiędzy najtańszym Olympusem a Delta.
No ale na ten moment chyba jednak zostanę przy Olympusie i dozbieram do kwoty koło 1000 zł. Możecie mi polecić coś w takich pieniądzach? Lornetka ma mi służyć przede wszystkim do obserwacji ptaków i tropienia zwierzaków, podczas fotografowania.
Na ten moment biorę pod uwagę Vortex Diamondback 8x42, Nikon Prostaf 7s 8x24, OLYMPUS 8x42 EXPS I, Kowa 8x42 SV rozmiarem kusie też Kowa 8x30 YF .
Bedę wdzięczny za pomoc.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Nie 23 Lut, 2020   

weź pod uwage jeszcze delta optical chase 8x42, nikon monarch 7 8x30, monarch 5 8x42, bo ten diamondback to jeszcze słaby
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pon 24 Lut, 2020   

istnieje też nowa Kowa SV II, ale jakoś nigdzie nikt nic o niej nie pisze, co zmienilo sie poza kolorem i wiekszą ceną, cena podobna do DO Chase, ale jednak ma dużo dłuższe tubusy
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Pon 24 Lut, 2020   

szmojtek nic lepszego od foresta za taką kasę nie kupisz. Jak masz tysiaka to inna sprawa. Ale to nadal mało jak na lornetkę ze szkłem ED, gdzie aberracja będzie lepiej korygowana, aczkolwiek dalej zauważalna gdzieś na skraju pola widzenia. Poczytaj testy. Mało jest lornetek z zerową aberracją. I nie kosztują one 1000 zł.
 
 
szmojtek
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pon 24 Lut, 2020   

Jak czytam zagraniczne fora ptasiarskie to tam Nikony monarch 5 8x42 i prostaff 7 zberają niezłe opinie. Przynajmniej jesli chodzi o jakość optyki. Może miałem jakiś trefny egzemplarz Foresta, ale pod względem kontroli abberacji mój olympus dps i ją bił na głowę. Oglądanie lecąceych ptaków, czy siedzących daleko na galęziach było mega nieprzyjemne. Jeżeli tak maja mieć wszystkie dachówki do 1000 zł to będę szukał jakiegoś porro. Abberacje było widać nawet ptakach które nie były na tle nieba, np. przechadzający się żuraw, którego obserowowałem na tle lasu, czy pływające krzyżówki na tle wody...
 
 
WolandMesser 
Początkujący


Posty: 41
Wysłany: Pon 24 Lut, 2020   

Porownywalem raz Nikona 8x30 e2 z MHG 8x42 i o ile ten drugi byl ciut jasniejszy (pochmurny dzień), kontrastowy i sprawial tez wrazenie ostrzejeszego (moze to kwestia kontrastu) to juz taki poziom aberacji (gorszy niz w e2) za taka cene to zlodziejstwo :???:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,67 sekundy. Zapytań do SQL: 15